Knihy

Novinka zo série Aljašská odvaha

Novinka zo série Aljašská odvaha Počet fotiek v galérii: 1

Udrží vás v napätí od prvej strany a vy len čítate, obraciate strany a chcete viac. Ešte viac. 

Dani Pettreyová vytvorila sériu Aljašská odvaha, ktorá si už našla milióny čitateľov. Ako skala je už štvrtá kniha série – začalo sa to knihou Pod hladinou, nasledovali V pasci a V lavíne. Tentoraz vás príbeh zavedie do výšok, kde sa začnú diať čudné veci...


Oddychové lezenie na skalách sa jedného dňa zmení na drámu, keď na svojej ceste Kayden McKenna narazí na telo mŕtveho lezca. Stalo sa nešťastie alebo...?
Šerif Landon Grainger, ktorý prípad vyšetruje, sa obráti na vyšetrovateľa Jakea s prosbou o pomoc. Jake súhlasí, ale to ešte netuší, kam ho tento prípad zavedie.

Vďaka Kaydeniným lezeckým skúsenostiam čoskoro s Jakeom zistia, že smrť v horách nebola náhoda. Ba čo viac, vrah im je v pätách.
Keď sa v Yancey začnú diať čudné veci, Jake sa obáva, že svet, v ktorom sa pohybuje, môže ohroziť osobu, ktorú miluje. No pravda je oveľa temnejšia, ako si vie predstaviť.

„Len ťažko sa odtrhnete od tohto romantického trileru s chytľavými dialógmi,
realistickými postavami a rýchle sa rozvíjajúcim tajomstvom.“
Suspense Zone

 

Autorka Dani Pettreyová miluje dobrodružstvo, vzrušenie, má rada napätie, ale aj romantiku a to všetko vkladá do svojich kníh. Lyžuje, potápa sa, jazdí na kajaku a celkovo sa nevyhýba extrémnym športom. Práve tam čerpá inšpiráciu na svoje príbehy, ktoré majú taký úspech a jej postavy si obľúbili čitatelia v mnohých krajinách.

Začítajte sa do novinky Ako skala od Dani Pettreyovej

Kayden pri lezení po skalnej stene cítila v rukách, ba v celom tele, pálenie, od akého sa možno stať závislým. Človeče, ako to miluje – visieť na okraji vyše dvestometrovej steny s vedomím, že jeden nesprávny hmat znamená smrť.
„Tentoraz ma neporazíš!“ Piper, jej mladšia sestra, zakričala ponad šesťmetrový previs, ktorý ich oddeľoval. Celé dopoludnie sa snažila Kayden rozrušiť, ale ona vedela, ako sestru ignorovať. Osoba, ktorú však nedokázala tak ľahko ignorovať, bol Jake. Pozoroval ju zo zeme spolu s jej starším bratom Gagom. Obaja prišli, aby si vraj „vychutnali tú šou“.
Dostať z hlavy Jaka bolo oveľa ťažšie, ako prehliadať Piperine posmešky. Tešilo ju však vedomie, že z nej nespúšťa oči.
Odrazila sa pravou nohou smerom k ďalšiemu záchytnému bodu, ktorý bol od nej vzdialený pol metra, a uvedomovala si, že Jake pri tom musel zadržať dych. Sama nedýchala, až kým sa prstami nezachytila o kameň, rozpálená adrenalínom.
Hej, Jake Westin, pozri na toto… Jake Westin Cavanagh pre ňu znamenal viac, ako si doteraz uvedomovala. V priebehu minulého mesiaca sa jej city voči nemu ešte väčšmi prehĺbili, a to ju desilo viac ako skok, ktorý mala pred sebou.
Dostala sa k poslednému previsu – žulovej rímse, ktorá zo skalného masívu vystupovala dva a pol metra. Bude musieť preliezť na okraj, potom urobiť posledný skok viery a pritom sa modliť, aby všetko správne načasovala a mala dosť sily na pristátie na rímse.
Išlo o najnebezpečnejšie miesto trasy, ktoré oddeľuje profesionálov od priemerných lezcov.
Kameň sa jej mrvil pod nechtami. Silnejúci vietor zadul kaňonom pod ňou a pískal v puklinách skalného masívu.
Kayden pritisla viečka a upokojila sa. Dokážem to! V minulosti sa jej to už podarilo, dokáže to znova. So zatajeným dychom sa odrazila od steny a naťahovala prsty, až ju pálili. Zachytila sa o hranu previsu a prikvačila sa ku skale.
Nohami nahmatala pevné stupienky a silou vôle sa vytlačila hore rukami aj nohami naraz.
Keď preliezla cez výčnelok, s roztrasenými rukami si vydýchla od úľavy… a vzápätí sa jej zmocnila hrôza. Civel na ňu muž s rozmlátenou lebkou. Oči mal otvorené a pozeral sa priamo na ňu.
Preglgla výkrik, ktorý sa jej dral z pľúc. Každá bunka jej tela kričala: Pusti sa, zmizni odtiaľto! Potlačila však inštinkt a snažila sa udržať si rovnováhu na okraji previsu.
Poobzerala sa a zvážila možnosti, ktoré má k dispozícii. Keby sa celým telom v tomto bode otočila a vrátila späť rovnakou, nesmierne namáhavou cestou, znamenalo by to samovraždu. Ruky sa jej chveli a pálili od únavy a hrozilo, že ak sa do niekoľkých sekúnd nerozhodne, vypovedajú službu. Musí vyliezť na previs k mužovi, zistiť, či nepotrebuje pomoc, a utvrdiť sa v tom, že je už…
Na zlomok sekundy privrela oči a snažila sa sústrediť. Pozbierala všetku zvyšnú silu a vyšvihla sa na rímsu, dotýkajúc sa mužovho tela. Prehltla kyselinu, ktorá jej stúpala hore hrdlom, a rýchlo sa posunula čo najhlbšie k stene. Najprv nabrala dych a vzápätí sa pustila do záchrannej akcie. Musí mužovi skontrolovať životné funkcie a uistiť sa, že sa mu už nijako nedá pomôcť. Modlila sa, aby nahmatala pulz, hoci vedela, že srdce mu prestalo biť asi už dávnejšie.
„Trará!“ skríkla Piper zhora. „Porazila som ťa.“
Kayden prekonala nevoľnosť a dvomi prstami sa pokúsila nahmatať pulz.
Presne, ako predpokladala. Nič.
„Kayden?“ Piperin hlas jej zaznel priamo nad hlavou.
Kayden pozrela nahor, zaclonila si oči a zbadala Piper vykúkať ponad rímsu na vrchole skalnej steny, dobrých pätnásť metrov nad sebou. Nákazlivý úsmev jej okamžite zmizol z tváre. Veľkými hnedými očami sa zastavila na pokrčenom tele vedľa Kayden.
Kayden si odkašľala: „Máme tu zraneného lezca.“
„Zraneného alebo…“
Vzdychla: „Mŕtveho.“
„Poviem to chalanom.“ Piper si z lezeckého sedadla odopla vysielačku a Kayden prikývla: „Idem hore. Povedz Jakovi, aby mi prišiel pomôcť.“

