Lifestyle

Jar volá po detoxe

Jar volá po detoxe Počet fotiek v galérii: 1

Dosť už bolo dlhej únavnej zimy! Jar so sebou prináša sviežosť, nový elán a odhodlanie k zmene. Skúste jarný detox, ktorý vás naštartuje a dodá vám potrebnú energiu. Vďaka nemu sa zbavíte všetkých škodlivých látok, ktoré zaťažujú váš organizmus. Je to jednoducho proces znovuzrodenia. Ak neviete, ako začať, tu je zopár jednoduchých rád.

 

Načasovanie

Na detox musíte byť dokonale pripravení. Preto si zvoľte obdobie, kedy viete, že nebudete vystavení žiadnym pokušeniam a budete schopní svoj očistný program dodržať do bodky. Ideálna dĺžka detoxu sú dva týždne; ak len začínate, choďte na to postupne. Pokiaľ budú účinky pozitívne, pokračujte, no nie viac ako jeden mesiac.

 Pitný režim je základ

Prísun veľkého množstva tekutín je tajomstvom úspechu každého očistného programu. Vedeli ste, že voda pomáha prekonávať chute? Aby ste jarný detox zvládli ľahšie, denne vypite 3 – 4 litre čistej prefiltrovanej vody. V tomto období musíte povedať „nie“ káve, sladeným nápojom a, samozrejme, alkoholu. Nahraďte ich radšej bylinkovým alebo zeleným čajom.

 Pohyb, pohyb a ešte raz pohyb

Po dlhej zime je potrebné prebudiť svoj organizmus a naštartovať ho na aktívne leto. Pobyt na čerstvom vzduchu má detoxikačné účinky. Prechádzajte sa, behajte, korčuľujte, bicyklujte, jednoducho robte čokoľvek. Hlavne sa hýbte. Takisto si doprajte masáže či wellness, ktoré vás uvoľnia a zregenerujú tiež pokožku.

Preč s nezdravými potravinami

Urobte jarné upratovanie nielen doma, ale aj v chladničke a komore. Počas jarného detoxu by sa tam nemali nachádzať žiadne konzervanty, polotovary, cukrami presýtené čokolády či čipsy. Dokonca ani mäso, ktoré je zložité na trávenie. Namiesto toho ich zaplňte zeleninou a citrusovým ovocím.

 

Tip!
Obohaťte si jedálniček o smoothie, kde môžete variovať ľubovoľný počet a kombináciu prísad. Fantázii sa medze nekladú. Tento zdravý nápoj je ideálny najmä pre tých, ktorí nie sú priaznivcami zeleniny. Výkonný smoothie mixér Sage BPB620 disponuje výkonným 1000 W motorom, ktorý dokáže rozdrviť všetky potraviny na tie najjemnejšie častice. Nožový systém Kinetix™ opisuje tvar nádoby, čím je zaistená maximálna cirkulácia potravín. Máte tak istotu, že rozmixuje aj listy šalátov, ktoré sú ideálne do zelených smoothie. Mixér je dodávaný s dvoma 500 ml a jednou veľkou 700 ml nádobou s viečkami, takže môžete mať svoj zdravý nápoj pri sebe i v práci. Prachom nezapadne ani špeciálna nádoba na drvenie suchých plodov. Celé príslušenstvo môžete využiť aj na prípravu krémových zeleninových polievok.

 

Podobné články

Lifestyle

Kaliforňan: Bratislavské ikonické misky

Zdroj: Kalifornan

S myšlienkou otvoriť si vlastnú prevádzku v gastrobiznise sa Šimon Smrtič pohrával už dlho. Príprava...

Lifestyle

Celulitída je pekná otrava. Otravuje život aj štíhlym ženám

Zdroj: Sarah Sarkozy

Na prípravu našej postavičky do leta stále nie je neskoro. Ak vás trápi škaredá "pomarančová" pokožk...