Lifestyle

Svadba na jeseň – nápady a odporúčania

Svadba na jeseň – nápady a odporúčania Počet fotiek v galérii: 1

Svadba – zväzok dvoch milujúcich sŕdc a posvätná chvíľa v živote každej dvojice.

Ach...Máj je síce lásky čas, ale ani september či október nie sú vôbec zlé mesiace pre realizáciu svadobného obradu. Je to tiež šanca, že ženích sa pred svadobný oltár nepostaví celý prepotený;), Využite hravosť a farebnosť jesene vo svoj prospech. Pripravili sme pre vás zopár tipov ako na to.

Nebojte sa opýtať

Vzhľadom k tomu, že ťažisková svadobná sezóna prebieha v lete, môžu byť podniky ochotné zľaviť zo svojich štandardných cien práve na jeseň. Skúste s akciovou požiadavkou osloviť pekárne, manikérky, pedikérky či kozmetičky, možno aj svadobnú miestnosť by ste mohli vybaviť za lacnejší peniaz. Nebojte sa opýtať, v najhoršom prípade povedia „nie“ a vy si vyberiete buď niekoho iného, alebo zaplatíte cenu, ktoré ste vlastne očakávali. Takže môžete len získať.

Buďte s prírodou zajedno

Využite prirodzenú krásu a farebnosť prechodného obdobia tým, že do svojho veľkého dňa začleníte charakteristické prvky prírody. Zvážte použitie vetvičiek, listov, jabĺk či iného sezónneho ovocia na dekoračné účely. Tieto veci nie len pomôžu navodiť tému, ale dodajú tiež farebnosť a textúru vašim fotografiám a sú skoro zadarmo!

Hrajte sa s farbami

Veľa ľudí má tendenciu zabúdať, že okrem klasickej oranžovej a hnedej sú aj iné farby, tak charakteristické pre jeseň. A že ich nie je málo! Napríklad: ak ste skôr neutrálny typ, vyskúšajte kombinácie jemnučko červenej, zlatej či farby champagne. Pre odvážnejšie nevesty odporúčame výrazne červenú, tmavo zelenú či levanduľovú. Pre ženíchov, družbov ale aj hostí je zase skvelou voľbou drevený motýlik – veď už len prirodzená farba dreva je vyložene jesenným momentom. Premýšľajte mimo škatuľku konvencií.

Jesenné pohostenie nemôže chýbať

Pohostenie je samozrejmou súčasťou svadobného dňa a vy by ste ho naozaj mali prispôsobiť jesennému času. Výber je bohatý a vďačný najmä čo sa týka dezertov. Nám sa páči myšlienka jablkového alebo dyňového koláča, ktoré výborne doplní niekoľko litrov jablkového muštu. Určite ale padnú vhod aj horúca čokoláda a káva, sezónne čaje či studený alebo horúci jablkový cider. A tajným typom sú krémové muffiny. Zaručene sa po nich len tak zapráši!

Nevyhnutná starostlivosť o hostí

Ak je miesto vašej svadby či svadobnej hostiny istým spôsobom špecifické, je dobré, ak o tomto momente informujete aj svojich hostí. Je totiž veľmi ťažké užiť si naplno svadobný deň, ak vám zima zalieza popod nechty. To by mohlo hostí primäť dokonca k skoršiemu (až veľmi skorému…) odchodu zo slávnosti. Zvážte preto ohrievače, prikrývky alebo dáždniky v prípade, že by sa priaznivé počasie zvrtlo. Tieto malé „extras“ hostí v prípade potreby určite potešia.

Podobné články

Lifestyle

Jar volá po detoxe

Jar volá po detoxe

Dosť už bolo dlhej únavnej zimy! Jar so sebou prináša sviežosť, nový elán a odhodlanie k zmene. Skús...

Lifestyle / Kuchyňa

Precestujte Áziu z pohodlia svojej kuchyne

Precestujte Áziu z pohodlia svojej kuchyne

Ázijská kuchyňa – nazvať ju čínskou by bolo urážkou jej rozmanitosti. Pod pojem ázijská totiž môžeme...