Lifestyle

Na svete je prvý teaser filmu Čiara

Na svete je prvý teaser filmu Čiara Počet fotiek v galérii: 1

Film Čiara o hraniciach, ktoré sa dajú prekročiť iba raz predstavuje svoje prvé zábery. Diváci sa majú na čo tešiť.

Očakávaný kriminálny triler Čiara predstavil svoj prvý teaser. Film diváka uvádza do prostredia slovensko-ukrajinského pohraničia, kde sa prepletajú kultúry, jazyky a ľudské osudy. Zasadený je do času, keď Slovensko vstupuje do Schengenu, kedy nad rozbehnutými kšeftami s pašovaním a prevádzačstvom visí veľký otáznik. V centre stojí rodina Krajňákovcov, ktorú čakajú rušné časy: problémy s nelegálnym obchodom s cigaretami striedajú rodinné drámy, kedy hrdinom neostáva nič iné, len prekročiť všetky hranice.

Film Čiara diváka okrem pútavého príbehu zaujme aj perfektným obsadením. V hlavných úlohách sa predstavia také mená ako Emília Vášáryová, Tomáš Maštalír, Zuzana Fialová či Andy Hryc, ale aj ukrajinské hviezdy Rimma Zyubina a Stanislav Boklan či český herec Filip Kaňkovský. Producentsky film zastrešuje Wanda Adamík Hrycová s Wandal Production, režisérom je Peter Bebjak. Za kamerou stál Martin Žiaran, čo je prísľubom silného umeleckého zážitku. Scenárista Peter Balko, ktorý sa podpísal aj pod úspešný slovenský film Kandidát, sa pri tvorbe scenára nechal inšpirovať skutočnými príbehmi odohrávajúcimi sa v oblasti slovensko-ukrajinskej hranice, preto film Čiara miestami až zarážajúco dôverne pripomína krutú realitu oblasti známej organizovaným zločinom.

Film Čiara už vo svojej prípravnej fáze zaznamenal pozornosť zahraničných filmových festivalov. V súčasnosti prebiehajú posledné fázy postprodukcie. Film vzniká s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu a jeho partnerom sa stal aj známy slovenský výrobca liehovín zo Starej Ľubovne, produkty ktorého sa budú objavovať aj vo filme. V kinách si budú môcť diváci film Čiara pozrieť od 3. augusta.

Podobné články

Lifestyle

Kaliforňan: Bratislavské ikonické misky

Zdroj: Kalifornan

S myšlienkou otvoriť si vlastnú prevádzku v gastrobiznise sa Šimon Smrtič pohrával už dlho. Príprava...

Lifestyle

Celulitída je pekná otrava. Otravuje život aj štíhlym ženám

Zdroj: Sarah Sarkozy

Na prípravu našej postavičky do leta stále nie je neskoro. Ak vás trápi škaredá "pomarančová" pokožk...