Knihy

Zábavné príhody nedokonalej matky. Drž sa!

Zábavné príhody nedokonalej matky. Drž sa! Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj: bux.sk

Ako sa stať skvelým rodičom? Vyhnúť sa omylom, zachovať si za každých okolností chladnú hlavu a bezodnú trpezlivosť a mať vždy upratané? Kristina Kuzmič vie, že to je rodičovská utópia.

Svetoznáma influencerka, ktorá má len na Facebooku takmer 3 milióny fanúšikov a na Instagrame ďalších 500-tisíc followerov napísala motivačné a zábavné čítanie o rodičovstve, každodennom zápasení s problémami a pochybnosťami spojenými s výchovou detí. Volá sa Drž sa!

Kristina vo svojich videách a teraz i v knižnej podobe ponúka rady a povzbudenie pre ženy, ktoré čelia neustálemu tlaku okolia i nárokom, aké na seba často kladú samy. Vychádza z vlastných neľahkých skúseností a dotýka sa rôznych tém spojených nielen s rodičovstvom, ale i s osobným a pracovným životom.

Pozrite si video Kristiny Kuzmič: 

 

Existuje pomenovanie pre to, keď veci nevychádzajú tak, ako by ste chceli – „život“. „Moji diváci ma poznajú ako „vtipnú mamu“, mamu, ktorá nachádza humor v každej škáre materstva a pritom sa napcháva čokoládovými koláčikmi a pije kávu priamo z kanvice,“ píše Kristina vo svojej knihe. „Zbožňujem humor. Potrebujem ho. Pasovať sa so životom bez humoru je ako jesť polievku vidličkou. Jasné, v konečnom dôsledku do seba dostanete trochu živín, ale prídete o toľko dobroty! Kým som sa však dokázala naučiť smiať z toho, že som mama, čo v sebe našla dosť odvahy popasovať sa so zložitými životnými výzvami, potrebovala som čosi oveľa nevyhnutnejšie a zásadnejšie než humor: nádej.“

Kristina Kuzmič rozpráva príbehy, smeje sa na sebe, svojich pádoch, vychutnáva si svoje úspechy. Je nenútená, hravá, dobre sa číta a pobaví vás. Ale čo je najdôležitejšie – možno vás inšpiruje a nakopne. Aj ona bola na dne, nevyzeralo to ružovo, no neutápala sa v slzách a trápení. Zdvihla hlavu, nahodila úsmev a kráčala.

Drž sa! z vydavateľstva Ikar je knižná paródia, komédia o jednej obyčajnej žene-matke, ktorá sa dokázala otriasť z porážok a neúspechov. Veľmi osviežujúce čítanie pre každú mamu, ktorá má malé deti a myslí si, že je v tých najväčších s...ách. Toto sú jej skutočné príhody a zážitky, láskavé, uletené, srdečné a zábavné. Cesta od depky a nízkeho sebavedomia k láske k životu. K tomu, ako si ho užívať, vychutnávať a brať (i dávať) maximum.

Kristina Kuzmič pochádza z Chorvátska, odkiaľ pre vojnový konflikt emigrovala do Ameriky. Po rozvode sama čelila rodičovským výzvam, finančným problémom a depresii. Vlastné skúsenosti pretavila do povzbudivých vtipných videí, ktoré na sociálnych sieťach získali vysokú sledovanosť. Drž sa! je jej prvá kniha, ktorá sa v roku 2020 dostala na zoznam bestsellerov magazínu Publishers Weekly. 

Milan Buno, knižný publicista

Podobné články

Knihy

Porozprávam ti. Kniha príbehov pre lepší život

Zdroj: bux.sk

Ak chcete lepšie spoznať seba, svoje limity a schopnosti, aby ste si vedeli tvoriť lepší život – odp...

Knihy

Historická romanca V očiach pomstiteľa

Zdroj: bux.sk

Svet sa s ňou zatočil. Sama v ten osudný večer v sieni vyriekla, že objavila na ostrove jaskyňu… Ved...