Knihy

ANJEL POMSTY: Robert Bryndza predstavuje ôsmy prípad - ERIKY FOSTEROVEJ

ANJEL POMSTY: Robert Bryndza predstavuje ôsmy prípad - ERIKY FOSTEROVEJ Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj: Grada

Svetovo úspešný autor bestsellerov Robert Bryndza sa vracia s ďalším prípadom Eriky Fosterovej a jej tímu. Erika stojí pred zložitým prípadom: Kto zavraždil vysoko postaveného politika, hviezdneho futbalistu a castingového režiséra? Dokáže vypátrať vraha a odhaliť všetky jeho tváre skôr, než pribudnú ďalšie obete? Kniha vychádza pod značkou Cosmopolis, ktorá je súčasťou vydavateľstva GRADA Slovakia. 

Keď detektív šéfinšpektor Erika Fosterová nájde vysokopostaveného politika Nevilla Lomasa nahého, zviazaného a mŕtveho vo vlastnej posteli, vedenie Metropolitnej polície rýchlo rozhodne, že jeho smrť nie je potrebné vyšetrovať. Prípad je odložený, no len do chvíle, keď je nájdená mŕtva aj nádejná futbalová hviezda. Navyše, Erika a jej tím s týmito vraždami spoja aj smrť známeho režiséra. Polícia už nemôže ignorovať to, čo je očividné: v Londýne úraduje sériový vrah, ktorý si chce vybaviť účty. Výsledky vyšetrovania sú však trochu mätúce. Na záberoch z priemyselných kamier sa objaví päť podozrivých žien... a všetky sú si na nerozoznanie podobné. Pri pátraní po ich totožnosti Erika niekoľkokrát narazí na zmienku o sexuálnej pracovníčke, ktorá má špinu na toľkých vplyvných mužov, že to znervózňuje aj tých najmocnejších politikov a vedenie Metropolitnej polície. Čas do ďalšieho útoku vraha sa kráti a je na Erike, aby rozplietla sieť dôkazov a zodpovedala zásadné otázky: Čo spája obete? Kto ďalší je zapletený do škandálu? A ako ďaleko sú mocní ochotní zájsť, aby ochránili svoje vlastné záujmy?

 

***

ZROD BESTSELLEROVEJ SÉRIE S ERIKOU FOSTEROVOU

Britský autor Robert Bryndza, ktorý stvoril výraznú ženskú hrdinku-vyšetrovateľku, pred rokmi plynule prešiel od herectva k písaniu, keď na Edinburghskom divadelnom festivale úspešne uviedol svoju komédiu o chorvátskom kúzelníkovi, v ktorej si sám zahral, a pokračoval komediálnou sériou so smoliarkou Coco Pinchardovou. Prielom mu priniesla až tvrdohlavá a odvážna policajtka Erika Fosterová. Jej prípady vychádzajú už v dvadsiatichsiedmich jazykoch a jednotlivé knihy právom nesú označenie „svetový bestseller“.

 

Úspešná séria sa začína dielom s názvom Dievča v ľade, ktorého sa v zahraničí v priebehu necelých dvoch rokov od vydania predali viac ako dva milióny výtlačkov. Príbeh, ktorý sa odohráva počas tuhej zimy v Londýne a predkladá čitateľovi zamotané klbko vzťahov, intríg, skrývaných tajomstiev a nečakaných súvislostí, strhne

svojho čitateľa od prvej stránky a nedovolí mu knihu odložiť, dokým nedočíta poslednú stránku. Pre slovenských fanúšikov Eriky Fosterovej môže byť zaujímavý jej pôvod – pochádza totiž zo Slovenska, do Británie prišla pred mnohými rokmi ako au-pair a postupne sa vypracovala až na detektív šéfinšpektora. Ďalšie zložité prípady musela Erika vyriešiť aj v piatich nasledujúcich príbehoch, po ktorých si autor dal kratšiu pauzu. Na jar 2022 oznámil vydanie siedmeho prípadu Eriky Fosterovej Osudné svedectvo a teraz sa slovenskí čitatelia môžu tešiť už ôsmy diel s názvom Anjel smrti. Erika tentoraz musí odhaliť všetky tváre zla.

 

Viac informácií o autorovi a o jeho knihách sa môžete dozvedieť na jeho webových stránkach

www.robertbryndza.com.

 

Podobné články

Knihy

Putovanie časom

Putovanie časom

Alexandra Brackenová je momentálne podľa New York Times najpredávanejšou autorkou a v pokračovaní sé...

Knihy

Ja že som nekompetentná? Presvedčím ho, že sa mýli!

Zdroj: bux.sk

Vi Keelandová je na Slovensku mimoriadne obľúbená, tento rok dokonca navštívila Bratislavu, kde disk...