O tebe

Kataleya & eRko: Naše srdcia najviac okúzlila Jamajka

Kataleya & eRko: Naše srdcia najviac okúzlila Jamajka Počet fotiek v galérii: 13

Najskôr medzi nimi zafungovala chémia a potom sa z hobby stala vášeň na celý život. Majú na konte niečo vyše tridsať krajín a ďalšie v pláne. A čo je najlepšie - môžete byť pri tom aj vy aj ja aj hocikto iný - vďaka priam autentickým videám, ktoré vás ponoria do diania v ďalekej exotike :) Predstavujem vám vlogerov - Kataleya & eRko - spoznajte s nimi farby sveta :)

Ste dvaja vášniví cestovatelia ? Ako ste sa dali dokopy? Bolo to cestovanie? :)

Nie, bola to vysoká škola. Sme farmaceuti, takže medzi nami asi zafungovala chémia... Nedalo sa jej na fakulte vyhnúť :D
Po škole sme spolu odišli do Prahy a zatiaľ si tu spokojne nažívame :)

Baví nás tvorba videí, pretože každé je niečím špecifické a cítiť v ňom pulz daného miesta. Nikdy neopíšete veci tak detailne, ako keď dotyčný vidí reálne obrázky v pohyhe. :) Do každého videa sa snažíme vložiť hlavne náš pohľad, dušu, pocity a zachytiť autentickosť danej krajiny.

Ktoré krajiny ste navštívili? Ktorá bola prvá, kam viedli vaše kroky?

Našou prvou spoločnou bolo Tunisko :D Bola to však typická all inclusive rezortová záležitosť, ale vtedy to malo tie správne grády, keďže sme mali za sebou dosť náročný rok. Odvtedy sme začali cestovať najpv s kamarátmi, prvou exotikou bolo Mexiko. No a potom sa spustila vášeň na celý život. Medzi naše ďalšie krajiny, ktoré sme navštívili patrí Jamajka, Brazília, Japonsko... Medzi najobľúbenejšie krajiny z Európy patria Grécke ostrovy a Paríž, Francúzko.
Máme takú úchylku, priniesť si z každej novej krajiny magnetku a poldecáčik už ich máme na poličke cez 30 kusov.

Kde sa vám páčilo najviac a naopak najmenej :) Ktorú by ste odporučili našim čitateľom ako TOP?

Naše srdcia najviac okúzlila Jamajka, pretože tá krajina má niečo do seba. Nedá sa to slovami dobre vysvetliť, proste nás vtiahla a cítili sme sa tam, ako by sme tam patrili... Nikde inde sme neboli takí šťastní ako na Jamajke, žiaden problém, vládne pohoda, reggea, ganja a rum. Je easy naladiť sa na pozitívny vibes a nasávať tú jedinečnú atmosféru, ktorú dokonale vystihuje motto krajiny NO PROBLEM MAN. V neposlednom rade je tam nádherná príroda, krásne pláže a more. Je to skrátka jedinečný originálny kus karibiku.
Naopak nepáčilo sa nám na Belize a taktiež nás neočarilo Nemecko. Pôsobí chladne, neosobne a moc systematicky...

Čo najprekvapujúcejšie ste zažili počas svojich cestovateľských dobrodružstiev?

Najviac nových, prekvapivých situácii a vecí sme videli a zažili v Japonsku. Je to proste iná planéta. Už len použiť japonské WC s vyhrievanou doskou a náhodne stláčať čudlíky na záchodovej konzole je zážitok, na ktorý sa nezabúda. Kuriózne momenty majú pevné miesto na blogu na konci článkov s nápisom TRUE STORY.

Cestujete skôr po „letnej“ exotike alebo vás lákajú aj zima, hory a sneh?

Jednoznačne letná exotika...

Zažili ste niečo také, že by ste si povedali, že cestovať už nikdy viac, ale zvedavosť a túžba objavovať bola väčšia?

Myslím že ani nie, aj keď nás niečo vyviedlo z miery, neodradilo nás to, pretože to je ten pravý adrenalín a mimo komfortnej zóny predsa začína skutočný život.

Naše srdcia najviac okúzlila Jamajka, pretože tá krajina má niečo do seba. Nedá sa to slovami dobre vysvetliť, proste nás vtiahla a cítili sme sa tam, ako by sme tam patrili... Nikde inde sme neboli takí šťastní ako na Jamajke, žiaden problém, vládne pohoda, reggea, ganja a rum. Je easy naladiť sa na pozitívny vibes a nasávať tú jedinečnú atmosféru, ktorú dokonale vystihuje motto krajiny NO PROBLEM MAN. 

Všetky svoje zážitky opisujete vo svojom blogu www.katalerko.com, čo vás na tom najviac baví?

Baví nás tvorba videí, pretože každé je niečím špecifické a cítiť v ňom pulz daného miesta. Nikdy neopíšete veci tak detailne, ako keď dotyčný vidí reálne obrázky v pohyhe. :) Do každého videa sa snažíme vložiť hlavne náš pohľad, dušu, pocity a zachytiť autentickosť danej krajiny. Chceme sprostredkovať divákovi zážitok akoby putoval s nami. Taktiež rada píšem, baví má dávať emócie na papier, konkrétne fakty a logistiku nechám na priateľa :)

Sledujete aj iných vlogerov/blogerov? Máte nejaký vzor?

Anka Tásler a jej blog TRAFAM.NET :) GoGoManTV, zo zahraničných - Meghan Markle thetig.com a heynadine.com

Ako je to s plánovaním cestovateľských zážitkov? Plánujete spolu, či jeden z vás je dominantnejší?

