Lifestyle

Mladá slovenská huslistka spája klasiku s modernými žánrami

Mladá slovenská huslistka spája klasiku s modernými žánrami Počet fotiek v galérii: 1

Vyhľadávaná štúdiová hudobníčka Daniela Lovlin predstavila svoj nový videoklip. Je prvým na pôvodnú autorskú hudbu. Tú jej zložil známy slovenský skladateľ a producent Adam Kuruc.

Daniela Lovlin sa rozhodla začať aktívne pracovať na svojej sólovej umeleckej kariére. Mladá huslistka, absolventka konzervatória v Žiline je členkou husľového tria G-strinx. To je známe interpretáciou populárnej hudby. Daniela Lovlin uplynulé dva roky pripravuje debutovú EP platňu s autorskými inštrumentálnymi skladbami. V jej hudbe dominujú husle, žánrovo sa pohybuje na pomedzí klasiky, rocku a popu.

Spájaním žánrov je charakteristická aj jej strhujúca inštrumentálna novinka El Lovlin. Zložil ju Adam Kuruc, má moderný zvuk a pohybuje sa hranici viacerých žánrov, pričom pop je jeho stavebným prvkom.

VIDEO: El Lovlin

„O videoklip k piesni El Lovlin sa postaral František Gažík z Media Projectu. Teší ma, že si v ňom zatancoval skvelý Ivan Martis,“ hovorí Daniela Lovlin, vlastným menom Daniela Štrbová. Ako hovorí, popri práci na vlastnom EP debute trávi v nahrávacom štúdiu čas aj kvôli iným umelcom. Spolupracovala na nahrávkach skupiny Hex, Pavla Hammela, Petra Cmorika i raperov Rytmusa a Myselfa. Jej umenie využila aj speváčka Tina.

Fanúšikovia Daniely Lovlin si na Youtube v minulosti obľúbili jej videoklip k pesničke Karla Jenkinsa Palladio. Za zmienku stojí aj jej interpretácia hitu formácie Tatu All About Us.

VIDEO: Palladio (Karl Jenkins cover)

VIDEO: All About US (Tatu cover)
https://youtu.be/NU34pgQl4Xs

 

Podobné články

Lifestyle

Jar volá po detoxe

Jar volá po detoxe

Dosť už bolo dlhej únavnej zimy! Jar so sebou prináša sviežosť, nový elán a odhodlanie k zmene. Skús...

Lifestyle / Kuchyňa

Precestujte Áziu z pohodlia svojej kuchyne

Precestujte Áziu z pohodlia svojej kuchyne

Ázijská kuchyňa – nazvať ju čínskou by bolo urážkou jej rozmanitosti. Pod pojem ázijská totiž môžeme...