Knihy

Ozajstná sila je v našom vnútri

Ozajstná sila je v našom vnútri Počet fotiek v galérii: 1

Vášeň, temperament, hudba a láska. Aj takto sa dá opísať jedinečná Havana. Žiť tam je snom mnohých, no hlavnej hrdinke Karen sa tento sen mení na skutočnosť.

Exit Havana je kniha, nad ktorou sa zamyslíte. Úvahy nad životom a smrťou, nad rozhodnutiami, ktoré každý deň robíme. Slovenská autorka Maya Reyes vás prevedie dojemným príbehom o hľadaní šťastia, zdravia a lásky.

V slnečnej Havane sa Karen chystá prežiť dva mesiace ničnerobenia. Netuší, že sa jej do cesty pripletie exotický Kubánec Sebastián. Karen k nemu cíti až živočíšnu lásku, stáva sa slnkom, zmyslom jej života. Neuvedomuje si, že jeho prenikavá žiara ju len spaľuje. Život je však nevyspytateľný. V skutočnosti nikdy nevieme, čo má pre nás osud pripravené.

Predstavy, že po návrate do Bratislavy sa jej život vráti do starých koľaji a ona naplní svoje predstavy o budúcnosti, sa mihnutím oka zmenia a zničia všetko, po čom túžila. Karen nás cez spomienky zavedie na Kubu, kde stretla muža svojich snov, temperamentného Sebastiána. Krásne a aj trpké chvíle na Kube neblednú. Zaslepená láskou k Sebastiánovi nevníma blízkosť a lásku svojho priateľa.

Ako sa popasuje s ranami, ktoré jej život uštedril? Kto si naozaj zaslúži jej lásku? Dostane druhú šancu na život, po akom túži?

Prečítajte si debutový román Exit Havana a nechajte sa pohltiť nevšednou atmosférou slnečnej Havany.

Začítajte sa do úryvku z knihy Exit Havana:

Videla som tisíce svetiel a počula hlasy, ktoré ma volali naspäť. Mala som dojem, že všetko okolo mňa sa pohybovalo ako v spomalenom filme. Takisto tie hlasy. Boli síce rázne, rýchlo sa drali z úst ich majiteľov, pôsobili ale vzdialene. Všetko bolo zahalené do hmly. Oči som mala polootvorené, postavy navôkol mňa pôsobili skôr nenápadne, boli to siluety bez čŕt tváre, očí, pier, vlasov. Boli to obrysy ľudí, ktorých som si začala vizualizovať vo svojej mysli, podľa ich farby hlasov.

Netrvalo dlho, všetko začínalo dávať zmysel. Siluety, predtým fádne a surrealistické, nadobudli tvar, farbu, hlasy sa zosobnili a zistila som, komu patrili. Smiech, ktorý jedna zo žien pred nepatrnou chvíľkou zo seba vydala, sa ozýval v miestnosti ešte dlho po tom, ako som otvorila oči na sto percent. Žena utrúsila nepatrné:

„Už je hore.“

Podobné články

Knihy

12 sestier, ktoré prenasleduje rodinná kliatba

12 sestier, ktoré prenasleduje rodinná kliatba

Fantasy strašidelný horor, ktorý vás zrazí z nôh a budete absolútne prekvapení, nadšení, zaskočení. ...

Knihy

Tamara McKinley a jej nový austrálsky príbeh Krajina snov

Zdroj: bux.sk

Tamara McKinley, austrálska rodáčka, píše úžasné príbehy, z ktorých doslova cítite rozsiahlu, na mno...