O tebe

Marcela Janottová: Malé neúspechy berte ako lekcie života

Marcela Janottová: Malé neúspechy berte ako lekcie života Počet fotiek v galérii: 1

Čoraz viac si uvedomujeme, čo dáme nášmu telu - ono nám to stokrát vráti, keď to budeme najviac potrebovať :) Poznáme to hádam všetci, mužov nevynímajúc - každý z nás hľadá tú správnu KOZMETIKU! Je to jedna z hlavných tém rozhovor a odporúčaní a to nielen s pribúdajúcimi rokmi na občianskom preukaze :) Prinášame vám rozhovor s majiteľkou e-shopu, ktorá priniesla na Slovensko kvalitnú prírodnú kozmetiku, vyrobenú v Kanade - Marcela Janottová.

Poďme pekne od začiatku, čo bol ten prvý impulz, že „založme si eshop“?

Začalo sa to myšlienkou ponúknuť zákazníkom na Slovensku a v Čechách kvalitnú prírodnú kozmetiku vyrobenú v Kanade s obsahom BIO konopného oleja, ktorú sme mali vopred odskúšanú. Oslovili sme s manželom výrobcu a začali pripravovať všetky potrebné dokumenty, aby mohla kozmetika vstúpiť na trh EÚ, samozrejme s veľkou podporou kanadského tímu. Následne sme oslovili nejaké väčšie online shopy a potom vytvorili vlastný eshop. Zákazník si teda môže vybrať, kde výrobky kúpiť.

Keď sa pozriete späť, zmenili by ste niečo na svojich krokoch?

Z každej chyby a činnosti sa niečo naučíte. Začínam mať pocit, že bez toho to ani nejde. Samozrejme boli situácie, ktoré by sme teraz riešili inak, ale musíte sa vysporiadať so situáciou a pokračovať ďalej.

Začať podnikať, makať na sebe a postupne vidieť výsledky svojej práce je celkom náročné...Kedy ste začali cítiť okrem veľkej zodpovednosti spokojnosť, že je to to, po čom ste túžili?  

Spokojnosť príde s každým pozitívnym komentárom od zákazníka alebo „liku“ na sociálnych sieťach. Ľudia nám dávajú pozitívnu spätnú väzbu, čo nás utvrdzuje v tom, že sme priniesli veľmi dobré originálne a naturálne produkty, ktoré nie sú punchované, ale dovezené priamo z Kanady.

A na ktorú časť tvojho podnikania ste najviac hrdá?

To, že sa nám ako firme podarilo dostať na trh značku, ktorá sa v Kanade predáva už približne 9 rokov a je veľmi úspešná. Proces prípravy trval niekoľko mesiacov. Momentálne sa pripravuje ďalších približne 17 produktov, čiže prejdeme opäť celým procesom, ale druhýkrát to už pôjde ľahšie. To, keď zákazník vidí produkt na pulte alebo na stránke, je už vlastne výsledok niekoľkomesačnej práce. Produkty sú podľa mňa za veľmi prijateľné ceny s samozrejme patria medzi najkvalitnejšie na trhu. Naše produkty majú aj okrem výživovému obsahu aj pekný dizajn (obal) a balenie je väčšie ako sú bežné obaly konkurenčných výrobkov.

Zažili ste vo svojej kariére i takú na prvý pohľad beznádejnú situáciu, že by ste si povedali, že nikdy viac, končím s podnikaním, ale zvedavosť a túžba objavovať bola väčšia a opäť ste do toho „spadli“?

Myslím, že s takýmito pocitmi sa musel popasovať takmer každý podnikateľ, potom však príde impulz a pokračujete. Inšpirujeme sa s manželom v podnikaní inými podnikateľmi. Každý úspech si vyžaduje najprv veľkú obetu a človek je skúšaný na ceste. Dôležité je, aby ste robili to, čo vás baví a vydržať aj napriek nepriazni. Nás veľmi baví, nachádzať spôsoby ako urobiť produkt atraktívnejší a hlavne propagovať zdravý spôsob života, ku ktorému patrí aj naturálna kozmetika.

Motivujte sa tak, že budete sledovať príbehy iných úspešných ľudí a obklopujte sa najmä ľuďmi, ktorí vás budú podporovať a motivovať. Čítajte pozitívnu literatúru a hlavne majte jasný cieľ a „vieru“ v jeho dosiahnutie. Cieľ, viera, vytrvalosť a pozitívne myslenie. Nepočúvajte ľudí, ktorí sa nedostali tam, kde idete vy. Malé neúspechy berte ako lekcie života. Keď prehráte jeden boj, neprehrali ste celú vojnu. 
 
Ak by sme vás poprosili o pár tipov, ako na to, ako sa nevzdať pri prvom neúspechu – čo by ste odporučili začínajúcim podnikateľom?

Určite trpezlivosť, úspech neprichádza hneď a veľa firiem zaniká práve do jedného roka. Motivujte sa tak, že budete sledovať príbehy iných úspešných ľudí a obklopujte sa najmä ľuďmi, ktorí vás budú podporovať a motivovať. Čítajte pozitívnu literatúru a hlavne majte jasný cieľ a „vieru“ v jeho dosiahnutie. Cieľ, viera, vytrvalosť a pozitívne myslenie. Nepočúvajte ľudí, ktorí sa nedostali tam, kde idete vy. Malé neúspechy berte ako lekcie života. Keď prehráte jeden boj, neprehrali ste celú vojnu.

