Knihy

Pomôžte vydať novú slovenskú "Brownovku"

Pomôžte vydať novú slovenskú "Brownovku" Počet fotiek v galérii: 1

Každý môže svojou troškou prispieť a stať sa ambasádorom prvej časti trilógie Zlaté puto. Spisovateľka Ivica Ďuricová spustila crowdfundingovú kampaň na to, aby kniha mohla ísť do tlače - čím viac ľuďom o knihe poviete, tým rýchlejšie spolu vyzbierame finálnu sumu a knižka bude môcť ísť nielen do tlače, ale aj priamo k vám domov!

Ponorte sa spolu s autorkou do sveta túžby po moci, tichých divákov a horúcich blikajúcich skríň, papierov s vysokou gramážou, klenotov, čierneho oblečenia, kníh, rýchlych áut, nikdy nekončiacich bitiek, falošných bánk a pohodlných tenisiek.


 Ivica Ďuricová, píše od svojich 13tich rokov a vďaka pozitívnym ohlasom svoju lásku k písaniu pretvorila aj do profesionálnej podoby. Navyše, koncom októbra možno vyjde jej prvá beletria, ale potrebuje pomoc - VÁS, čitateľov. Prostredníctvom crowdfundingovej kampane hľadá ambasádorov knihy Zlaté puto, vďaka ktorým bude môcť byť kniha v tlačenej verzii. Už teraz sa teší pozitívnym ohlasom, takže to bude zaručene bestseller :) Začítajte sa aj vy.. 

UKÁŽKA Z KNIHY

 

Tu si môžete zadarmo prečítať prvých 12 kapitol z knihy.

-----

Keď vystúpil z auta, William už stál na vyhliadke a opieral sa lakťami o hradby, chrbtom k nemu. Pozeral sa na mesto a nemohol ho vidieť. Napriek tomu vedel, že je tam.

„Adam,“ povedal sucho bez toho, aby sa musel obzrieť. Rozpoznal jeho energiu ešte predtým, než vypol motor svojho drahého auta.

„Dobre ťa vycvičili,“ odvetil Adam a podišiel k nemu. Postavil sa tesne vedľa, a tiež sa na moment zahľadel na mesto. Kedysi by bol dal ruku do ohňa za to, že tu raz budú takto stáť spolu ako členovia Bieleho klubu a bok po boku tajne bojovať za spravodlivosť. No dnes bolo všetko inak. Stáli tam síce vedľa seba, ale ako súperi.

Na vyvýšenine nad mestom ešte stále fúkal studený vietor. Williamovi sa opieral do dlhších tmavých vlasov a rozhadzoval ich na všetky strany.
V takejto bezprostrednej blízkosti sa obaja ocitli jeden pri druhom až po niekoľkých rokoch. Vlastne sa nerozprávali od ich spoločnej záverečnej skúšky. Všetko ostalo nevypovedané a ťaživo viselo medzi nimi i teraz. Adam Williama nenávidel, William mal svojho niekdajšieho priateľa plné zuby a lomcovali ním aj iné nepríjemné pocity. Z dávneho nepretrhnuteľného bratského puta sa teraz stala neprekonateľná nenávisť a priam zhmotnená zloba.

„Tak? Čo odo mňa chceš?“ spýtal sa Adam napokon. Hra na mačku a myš sa mohla začať.

„No tak, na hádanky sme hádam už príliš starí,“ povedal William ľadovým hlasom.
„Predsa si mi ten kameň poslal, aby si sa so mnou mohol konečne stretnúť. Správne si dúfal, že vstup do môjho osobného priestoru ma poriadne naštve.“

Adam sa samoľúbo uškrnul.
„Serú ťa tie vaše stupídne pravidlá, čo? Najradšej by si mi bol tým kameňom rozbil hlavu, viem to.“

William zachoval stoický pokoj.
„Boj zblízka nie je to, čo robíme. Možno si na to ešte nezabudol.“ Znelo to ako snaha prehovoriť mu na chvíľu do duše. William však vedel, že to nemá význam.

Adam sa posmešne rozrehotal.
„Mňa sa to však netýka, vieš William? Pôvodne som ťa chcel vylákať von, aby som ťa mohol konečne zastreliť ako prašivého psa. A potom aj všetkých tvojich bratov a sestry. Už dlho mi lezieš s tým svojím posratým Klubom na nervy.“

Ticho. Ako pri divadelnom predstavení.

„No napokon som si našiel niečo lepšie...“

Opäť ticho.

William nič nehovoril, iba čakal. Stále bol absolútne pokojný, ako hladina jazera za bezvetria. No blížil sa moment, keď jeho hladinu rozčerilo jedno obyčajné meno.

„Sofia,“ povedal bezvýrazne Adam, „hovorí ti to meno niečo?“

„Nie,“ odvetil William, no viditeľne ním trhlo.

Adam to postrehol a využil moment. Zdrapil Williama za hlavu a kým mu prstami tlačil na oba spánky, do mysle mu násilne vtlačil obraz Sofie, ako sa pichla pri balení balíčka.
Vedel o nej. Ba čo viac, bol s ňou v spojení a ubližoval jej. Zámerne. To všetko teraz William musel vidieť a spracovať. Keď ho Adam pustil, William mu bez zaváhania vrazil päsťou do tváre a Adam spadol na zem. Na perách sa mu objavila krv. On sa však iba pobavene uškrnul. Pomedzi biele zuby sa mu predierali maličké potôčiky červenej telesnej tekutiny.

