Knihy

Strhujúca detektívka od slovenského autora

Strhujúca detektívka od slovenského autora Počet fotiek v galérii: 1

Ak ste fanúšikmi Nesba, Keplera a milujete detektívky, začítajte sa do druhej knižky mladého, slovenského autora Františka Kozmona - Potkan. Autor vás vtiahne do deja, ktorý sa odohral priamo na bratislavských uliciach. Napínavý dej a prvky minulosti zaujmú každého, nielen milovníkov detektívok.

O knihe:

Mal som veľké sny o šťastí a o láske. Rozpadli sa mi ako domček z karát. Chcel som byť vzorný manžel a dobrý otec. Namiesto toho som skončil ako vrah. Moja rodina si myslí, že som si zabil ženu aj švagra. Prečo nestačí, keď poviem, že som nevinný?

Pod Bratislavou sa rozpína sieť potrubí. Vedú z každej domácnosti, stretávajú sa a spájajú do tunelov, kde sa zlieva špina a smrad rozkladu. Práve na mieste, ktoré v každom vzbudzuje hnus, sa odohrala brutálna vražda, maskovaná ako útok potkanov. Vyšetrovanie sa začína v kanalizácii pod mestom, no kľukatou cestou cez minulosť aj nadchádzajúce prezidentské voľby nás zavedie priamo za väzňom v Leopoldove.

http://www.bux.sk/knihy/292143-potkan.html#additional-info--content--komentare(1988) pochádza z Nitry, študoval masmediálnu komunikáciu v Trnave a pôsobí ako šéfredaktor televízneho webu v Bratislave. V deviatich rokoch vyhlásil, že sa z neho stane spisovateľ. V rovnakom období napísal svoju prvú zošitovú sériu nazvanú Dobrodružní priatelia. Jej jednotlivé časti sa zachovali len v jedinom exemplári a aj to iba vďaka autorovým rodičom. Zúčastnil sa viacerých poviedkových súťaží a experimentoval s rôznymi knižnými žánrami. S detektívkami začal priskoro, tvorbu Agathy Christie hltal v dvanástich. K žánru sa autorsky vrátil v dospelosti, s debutom Posledný prípad kapitána Čontoša zvíťazil v súťaži Detektívka 2014. V knihe Potkan prichádza s iným kapitánom, ktorý je mladší, krajší a toto rozhodne nebude jeho posledný prípad.

Hlavný vyšetrovateľ prípadu Marek Wolf, samotár a neprístupný chlap, sprevádzaný len verným psom Fenrirom, sa nedávno vrátil domov z Kanady. On jediný verí, že za mrežami sedí nesprávny muž. Ale medzi novými kolegami nemá nikoho na svojej strane.

Prečítajte si viac o autorovi - Frankie Kozmon exkluzívne pre onavie :) - Rozhovor TU

Podobné články

Knihy

12 sestier, ktoré prenasleduje rodinná kliatba

12 sestier, ktoré prenasleduje rodinná kliatba

Fantasy strašidelný horor, ktorý vás zrazí z nôh a budete absolútne prekvapení, nadšení, zaskočení. ...

Knihy

Tamara McKinley a jej nový austrálsky príbeh Krajina snov

Zdroj: bux.sk

Tamara McKinley, austrálska rodáčka, píše úžasné príbehy, z ktorých doslova cítite rozsiahlu, na mno...