Spolu aj keď to väčšinou skôr nechávam na toho chlapa. Predsa len, im to ide lepšie :D

A kto drží kasu? :)

Kasu máme spoločnú, čiže po dohode určíme, čo si dopriať a čo naopak oželieme :)

Mohli by ste dať našim čitateľom zopár tipov (keď už budú cestovať), ako sa vyhnúť nálepke turista – kdekoľvek, kam cestujú?

Tej nálepke sa človek nevyhne, pretože miestni vás hneď odhalia a chcú z vás dostať, čo možno najviac... Ideálne je neprovokovať drahým oblečením a šperkami, zbytočne nevytŕčať z radu, proste low profile a dohodnúť si stretko s miestnym couchsurferom, ktorý vám to tam ukáže.

V jedle ste skôr gurmáni, či „hladoši“? na svojich potulkách zjete čokoľvek, či ste skôr vyberaví? Máte nejaký obľúbený recept, ktorý ste si priniesli a pripravujete si ho aj samy?

Milujeme jedlo. Aj to nás na cestovaní fascinuje, že môžme ochutnať nové dobrôtky zo svetových kuchýň. Nie sme vyberaví, nemáme problém s lacným street foodom, ani michelinskou reštauráciou. Častokrát sa stáva, že lokálne jedlo z ulice býva ďaleko "šmakóznejšie" ako turistický orientované reštiky. Jeden príklad za všetky - valentínska večera v reštaurácii v mexickom meste Chetumal bola doslova katastrofa. Rozumnejšie bolo podporiť vedľa stojaci Taco-Buritto stánok :) Čo nám však na cestách chutilo najviac, bolo čerstvo zmotané sushi hneď vedľa slávneho rybieho trhu Tsukiji v Tokiu.

Aké máte najbližšie cestovateľské plány, príp. vysnívaná destinácia, kam by ste sa chceli ísť pozrieť?

Priznám sa, že to veľmi neplánujeme, skôr je to spontánne, keď vyskočí zaujímavá letenka. Ale teraz pokukujeme po USA, Afrike, možno Island…ale ako nás poznám, tak to najbližšie bude zasa niečo úplne iné...

Na čo sa tešíte v lietadle smerom domov? Niečo, čo vám na cestách chýba? Možno niečo typický slovenské..

Na teplé rožky s bambinkom, treska v majonéze a bryndzové halušky :)

Milujeme jedlo. Aj to nás na cestovaní fascinuje, že môžme ochutnať nové dobrôtky zo svetových kuchýň. Nie sme vyberaví, nemáme problém s lacným street foodom, ani michelinskou reštauráciou. Častokrát sa stáva, že lokálne jedlo z ulice býva ďaleko "šmakóznejšie" ako turistický orientované reštiky

Ostáva vám čas na nejaké hobby? 

Je ho už pomenej, ako ho bolo pred blogovaním, ale určite si ho stále vieme nájsť. Radi si ideme zabehať, prípadne na korčule, do wellnessu, či do dobrej reštiky. Milujeme sa túlať pražskými uličkami, človek vždy objaví nejakú tú novú, v ktorej nikdy predtým nebol a tiež nepohrdneme nejakým dobrým filmom, hudbou, či knihou.

Blížia sa Vianoce, ako ich zvyknete tráviť? Na Slovensku – sneh, rodina, tradície? Alebo radšej absolvujete i „provizórne exotické“ Vianoce?

Keďže máme radi svojich blízkych, chceme ich stráviť spoločne doma v rodinnom kruhu... Ale verím že raz v budúcnosti budeme zdobiť palmu, namiesto jedličky :)

TIP TOP

♣ Jedlo ♣ Teraz frčíme a zdokonaľujeme náš experiment - kuskus sashimi, ale máme radi steaky, burgre, pho bo, seafood a ázijskú kuchyňu celkovo, ale aj klasické jedlá od babičky...
♣ Kniha ♣ Ja mám veľmi rada knihy od Tamary Heribanovej, na relax je dobrá aj kniha od Ani Geislerovej P.S., ale momentálne mi učarovala česká spisovateľka Radka Třeštíková a jej Bábovky.
♣ Kaviareň ♣ CACAO kaviareň, Můj šálek kávy, Mamacoffee v Prahe, Kultury Coffee v Partizánskom úplná topka!
♣ Kozmetika ♣ MAC, VICHY, COCO CHANEL, priateľ - dihydrogen monooxid :)
♣ Film ♣ Nedávno sme sa dobre bavili na War dogs, super herci v atypických charakteroch. Snowden bol tiež super a celkovo čekujeme čo je nové, nielen v holywoodskej produkcii
♣ Vychytávka ♣ Voice reminder resp. diaľková sekretárka a celkovo milujeme life hacky
♣ Aplikácia ♣ Uber, dá sa požívať takmer všade vo svete, whatsapp, viber, instagram, google maps, google translate – na nezaplatenie

 

https://www.facebook.com/katalerko
https://www.instagram.com/katalerko
https://www.youtube.com/channel/UCkejv2NH2tvQqfdxjKM1ubg

 

 

Podobné články

O tebe

STYLEUNITS: Tanec berieme naozaj vážne

STYLEUNITS: Tanec berieme naozaj vážne

Manželia, ktorí stoja po svojom boku nielen v súkromí, ale i na profesionálnej dráhe. Roman Machata ...

O tebe

Jarmila Chudíková: Je dôležité odhadnúť mieru, kedy áno a kedy je to len, že antibiotiká budeme užívať „pre istotu.“

Jarmila Chudíková: Je dôležité odhadnúť mieru, kedy áno a kedy je to len, že antibiotiká budeme užívať „pre istotu.“

Pacienti sa často delia na dve skupiny – na tých, ktorí sa utiekajú k bylinkám, homeopatii a k inej ...