Tip redakcie

Nočný život v Dubrovníku: Top miesta, ktoré treba navštíviť

Nočný život v Dubrovníku: Top miesta, ktoré treba navštíviť Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj: unsplash.com

Dubrovník, preslávený svojimi starobylými budovami, úzkymi uličkami, dláždenými cestami, bohatou históriou, filmovými scénami a srdečnou komunitou, jednoducho musia navštíviť miestni aj zahraniční turisti. Zatiaľ čo väčšina článkov o meste sa venuje jeho historickým pamiatkam a miestam, kde sa natáčali filmy, tento článok vás vezme tam, kde sa môžete zabaviť po zotmení.

Klub kultúry Revelin

Kultúrny klub Revelin, ktorý sa nachádza v hranatej stredovekej pevnosti na východnom okraji Dubrovníka, spestruje nočný život v meste od roku 2011. Budova, kde sídli, je pôvodne vojenská stavba zo 16. storočia a vyznačuje sa strohým interiérom s odhalenými kamennými stenami, klenbovými stropmi a arkádovými chodbami.

V klube Revelin sa konajú prvotriedne celonočné diskotéky so špičkovými dídžejmi a interpretmi. V minulosti tu vystúpili slávni medzinárodní dídžeji ako Paul Van Dyke, Boy George, R3HAB či Fatboy Slim. Klub je otvorený od 23.00 do 6.00 od 1. júna do 1. októbra, mimo sezóny je otvorený len v piatky a soboty.

Jaskynný bar More

V Jaskynnom bare More zažijete úžasný a jedinečný štýl zábavy. Čiže v bare More zažijete more zábavy. Je to akoby utajený poklad, a hoci je skrytý v suteréne hotela More, má decentné osvetlenie, pohodlné prútené stoličky, vonkajšie stoly a výhľad na Lapadský záliv.

V interiéri baru sa nachádzajú aj skalné útvary so stalagmitmi a stalaktitmi. V ponuke sú miestne pivá a koktaily, ktoré štýlovo doplnia romantický večer v Dubrovníku. V bare sa dajú zorganizovať aj súkromné podujatia. Otváracie hodiny sú každý deň od 10.00 do 24.00.

Plážový klub Banje

Banje, malebná piesočnatá pláž s nádherným výhľadom na staré mesto Dubrovníka, sa mení z denného prímorského relaxačného miesta s vynikajúcou stredomorskou kuchyňou na jeden z najlepších nočných koktailových barov. Nájdete tu moderný dizajn, vnútorné a vonkajšie posedenie, pokojnú atmosféru, pravidelné vystúpenia dídžejov a hudobné vystúpenia.

Lokál je otvorený každý deň od 22.00 do 5.00 a preslávil sa luxusnými módnymi večierkami. Napriek tomu sú tu rozumné ceny a klub naozaj stojí za každý cent.

Divadlo Marina Držića

Ak vás zaujímajú viac kultúra a menej alkohol, prídete si na svoje v Divadle Marina Držića. Je to divadlo, ktoré prvýkrát privítalo návštevníkov v roku 1865. Marin Držić, podľa ktorého je pomenované, bol slávny renesančný autor komédií zo 16. storočia.

Nádherná budova v talianskom štýle sa nachádza v srdci Starého mesta vedľa Rektorského paláca. Divadlo má kapacitu 250 miest a konajú sa tu hudobné vystúpenia, predstavenia súčasného tanca a európskych dramatikov v chorvátčine.Otváracie hodiny sú v pracovných dňoch od 9.00 do 12.00 a v dňoch predstavení od 18.00 do 20.00.

Merit Casino Libertas

Jedným z najnavštevovanejších nočných miest v Dubrovníku je kasíno Merit Libertas, ktoré sa nachádza na ulici Liechtensteinov Put. Spoločnosť prevádzkuje niekoľko ďalších zariadení v rôznych regiónoch, vrátane Merit Crystal Cove a Merit Royal v Girne, Merit Lefkoşa, Merit Brand v Bulharsku, Merit Cyprus v Gazimağuse a ďalších.

Kasíno Merit Libertas nepatrí medzi najväčšie na svete, no ponúka jedinečný zážitok z hazardných hier v luxusnom päťhviezdičkovom hoteli na malebnom mieste. Nájdete tu asi 8 hracích automatov a 14 stolov s populárnymi hrami, ako sú Super Poker, Texas Hold\\\'em, Trip Poker, Double Pay Poker, Blackjack, Ruleta atď.

Podnik je otvorený od 18.00 do 02.00, podobne ako mnohé iné v regióne, takže ak si chcete užiť hazardné hry mimo bežných večerných hodín, možno vám viac bude vyhovovať niektorá z online kasínových hier.

Slavika – kino pod holým nebom

Ďalšou skvelou možnosťou pre tých, ktorí netúžia vymetať bary, je kino pod holým nebom na predmestí Boninovo neďaleko Starého mesta. Vychutnáte si tu nočné premietania pod letnou hviezdnou oblohou a je to ideálne romantické prostredie na dokonalé rande. Sú tu aj isté obmedzené stravovacie možnosti a občas sa tu konajú kultúrne podujatia.

Vínny bar D\\\'Vino

Táto exotická vinotéka sa nachádza v centre starého mesta Dubrovníka. Môže sa pochváliť priateľskými čašníkmi, ktorí sa vo víne naozaj vyznajú, a pôsobivou ponukou dovážaných a miestnych vín.

Zážitok umocňuje upokojujúca hudba, svetlo sviečok a príležitosť zoznámiť sa s históriou a postupmi regionálneho vinárstva. D\\\'Vino je otvorené od 10.00 do 23.00.

La Bodega

Ďalšia reštaurácia pre milovníkov vína, La Bodega, sa nachádza v kamennej budove v centre Starého mesta, neďaleko kostola svätého Blažeja. Je to vynikajúca vínna pivnica a historická taverna kde ponúkajú neuveriteľných 250 chorvátskych značiek vín a jemné šunkové a syrové chuťovky.

Večery v La Bodega sa nesú v znamení živej atmosféry plnej hudby a tanca, ktorá pretrvá až do druhej hodiny ráno.

Dubrovnícky letný festival

Náš zoznam miest, kde sa môžete v Dubrovníku zabaviť po zotmení, uzatvára festival, ktorý v lete napĺňa dubrovnícke ovzdušie operou, džezovými koncertmi, divadlom, tancom a filmami. Všetky tieto podujatia prebiehajú súčasne. Festival je tým pravým miestom pre kultúrnych ľudí, ktorí milujú umenie a zábavu.

Koná sa už viac než 70 rokov a zakaždým priláka mnoho miestnych a zahraničných umelcov, ktorí návštevníkom pripravia nezabudnuteľné zážitky. Počas Dubrovníckeho letného festivalu, ktorý sa každoročne koná od 10. júla do 25. augusta, môžete očakávať najmenej 40 podujatí na 16 miestach.

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...