Knihy

Krvavá karikatúra – príbeh o teroristoch z Paríža, ktorý sa týka aj Slovenska

Krvavá karikatúra – príbeh o teroristoch z Paríža, ktorý sa týka aj Slovenska Počet fotiek v galérii: 1

Spisovateľ a bezpečnostný expert Marko Thelen miluje cestovanie. Profesionálne sa venuje boju s terorizmom a organizovaným zločinom. Obidve tieto aktivity sa stretávajú v jeho kriminálnych príbehoch o detektívovi Martinskom, ktoré sú inšpirované skutočnými udalosťami. 

Po prípade Dlhé tiene Karibiku o Slovenke obvinenej z únosu detí na Haiti je tu nová napínavá detektívka Krvavá karikatúra. 

Hlavný hrdina sa v trileri Krvavá karikatúra vrhá do nebezpečného pátrania po zmiznutej Slovenke na Arabskom polostrove práve v čase teroristických útokov v Paríži z januára 2015. Odhaľuje nepredstaviteľné súvislosti zmiznutia mladej Slovenky Adriany s útokmi v hlavnom meste Francúzska, so Slovenskom a Českou republikou. Odkrýva tajomstvá súvisiace s prvými vlnami utečencov.

„Tak ako uvádzam v úvode knihy, príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami,“ hovorí o svojej novej knihe autor píšuci pod pseudonymom. „K reálnym situáciám, ktoré som zažil, alebo o ktorých som sa dozvedel od kolegov, som pridal svoju fikciu. Zmenil som niektoré miesta, obsah, niekde čas a osoby. Tak vznikol celý dej.“

Napriek tomu, že autor z bezpečnostných dôvodov nevystupuje na verejnosti, je rád v kontakte so svojimi čitateľmi a čitateľkami či už cez webovú stránku www.markothelen.eu alebo na sociálnych sieťach.

O autorovi

Marko Thelen sa rozhodol vystupovať pod pseudonymom, keďže aktívne pôsobí ako expert v oblasti vnútornej bezpečnosti pre medzinárodné a európske inštitúcie. Patrí medzi prvých odborníkov na Slovensku, ktorí pomáhajú obetiam obchodovania s ľuďmi. Neskôr rozšíril oblasť pôsobenia na boj s environmentálnou kriminalitou, terorizmom a organizovaným zločinom.
Vďaka svojej práci sa stal vášnivým svetobežníkom a precestoval väčšinu kontinentov. Jeho najobľúbenejšou krajinou je Francúzsko vrátane všetkých jeho zámorských území. K srdcu mu prirástla predovšetkým oblasť Karibiku.
Na svojich cestách a pri práci v treťom svete sa často stretáva so situáciami, ktoré sa ho výrazne dotýkajú, a preto sa rozhodol na ne upozorňovať. Výsledkom jeho aktivít je aj tento krimi román. Vo Vydavateľstve SLOVART mu vyšiel román Dlhé tiene Karibiku (2015).

 

Podobné články

Knihy

Dokáže láskyplné partnerstvo prežiť smrť dieťaťa?

Zdroj: bux.sk

Celý život je príbeh o tom, ako rýchlo a výrazne sa vám dokáže zmeniť život. Výborne napísaný príbeh...

Knihy

Neznámych nemiluj. Lebo ti ublížia...

Zdroj: bux.sk

„Si lacná suka, nebudem riskovať, že od teba chytím nejaké svinstvo. Od prvého momentu, keď som ťa u...