Knihy

Buďte elegantné ako Francúzky!

Buďte elegantné ako Francúzky! Počet fotiek v galérii: 4

Už máte tohto autentického a pútavého sprievodcu po svete módy? Chcete sa naozaj obliekať elegantne, vyzerať šik a prijímať komplimenty od mužov i žien?

Práve vyšli dve skvelé knihy francúzskych autoriek, ktoré ponúkajú užitočné lekcie. Vďaka nim nájdete vlastný štýl, urobíte si radosť a pritom nebudete tuctová.

Je tu nová knižka Vyzeráš ako Francúzka.

Isabelle Thomasová a Frédérique Veyssetová sa dlhé roky zaoberajú módou, vedú úspešné blogy a spolupracujú s prestížnymi módnymi časopismi ako Vanity Fair, Madame Figaro, či Allure.
V ich knihe nájdete portréty štýlových a kreatívnych dám, ktoré vám dodajú chuť pohrať sa s módou. A v závere nechýbajú adresy obľúbených parížskych miest, butikov a reštaurácií, kam možno zájsť na zaujímavé nákupy.
A ak chcete, aby skvele vyzeral aj váš chlap, siahnite po druhej novinke Vyzeráš ako Francúz.

Nebojte sa odlíšiť

Niektoré ženy – a aj niektorí muži – si trúfli prekročiť hranice toho, čo „sa nepatrilo nosiť“:
- Audrey Hepburnová sa nebála zdôrazniť svoje línie tela (chlapčenskú postavu), šla proti zaužívaným kánonom ženskej krásy – veľké prsia, široké boky, široké stehná –, a presadila osobitý štýl obliekania. Hovorili o nej, že z módy vyhnala veľké prsia
- Brigitte Bardotová zasa popularizovala balerínky a bavlnenú károvanú látku
- Okrem nej sa mnohí ďalší prepožičali svoje meno určitému štýlu. Hovoríme o štýle Jackie Kennedyovej, Kate Mossovej, Sofie Coppolovej, Chloë Sevignyovej, Dity Von Tesse...
- A spomeňme tiež „štýlové podpisy“ jednotlivcov: námornícky pulóver od Jeana-Paula Gaultiera, stojáčik od Karla Lagerfelda, rúž od Palomy Picassovej, ohnivá hriva Sonie Rykielovej, čelenka s pierkami od Alix Petitovej, návrhárky značky Heimstone...
Je na vás, aby ste stvorili svoj štýl, ak sa chcete odlíšiť od ostatných a vyniknúť.

Zamerajte sa na skrášľujúce doplnky

Každý deň sa mihnú popri nás elegantné a štýlové ženy, ktoré prekvapujú tvrdením, že ich pekné šaty sú z H&M, Zary alebo Manga. „Ale áno, prisahám, sú odtiaľ.“ Tieto dôvtipné ženy totiž pochopili, že musia pracovať predovšetkým na doplnkoch, lebo práve nimi sa odlíšia od ostatných. Pekná šatka, krásny opasok, dizajnérske poltopánky... Niektorý doplnok je rovnako drahý ako dvoje, troje nohavíc, ale ak už máte v skrini desatoro úzkych nohavíc, isto si odpustíte jedenáste a radšej investujete do krásneho doplnku, ktorý vám dlho vydrží a oživí váš vzhľad. Môže ním byť ozdobný opasok alebo inšpiratívne topánky od mladých tvorcov (Annabel Winship, Jancovek, Amélie Pichard...).

V čom teda spočíva francúzsky šarm? Musíme sledovať módu, aby sme mali štýl? A môže byť šik oblečenie z druhej ruky? Množstvo tipov a rád nájdete v novinke Vyzeráš ako Francúzka.

Podobné články

Knihy

Prežila 3 koncentračné tábory a pri oslobodení mala 36 kíl

Zdroj: bux.sk

Toto je skutočný príbeh, ktorý prináša mnoho otázok, na ktoré asi nikto nikdy poriadne neodpovie...a...

Knihy

Zaslúži si ten chlap druhú šancu?! Romcom Sviatok osamelých

Zdroj: bux.sk

Tri ženy, tri rande a jedna prázdna stolička.