Lifestyle

Kapela IMODIUM opäť prekvapuje!

Kapela IMODIUM opäť prekvapuje! Počet fotiek v galérii: 1

V novej skladbe Spirit z pripravovaného albumu hosťuje SharkaSs

Ako už fanúšikovia tušia, pomaly ale isto sa blíži vydanie nového, v poradí už piateho radového albumu kapely Imodium. Aktuálne to rocková úderka pôvodom z Broumova potvrdzuje v plnej paráde - novým singlom a klipom Spirit. Skladba, ktorá je po februárovom singli Proud s hosťujúcim Michalem Skořepou zo skupiny Stroy druhým dielom skladačky nového albumu Element, zaujme hosťovaním talentovanej raperky SharkaSs i pôsobivým videoklipom.

,,Hrdina nášho klipu opisuje dosť častý prípad toho, ako málo stačí a váš život sa môže od základu zmeniť. Tým skôr, keď iróniou osudu nezničíte život iba sebe, ale aj inému človeku, ktorého ešte navyše obdivujete ... viac neprezradím,“ láka frontman Thom.

Videoklip vznikol pod taktovkou dvorného fotografa a kameramana Imodium Michala Havlíčka vo väznici Bory, kde kapela v minulom roku odohrala špeciálny koncert pre tamojších väzňov. Okrem zaujímavého prostredia a príbehu stojí za pozornosť tiež skutočnosť, že okrem gitaristu Dana a hlavného hrdinu v klipe vystupujú reálne osoby z väznice, teda policajti, väzni aj väzenský kaplán.

Samotná skladba svojím spôsobom pokračuje v trende nastavenom úvodným singlom Proud, teraz navyše s bonusom v podobe hosťovania raperky SharkaSs. Tá môže byť pre dlhoročných fanúšikov Imodium možno trochu prekvapením, no rozhodne nie nemilým...

,,S každým ďalším albumom sa snažíme posúvať ďalej a ďalej - či už zvukom, prístupom k tvorbe alebo spoluprácou s ľuďmi, ktorí nás bavia a inšpirujú. Naša hudba bude vždy verná gitarám a melódiám, tým viac ju však chceme \'okoreniť\' aj inými cestami," komentuje to Thom a dodáva: ,,Povedali sme si, že s našou piatou doskou budeme skúšať, kam až môžeme zájsť. Neznamená to ale žiadny experimentálny album. Bude to stále Imodium, iba trochu inak ... Pôvodne sme chceli album vydať skôr, ale než niečo uponáhľať, radšej si užívame rast ďalšieho dieťatka. A môžem povedať, že rastie do krásy! "

Čo presne to znamená, sa dozvieme začiatkom septembra, keď album vyjde. Na jeseň potom bude nasledovať klasické koncertné turné, ktoré kapela absolvuje spoločne s kapelou Stroy. Kompletný zoznam zastávok turné nájdete nižšie.

Imodium – Element Tour 2017
05.10., Brno, Melodka
13.10., Chrudim, R klub
14.10., Lanškroun, Apollo
20.10., Jindřichův Hradec, Lucky Pery Club
21.10., Tábor, KC Milenium
26.10., Praha, Rock Café
28.10., Broumov, KD
03.11., Kladno, Poldofka
04.11., Český Krumlov, FabriČKa
10.11., Jihlava, SOUL Music Club
11.11., Uherské Hradiště, Klub Mír
23.11., Hradec Králové, AC Klub
24.11., Kutná Hora, Česká 1 Music Club
25.11., Plzeň, Buena Vista Club
 
Zdroj foto: Soul For Show / Supraphon 2017

Podobné články

Lifestyle

Kaliforňan: Bratislavské ikonické misky

Zdroj: Kalifornan

S myšlienkou otvoriť si vlastnú prevádzku v gastrobiznise sa Šimon Smrtič pohrával už dlho. Príprava...

Lifestyle

Celulitída je pekná otrava. Otravuje život aj štíhlym ženám

Zdroj: Sarah Sarkozy

Na prípravu našej postavičky do leta stále nie je neskoro. Ak vás trápi škaredá "pomarančová" pokožk...