Knihy

Byť šťastnou sa oplatí

Byť šťastnou sa oplatí Počet fotiek v galérii: 1

Knižná novinka BYŤ ŠŤASTNOU SA OPLATÍ od úspešnej herečky Kate Hudson, ktorú preslávili herecké úlohy v známych amerických filmoch, odhaľuje vo svojej knihe vlastné tipy pre krásne a zdravé telo, ako aj šťastný a harmonický život.

Byť šťastnou sa oplatí je vnímavý a veľmi osobný náhľad na zdravie od ženy, ktorá sa riadi tým, čo hovorí.

Vaše telo vie, čo je pre vás dobré, vnútorná harmónia, či to ako venovať pozornosť indiciám, ktoré nám podsúva naše telo.

Hľadáte liek alebo cestu proti stresu? Každý s ním máme skúsenosti a nie je ľahké s ním bojovať. Kate vo svojej knihe hovorí: „Všetci vieme, že priveľa stresu škodí, a je to pravda. No niekedy môže mierny stres aj prospievať – udržiava nás v strehu a buduje našu citovú odolnosť a vytrvalosť. Mierny stres aktivizuje náš mozog a telo, vďaka čomu sa vieme lepšie
sústrediť. Ak budete v budúcnosti v strese, skúste si danú situáciu preformulovať: „Počuj, moje vnútorne ja – tento stres nám prospieva!“ Je to o zmene pohľadu na vec.
Keď som v minulosti zažívala zvýšený stres, ľahla som si do postele a plakala. Teraz si poviem: „Fajn. Nie som z toho nadšená, ale prekonám to.“ A funguje to. Nepodceňujte silu vyrieknutých slov!“

So svojimi čitateľkami sa s láskou delí o to, ako sa jej podarilo spojiť sa so svojím vnútorným ja a porozumieť potrebám svojho tela. Kate sa stotožňuje aj s Ajurvédou a prikladá jej dôležitý význam vo svojom živote.

„Ajurvédsky lekári odporúčajú absolvovať očistnú kúru na začiatku každého ročného obdobia, obzvlášť na začiatku jesene a jari.
Je to spôsob, ako naštartovať imunitný systém a zbaviť sa nahromadených odpadových látok, ktoré prináša každá strava, bez ohľadu na to, ako zdravo sa stravujete. Podľa ajurvédskej filozofi e sa začína dobré, zdravé fungovanie nášho fyzicko- emocionálno-mentálneho systému správnym trávením, vstrebávaním a vylučovaním – funkciami nášho metabolizmu.
Ak sú tieto procesy poškodené alebo nefungujú, ako by mali, naše telo začne byť náchylné na choroby. Podľa ajurvédy očista posilňuje našu metabolickú energiu alebo agni (čo v sanskrite znamená „oheň“). V porovnaní s našou bežnou predstavou o očiste (voda s citrónom, jablčným octom alebo šťavami), ajurvédska očista je oveľa miernejšia – a sýtejšia!“

„Pri tejto ajurvédskej očistnej kúre bude dochádzať k uvoľňovaniu zadržiavanej energie a starých krívd. Takto vám vaše telo ďakuje za pozornosť, ktorú mu venujete.“ Ako Kate Hudson priznáva, väčšinu týchto vecí sa postupne naučila od svojej mamy, Goldie Hawn, taktiež slávnej hollywoodskej herečky, ktorá je známa svojím zdravým životným štýlom a stabilným manželstvom.

Nechajte sa inšpirovať tipmi a poznaním Kate Hudson, a aj vy sa postupne začnete cítiť sebavedome, vynikajúco a nájdete vlastnú vnútornú harmóniu. Veď byť šťastnou sa rozhodne oplatí. No neznie to lákavo?

Podobné články

Knihy

Dokáže láskyplné partnerstvo prežiť smrť dieťaťa?

Zdroj: bux.sk

Celý život je príbeh o tom, ako rýchlo a výrazne sa vám dokáže zmeniť život. Výborne napísaný príbeh...

Knihy

Neznámych nemiluj. Lebo ti ublížia...

Zdroj: bux.sk

„Si lacná suka, nebudem riskovať, že od teba chytím nejaké svinstvo. Od prvého momentu, keď som ťa u...