Knihy

Tip na knihu: Jana Benková: Slabosť ako výhoda

Tip na knihu: Jana Benková: Slabosť ako výhoda Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj: J.Benkova

Hlavnej postave tohto románu Kataríne vybrali rodičia meno po krasokorčuliarskej legende Katarine Wittovej, a veštili správne: v Katke drieme kus športového talentu. Zamiluje sa do korčúľ a stane sa ľadovou hviezdou. Po niekoľkých neúspechoch a šokujúcom útoku šialenca, ktorý ju zraní, sa však vo svojich dvadsiatich piatich rokoch rozhodne zavesiť korčule na klinec. Odvážne vykročí z hviezdnej bubliny, v ktorej dovtedy žila, vyrovnáva sa s realitou a hľadá nový zmysel života. Spozná Lukáša, zaľúbi sa, ale strach z ľudí Katku od neho viac vzďaľuje ako ich vzájomne zbližuje. Pritom majú veľa spoločného – Lukáš je bývalý športovec, tiež prežil všeličo a dokázal by ju pochopiť. Katarína sa snaží prekonať obavy a vyjsť z pohodlia samoty, postupne dokonca nájde silu otvoriť mu celé svoje srdce. Kým Lukáš neurobí čosi nečakané.

„Hoci tu ide o fiktívny príbeh mladej krasokorčuliarky,“ dopĺňa autorka, „hovorila som o tejto téme a konzultovala som ju s viacerými špičkovými športovcami z rôznych oblastí, ktorí kariéru skončili, a zaujímali ma aj ich plány do budúcnosti. Niektorí v tom mali jasno, iní nie. Takže v tomto románe nechýba sonda do duše slávnej športovkyne, ale ani láska, nádej, možno štipka sklamania, ale aj odhodlania. Knihu som situovala do športového prostredia aj preto, aby som do tejto oblasti vtiahla čo najviac ľudí, ktorí možno šport tak veľmi nesledujú, čo je škoda. Je to napriek tej športovej línii a poukázaniu na reálne problémy opäť príjemné, ľahké čítanie na relax, plné slnka, lásky a úsmevu,“ uzatvára Jana Benková.

Spisovateľka je známa tým, že pri tvorbe a výbere fotografie na obálku svojich kníh nesiaha vždy iba po ponuke snímok z klasických fotoagentúr, ako to vidíme na iných románoch. Jana Benková rada prezentuje diela špičkových slovenských fotografov. Tentoraz ide o fotografiu Patrika Minára s modelkou Scarlet Vraník, „oblečenie“ modelky je špeciálnym majstrovským kvetinovým dielom kvetinárky Adely Ivaničovej z Prešova.

Podobné články

Knihy

Ja že som nekompetentná? Presvedčím ho, že sa mýli!

Zdroj: bux.sk

Vi Keelandová je na Slovensku mimoriadne obľúbená, tento rok dokonca navštívila Bratislavu, kde disk...

Knihy

Dobrodružná historická romanca z Viedne. Hotel plný tajomstiev

Zdroj: bux.sk

Viedeň – veľkolepé, podmanivé a dekadentné mesto, kde život plynie vo svižnom rytme Straussových val...