Čo je podľa vás najťažšie na podnikaní?

Pravdepodobne to, že sa musíte spoľahnúť sami na seba, nikto nestojí za Vami, ste zodpovedný za všetky svoje rozhodnutia a ich následky.

Kedy ste zistili, že je nutná podpora marketingovej komunikácie?

Od začiatku sme vedeli, že bez marketingu nikto nebude vedieť, že sa na trhu objavila nejaká nová prírodná kozmetika. Stratégiu samozrejme môžete meniť, keď zistíte, čo funguje na zákazníkov, ale marketing je nevyhnutný. Na trhu je silná konkurencia. Samozrejme prevažujú lacnejšie produkty (nie naturálne), ale postupne si čoraz viac zákazníkov uvedomuje, aké je dôležité, čo dávame svojmu telu a zákazník pri prechode na naturálnu kozmetiku potrebuje čo najviac informácií.

Aké produkty ponúkate?

Momentálne je na trhu osem produktov vlasovej rady značky North American Hemp Co. Do Vianoc plánujeme uviesť na trh ďalších 17 produktov z radu vlasovej, pleťovej a telovej kozmetiky a tiež tam bude aj prírodná detská kozmetika.

Ako ste sa k tejto značke dostali a kedy prišlo to rozhodnutie dotiahnuť zahraničný produkt na slovenský trh?

Kanada je nám blízka krajina, manžel tam žil a trávime tam čas, kozmetiku sme vyskúšali, oslovili výrobcu, ktorému sa táto myšlienka páčila, tak sme sa do toho pustili.

V čom sú iné, než bežne dostupné produkty z lekárne, resp. drogérie?

Keďže sa jedná o naturálnu kozmetiku, neobsahuje škodlivé chemikálie, ktoré nájdeme v bežne dostupných kozmetických produktoch. Naviac, všetky obsahujú BIO kanadský konopný olej v najvyššej možnej koncentrácii, má krásny a praktický obal, väčší objem a sú výrazne lacnejšie ako iné produkty z tejto kategórie.

 Každý úspech si vyžaduje najprv veľkú obetu a človek je skúšaný na ceste. Dôležité je, aby ste robili to, čo vás baví a vydržať aj napriek nepriazni. Nás veľmi baví, nachádzať spôsoby ako urobiť produkt atraktívnejší a hlavne propagovať zdravý spôsob života, ku ktorému patrí aj naturálna kozmetika. 
Aký je najobľúbenejší produkt zákazníkov? A ktorý je váš najobľúbenejší?

Produktov na trhu je ešte málo a značka je tu krátko, zákazníčky kupujú všetky produkty, nie je tam výrazný rozdiel. Ale TOP je samozrejme Ošetrujúci olej na vlasy. A keďže ja som mala možnosť vyskúšať už takmer všetky produkty, som veľmi spokojná aj s pleťovou a telovou kozmetikou. Z produktov na vlasy je výborný ošetrujúci olej na vlasy, má naozaj skvelé zloženie a odkedy ho používam, nemám problém so suchými končekmi vlasov.

O tebe

Ostáva vám čas na nejaké hobby?

Keďže mám deti, v prvom rade patrí môj voľný čas im, keď stíham, zahrám si tenis, radi chodíme na turistiku, cestujeme, spoznávame nové miesta a v zime zasa lyžujeme.

Vysnívaná destinácia, kam by ste sa chceli ísť pozrieť?

Severnú Európu moc nepoznám, to je práve miesto, ktoré by som chcela precestovať.

Z každej chyby a činnosti sa niečo naučíte. Začínam mať pocit, že bez toho to ani nejde. Samozrejme boli situácie, ktoré by sme teraz riešili inak, ale musíte sa vysporiadať so situáciou a pokračovať ďalej.

Máte nejaký idol v živote?

Konkrétne meno vám nepoviem, ale inšpirujú ma ľudia, ktorí sú pozitívne naladení v akejkoľvek situácii, riešia problémy s nadhľadom.

Čo vás ženie vpred?

Nepotrebujete hnací motor, ak vás baví to, čo robíte a robíte to s radosťou 


TIP TOP 

♠ Jedlo ♠ Milujem taliansku ale aj slovenskú klasickú kuchyňu. Pizzu by som jedla každý deň 
♠ Kniha ♠ Momentálne na knihy čas neostáva, ale veľmi rada čítam bibliografie.
♠ Kaviareň ♠ Starbucks
♠ Kozmetika ♠ Samozrejme North American Hemp Co.
♠ Film ♠ Milujem komédie, naposledy som sa veľmi dobre zabavila na francúzskej komédii „Prázdniny all exclusive“.
♠ Aplikácia ♠ Facebook, BBM a What´s up

Podobné články

O tebe

STYLEUNITS: Tanec berieme naozaj vážne

STYLEUNITS: Tanec berieme naozaj vážne

Manželia, ktorí stoja po svojom boku nielen v súkromí, ale i na profesionálnej dráhe. Roman Machata ...

O tebe

Jarmila Chudíková: Je dôležité odhadnúť mieru, kedy áno a kedy je to len, že antibiotiká budeme užívať „pre istotu.“

Jarmila Chudíková: Je dôležité odhadnúť mieru, kedy áno a kedy je to len, že antibiotiká budeme užívať „pre istotu.“

Pacienti sa často delia na dve skupiny – na tých, ktorí sa utiekajú k bylinkám, homeopatii a k inej ...