Knihy

Omyly a dohry. Nový vzťahový príbeh Adriany Macháčovej

Omyly a dohry. Nový vzťahový príbeh Adriany Macháčovej Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj: bux.sk

„Laura z môjho najnovšieho románu OMYLY A DOHRY je tak trochu ako ja. Po smrti otca sa s mamou odcudzili, pretože jej nevie odpustiť vzťah s iným mužom. Zmäkne, až keď mama ochorie. Neskoro, poviete si, ale...“ láka na svoju novú knihu Adriana Macháčová.

Laura už v detstve veľmi ťažko znášala napätie premenlivého vzťahu svojich rodičov. Po smrti otca sa s matkou odcudzili, pretože Laura jej nevie odpustiť vzťah s iným mužom. Zmäkne, až keď matka ochorie...

Anna sa túžila zbaviť temných spomienok. Často sa pýtala samej seba, či niečo neprehliadla a či nemala urobiť viac. Mala pochybnosti a tiesnivý pocit. Napokon odhalila dcére tajomstvo, ktoré ju dlho ťažilo.

Jej priznanie otriaslo Lauriným svetom, ktorá zrazu nevedela, čo si má myslieť, čo má robiť...bola zmätená a zaskočená. No jedno vedela. Musí začať pátrať, ako to v skutočnosti bolo...

Čo teraz? Mám ísť za ním? Aspoň raz by som sa mala zachovať správne a pochopiť, čo je dobré a čo zlé. Viac pokaziť nemôžem, tak niečo napravím. Vezmem zapaľovač zo zelenej škatule a zájdem do firmy, kde otec pracoval. Zistím, komu drahá vecička patrila. Veľké M vyryté do kovu je jediná stopa. Musím tú ženu nájsť a opýtať sa, kto je otcom jej dieťaťa. Dlhujem to mame.

„Verím, že táto téma osloví mnohé matky, dcéry, synov, vnučky a ruku na srdce, každý by sa kvôli niečomu rád vrátil v čase a rozhodol sa, alebo urobil niečo inak. Nemali by sme nič odkladať na neskoršie a nečakať, kým je zo života len spomienka,“ hovorí Adriana Macháčová o svojej novinke Omyly a dohry.

Prečo podľa nej zvykneme byť vo vzťahoch chápavejší, ústretovejší, až keď sa niečo pokazí, až keď možno dôjde k tragédii? „Na toto nemám odpoveď. Prešla som si tým a dodnes sa na seba hnevám, i keď sa presviedčam, že som urobila viac než bolo treba. Ale nie je to tak,“ hovorí Adriana Macháčová a dodáva: „Verím, že aj vďaka moje knihe sa dokážu čitatelia mnohých omylov vyvarovať, lebo majú svoje dohry.“

 

ADRIANA MACHÁČOVÁ

Doteraz vydala: Cudzie vzťahy (2011), Žena vplyvného muža (2012), Dobré dni sa začínajú v noci (2012), Striptíz duší (2013), Hubertove ženy (2015), Keď láska zabíja (2016), A teraz ma pobozkaj (2017), Milujem tvoje lži (2018), Niekto ako ty (2018), Tak trochu ženatý (2019), Čo má ona a ja nie? (2019), Dokonalý manžel (2020) a Slepý dážď (2021). S Róbertom Dydom vydala romány Šokujúca aféra (2014), Vieme prví (2014) a Škandál v lepšej spoločnosti (2016). Knihy Adriany Macháčovej vychádzajú aj v českom preklade.

Milan Buno, knižný publicista

Podobné články

Knihy

ANJEL POMSTY: Robert Bryndza predstavuje ôsmy prípad - ERIKY FOSTEROVEJ

Zdroj: Grada

Svetovo úspešný autor bestsellerov Robert Bryndza sa vracia s ďalším prípadom Eriky Fosterovej a jej...

Knihy

Putovanie časom

Putovanie časom

Alexandra Brackenová je momentálne podľa New York Times najpredávanejšou autorkou a v pokračovaní sé...