2
Kayden našla na skalnej rímse mŕtveho lezca. Kým z vrecka vyťahoval satelitný telefón, v ušiach sa ozýval Piperin rozochvený hlas. Len čo držal kovový obal v dlani, telefón zavibroval a súčasne zazvonil.
„Westin…“ Zažmurkal a dodal: „Cavanagh.“ Ako dlho mu bude trvať, kým si opäť zvykne na svoje celé meno? Keďže ako Jake Westin vystupoval niekoľko rokov, vrátiť sa späť k Jakovi Westinovi Cavanaghovi bolo ťažšie, ako predpokladal.
„Tu Landon.“
„Skvelé načasovanie, šerif.“
„Hm?“
Po náhlom odchode šerifa Billa Slidella zvolilo mestské zastupiteľstvo v Yancey do uvoľnenej vedúcej pozície Landona Graingera, dovtedajšieho šerifovho zástupcu. V úrade zotrvá do jesenných volieb, ktoré mu túto funkciu určite zveria natrvalo.
„Kayden našla mŕtveho lezca na poslednej rímse lezeckej trate na Stoneface.“
„Mŕtveho?“
„Žiaľ, áno.“
„Jeho partner nám práve volal zo stanice lesnej stráže číslo štyri.“ Tá je od nich najbližšie.
„Povedal, čo sa stalo?“
„Vraj minul záchytné miesto a pošmykol sa.“
Presne to stačí: minúť jedno záchytné miesto. Nečudo, že zakaždým, keď Kayden liezla, cítil srdce až v hrdle. Dokonca s ňou aj začal liezť, aby mal lepší pocit, že keď sa niečo stane, bude nablízku. Klamal však sám seba. Kayden bola v lezení oveľa skúsenejšia, takže svojou prítomnosťou na stene by získal jediné: bezprostredný pohľad na jej pád.
Potlačil desivé predstavy. „Prídeš?“
„Áno, už som zavolal aj Cola a Bootha. Nie sme ďaleko.“
„Náradie tam budeme musieť dostať zozadu.“ Vozidlá vyjdú iba do určitého bodu, odkiaľ náčinie vynesú na vrchol záchranári a potom rovnakou cestou znesú telo.
„Ako sa cítia dievčatá?“ spýtal sa Landon.
„Práve sa za nimi chystáme.“
„Povedz Piper, že som už na ceste,“ povedal a z jeho hlasu bolo cítiť, že si o svoju snúbenicu robí starosti.
„Dobre.“ Jake ukončil telefonát a cestou hore zreferoval Gagovi celý rozhovor. Chodník – ak ho tak vôbec bolo možné nazvať – vedúci na bralo zo zadnej strany bol úzky, kľukatý, zarastený koreňmi stromov a machom, ktorý bol po včerajšom lejaku ešte vlhký.
Azda práve preto sa muž pošmykol. Možno začal liezť priskoro. Skôr, než slnko stihlo skalnú stenu osušiť.

Podobné články

Knihy

Ja že som nekompetentná? Presvedčím ho, že sa mýli!

Zdroj: bux.sk

Vi Keelandová je na Slovensku mimoriadne obľúbená, tento rok dokonca navštívila Bratislavu, kde disk...

Knihy

Dobrodružná historická romanca z Viedne. Hotel plný tajomstiev

Zdroj: bux.sk

Viedeň – veľkolepé, podmanivé a dekadentné mesto, kde život plynie vo svižnom rytme Straussových val...