Knihy

Jedinečné stretnutie s autorom píšucim pod pseudonymom

Jedinečné stretnutie s autorom píšucim pod pseudonymom Počet fotiek v galérii: 1

Takáto beseda na Slovensku ešte nebola! Identita autora počas nej zostane utajená, keďže spolu s moderátorom Dadom Nagyom budú diskutovať za plentou. Marko Thelen, ktorý sa profesionálne venuje boju s terorizmom a organizovaným zločinom, súhlasil s podujatím počas ktorého porozpráva o svojej práci a zodpovie otázky čitateľov.

Podujatie sa uskutoční v rámci Mesiaca slovenských spisovateľov v pondelok 20. marca o 18:00 v kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej v Bratislave.

Kriminálne príbehy spisovateľa a bezpečnostného experta Marka Thelena sú inšpirované skutočnými udalosťami. Po prípade Dlhé tiene Karibiku o Slovenke obvinenej z únosu detí na Haiti vydal v decembri 2016 napínavý krimi román Krvavá karikatúra.

Hlavný hrdina sa v trileri Krvavá karikatúra vrhá do nebezpečného pátrania po zmiznutej Slovenke na Arabskom polostrove práve v čase teroristických útokov v Paríži z januára 2015. Odhaľuje nepredstaviteľné súvislosti zmiznutia mladej Slovenky Adriany s útokmi v hlavnom meste Francúzska, so Slovenskom a Českou republikou. Odkrýva tajomstvá súvisiace s prvými vlnami utečencov.

Viac o autorovi sa dozviete na webovej stránke www.markothelen.eu alebo na sociálnych sieťach.

O autorovi

Marko Thelen sa rozhodol vystupovať pod pseudonymom, keďže aktívne pôsobí ako expert v oblasti vnútornej bezpečnosti pre medzinárodné a európske inštitúcie. Patrí medzi prvých odborníkov na Slovensku, ktorí pomáhajú obetiam obchodovania s ľuďmi. Neskôr rozšíril oblasť pôsobenia na boj s environmentálnou kriminalitou, terorizmom a organizovaným zločinom.
Vďaka svojej práci sa stal vášnivým svetobežníkom a precestoval väčšinu kontinentov. Jeho najobľúbenejšou krajinou je Francúzsko vrátane všetkých jeho zámorských území. K srdcu mu prirástla predovšetkým oblasť Karibiku.
Na svojich cestách a pri práci v treťom svete sa často stretáva so situáciami, ktoré sa ho výrazne dotýkajú, a preto sa rozhodol na ne upozorňovať. Výsledkom jeho aktivít je aj tento krimi román. Vo Vydavateľstve SLOVART mu vyšli romány Dlhé tiene Karibiku (2015) a Krvavá karikatúra (2016.).

 

Podobné články

Knihy

Tuláci v Paríži. Silný príbeh od držiteľky Pulitzerovej ceny

Zdroj: bux.sk

Tuláci v Paríži je príbeh o nezvyčajnom priateľstve malého osemročného chlapca Étienna a zvierat, kt...

Knihy

Temný vojvoda. Vášnivý, romantický a dobrodružný

Temný vojvoda. Vášnivý, romantický a dobrodružný

Začítajte sa do očarujúceho príbehu plného lásky a horúcej vášne, ale i napínavých dobrodružstiev. M...