Knihy

Družičkovský príbeh pre dievčatá

Družičkovský príbeh pre dievčatá Počet fotiek v galérii: 1

Jacqueline Wilsonová je najobľúbenejšia autorka dievčenských kníh v súčasnosti. V slovenčine už vyšli jej knihy Tetovaná mama, Pyžamová párty, Dieťa s kufrom, či Vzdušné zámky. Celkovo 10 knižiek a teraz k nej pribudla novinka Kúpte si družičku!

Hlavná hrdinka Tilly je spočiatku od radosti bez seba. Nájde si novú najsuper kamošku, ktorá sa volá rovnako – Matilda. Aj jej však skrátili meno, takže jej hovoria Tidy. Tily a Tidy si perfektne rozumejú, trávia spolu čas. Tily má len ocka, mama im kdesi utiekla...Tidy má zasa super mamku Angie a brata Lewisa...

Tilly však jedného dňa strááášne zosmutnie. Zistí, že Tidy ide na svadbu za družičku. Presne o tom totiž dennodenne sníva ona – Tilly. Zas a znova si predstavuje, ako v nádherných družičkovských šatách kráča k oltáru za mamou na svadbe svojich rodičov. No táto možnosť, žiaľ, veľmi nádejne nevyzerá.

Rozhodne sa preto vziať osud do vlastných rúk. Do výkladu miestneho obchodu vylepí inzerát, v ktorom ponúka svoje družičkovské služby. Aké je jej prekvapenie, keď si ju už čoskoro chce niekto najať?

Začítajte sa do novinky Kúpte si družičku:

Tento príbeh sa začína šatami. No nie starými šatami.  Ani károvanými šatami zo školskej rovnošaty, šatami  na párty ci princeznovskými šatami. Sú to šaty pre družičku. Tie najkrajšie družičkovské šaty na celom svete. Sú ružové. Nie, nie také tie hnusné cukríkové. Je to veľmi jemná a nevtieravá ružová. Ešte nikdy som nemala malinovú zmrzlinu, ale je to presne jej farba: vanilková zmrzlina zmiešaná s hŕstkou malín vytvára tento krásny odtieň ružovej. Sú hodvábne a také jemnučké, že má človek chuť donekonečna ich hladkať. Majú golier a naberané rukávy a to všetko obšité tenulinkou cipkou. Sukňa je veľká zvonová s tromi volánmi. Je k nim aj spodnička, trošku tmavšia, ale naspodku má takú istú ružovú cipku, ako sú šaty. Nie sú to moje šaty. Patria mojej najlepšej kamoške Tidy. Obidve sme Matildy, ale nik nás tak nevolá. Teda okrem našej učiteľky slečny Hopovej. Hlavne, keď sa na jednu z nás hnevá. Väčšinou na Tidy. Lebo je riadne neposlušná, ale aj tak ju majú všetci radi. Dokonca ešte aj slečna Hopová. Aj ja ju mám strašne, strašne, strašne rada. A som neskutočne šťastná, že je to moja najlepšia kamoška. Pred Tidy som nikdy najlepšiu kamošku nemala. Mala som len kamošky. Väčšinou som sa kamarátila s Kate a Amandou. Vždy boli ku mne veľmi milé, no bolo jasné, že Kate má najradšej Amandu a Amanda zase Kate. Je to dosť deprimujúce, keď je človek vždy až na druhom mieste. Ocko mi povedal, že je to preto, lebo som do tejto školy začala chodiť až v druhej triede a vtedy už mal každý svojho najlepšieho kamoša. Tidy našťastie prišla na Heathfield až v tretom ročníku, no ju chcel za najkamošku každý. Dokonca aj Kate s Amandou. Tidy si napriek tomu vybrala mňa!

Podobné články

Knihy

ANJEL POMSTY: Robert Bryndza predstavuje ôsmy prípad - ERIKY FOSTEROVEJ

Zdroj: Grada

Svetovo úspešný autor bestsellerov Robert Bryndza sa vracia s ďalším prípadom Eriky Fosterovej a jej...

Knihy

Putovanie časom

Putovanie časom

Alexandra Brackenová je momentálne podľa New York Times najpredávanejšou autorkou a v pokračovaní sé...