Lifestyle

Ďalší úspech slovenského filmu!

Ďalší úspech slovenského filmu! Počet fotiek v galérii: 1

O tom, že slovenským filmárom sa v poslednom čase naozaj darí, svedčia viaceré snímky oceňované aj v zahraničí. K ním sa teraz zaradí aj slovenský film Čiara, ktorý sa v lete predstaví na 52. ročníku Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch.

 Na festivale v Karlových Varoch sa predstaví film Čiara


Medzinárodný filmový festival v Karlových Varoch je najväčším filmovým festivalom v Českej republike a radí sa medzi najprestížnejšie filmové festivaly sveta. Každoročne hostí slávnych filmových tvorcov a predstavuje viac ako stovku najlepších svetových filmov. Najväčšia pozornosť je venovaná Hlavnej súťaži s celovečernými snímkami natočenými v uplynulom roku. Kategória bude mať tento rok aj slovenské zastúpenie v podobe filmu Čiara producentky Wandy Adamík Hrycovej a režiséra Petra Bebjaka.

Triler z prostredia slovensko-ukrajinského pohraničia o hraniciach, ktoré sa dajú prekročiť iba raz, zaujme diváka svojím príbehom inšpirovaným skutočnými udalosťami, ale aj skvelým hereckým obsadením. Svoje herecké umenie tu predvedie Tomáš Maštalír, Zuzana Fialová, Andy Hryc i prvá dáma slovenského filmu, Emília Vášáryová. Film sa nakrúcal na Slovensku i Ukrajine a ide o historicky prvú slovensko-ukrajinskú koprodukciu.

Producentka filmu, Wanda Adamík Hrycová, úspech hodnotí slovami: „Účasť na festivale v Karlových Varoch považujeme za fenomenálny úspech, ktorý si veľmi ceníme. Film vznikol vďaka skvelej práci celého tímu i hercov, s výsledkom sme sami veľmi spokojní a tešíme sa, že to ocenili aj odborníci. Film Čiara má čo ponúknuť a veríme, že divákov zaujme.“

Za vznikom Čiary stojí viacero úspešných mien slovenského filmu: režíroval ho Peter Bebjak, scenár napísal Peter Balko a hlavným kameramanom je Martin Žiaran. V kinách ho diváci uvidia v lete.

Film Čiara sa tak zaradí medzi najlepšie zahraničné filmy, ktoré sa v Karlových Varoch predstavia v svetovej či európskej premiére. 52. ročník festivalu sa koná v dňoch 30. júna až 8. júla 2017 a ocení mnohých významných svetových filmárov. Návštevníci sa môžu tešiť na hosťa festivalu, tohtoročného držiteľa Oscara a Zlatého glóbusu Caseyho Afflecka, ale napríklad aj na svetovú premiéru digitálne reštaurovanej kópie nášho oscarového filmu Obchod na korze.

 

 

Podobné články

Lifestyle

Kaliforňan: Bratislavské ikonické misky

Zdroj: Kalifornan

S myšlienkou otvoriť si vlastnú prevádzku v gastrobiznise sa Šimon Smrtič pohrával už dlho. Príprava...

Lifestyle

Celulitída je pekná otrava. Otravuje život aj štíhlym ženám

Zdroj: Sarah Sarkozy

Na prípravu našej postavičky do leta stále nie je neskoro. Ak vás trápi škaredá "pomarančová" pokožk...