„Tak ako, čo ti teraz káže ten tvoj Kódex, hrdina?“ začal Adam.
„Mal by si predsa brániť dámu, ktorá sa ocitla tvojou vinou v nebezpečenstve, nie? A vedel si, ty idiot, že je s tebou spojená zlatým putom? Isteže nevedel, charizmág predsa niečo také sám nevidí. Tešíš sa? Našiel si svoju polovičku, William! A vlastne počkať... Kódex predsa zakazuje akékoľvek vzťahy! Chudáčik William...“

Adam sa očividne výborne bavil. Vychutnával si svoju pomstu plnými dúškami a William iba nehybne stál, snažil sa ovládnuť svoj prerývaný dych a nezaškrtiť toho hada na mieste.

Zlaté puto. Sofia. Adam a jeho moc nad ňou. Balíček. Jeho dotyk s ňou a jej dotyk s balíčkom. Doniesol som mu ju ako na striebornom podnose...

„Si hlupák, Adam,“ povedal napokon William, keď sa opäť ovládol.
„Viem, že máš prsty vo Viktorovom únose, aj že to zariaďoval ten tvoj poskok Franz.“

Tentokrát sa rozčerila Adamova hladina. Na moment mu zamrzol úsmev na tvári, no o pár sekúnd už tam bol znova.

„Nič nevieš. A nič mi nedokážeš,“ povedal, no vo vnútri zúril.
Ten idiot Ferdinand! Kto ho zasa obtiahol?!

„Uvidíme,“ povedal William, oprášil si ruky a bez slova sa vydal k svojmu autu.
„Ak je to všetko a predsa len ma dnes neplánuješ zastreliť, rád by som sa pobral tráviť čas zmysluplnejšie ako s tebou,“ povedal a vyberal pritom kľúče z vrecka.

Adam nereagoval, iba okolo seba nechal plápolať svoju divokú rozohnenú auru.
„Príde čas, keď sa ti to vráti,“ povedal napokon, no to už William sedel v aute a odchádzal preč...


 

Ako môžem podporiť vydanie knihy?

Ak vás tento nápad a knižka zaujala a chcete ju mať doma v papierovej podobe, predobjednajte si ju cez Startovac.cz a nezabudnite, povedzte o nej aj svojim priateľom.

REAKCIE ČITATEĽOV, KTORÍ KNIHU ČÍTALI EŠTE PRED VYDANÍM

 

Práve som dočítala knihu, je to super. Fakt, výborné zápletky aj odhalenia, naozaj že super.
Lucia Halová, profesionálna knižná prekladateľka (Hry o tróny, Twilight sága, Zber kostí, Vlčí dar)

Ivicaaaaaaaaaaa, panebože, však ja som posledných 7 strán asi ani nedýchala... hovorím si, že to by si hádam neurobila, že to takto ukončíš... a keď už som sa potešila, že to tak nie je, ty dáš takýto záver? Kedy bude druhá časť??? :)))))
Máš brutálnu fantáziu a mňa teda tento príbeh dostal... už sa teším, keď sa kniha vydá a ja si to prečítam ešte raz! :)))
Romana Kebísková, korektorka knihy

Knižku som dnes dočítala a mám hneď niekoľko otázok. Tá najdôležitejšia - kedy bude hotové pokračovanie? Nevedela som sa od nej odtrhnúť :) Gratulujem ku krásnej, pútavej knihe.
Elena Hutton, profesionálna prekladateľka

Kniha bola skvelá. Zhltol som ju na dva dúšky. Najskôr som myslel, že ti spíšem všetky komentáre, ktoré ma napadli počas čítania, ale bolo by ich asi lepšie prebrať osobne. Bez ohľadu na to – a ber to ako úprimnú spätnú väzbu – kniha bola úžasná. Máš všetky esá v rukáve. Super!
Pavol Harár, CEO creatiwww

Ivka, môžeš byť na seba hrdá. Kniha sa mi páči, aj postavy, hoci mám pár výhrad. Koniec je úžasný, ďakujem. Všetko je tak, ako má byť. Presne tak si to chcela, nie? Dostať z čitateľov reakciu a skutočné emócie?
Petra Bartošová, priateľka autorky a učiteľka nemeckého jazyka

Hotovo! K tvojej otázke, či si vtipná, netlač moc na pílu, radšej sa sústreď na to, v čom si najlepšia – písanie postáv a zvratov deja, pri ktorých idú všetci do kolien.
Soňa Neuschl, priateľka autorky a marketingová manažérka

Je to úžasné, zlato. Oveľa lepšie než niektoré z tých super úspešných komerčných bestsellerov, ktoré som v poslednom čase čítala. Naozaj. A nehovorím to preto, že som tvoja kamoška, naozaj si to myslím.
Barbora Šandrejová, priateľka autorky a aranžérka

Podobné články

Knihy

Ja že som nekompetentná? Presvedčím ho, že sa mýli!

Zdroj: bux.sk

Vi Keelandová je na Slovensku mimoriadne obľúbená, tento rok dokonca navštívila Bratislavu, kde disk...

Knihy

Dobrodružná historická romanca z Viedne. Hotel plný tajomstiev

Zdroj: bux.sk

Viedeň – veľkolepé, podmanivé a dekadentné mesto, kde život plynie vo svižnom rytme Straussových val...