Lifestyle

Prichádza rozprávková Alica z ríše divokých

Prichádza rozprávková Alica z ríše divokých Počet fotiek v galérii: 1

Spoločný singel Celeste Buckingham, Kaliho a Petra Panna

Tri silné mená slovenskej hudobnej scény sa spojili, aby svojim fanúšikom pripravili nečakané singlové prekvapenie. Celeste Buckingham, Kali a Peter Pann predstavujú Alicu z ríše divokých – svoj spoločný singel, ktorému vdýchli život rozprávkovým vizuálom z dielne režiséra Michala Nemtudu.

Keď pop a hip-hop spojí inšpirácia svetoznámou rozprávkou...
Od prvej hip-hopovej spolupráce princeznej slovenského popu Celeste Buckingham, dueta I Was Wrong s Majkom Spiritom uplynuli už štyri roky.

Medzičasom zavítala do hip-hopových vôd opäť pri Hate Songu s raperom Vladisom. Dnes spája svoje meno s hip-hopovou scénou do tretice - v kombinácii s raperom Kalim a producentom Petrom Pannom. Silná trojica sa spoločne podpísala pod singel inšpirovaný svetoznámou rozprávkou Alica v krajine zázrakov z pera anglického spisovateľa Lewisa Carrolla.

Featuring dvoch svetov - detstva a dospelosti

„V skladbe spievame a rapujeme o okamihu, kedy si človek uvedomí, ako ho život postupne privedie do reality, preč z detského rozprávkového sveta, hoci sa snaží v ňom ostať. Je to o precitnutí do reality a o všetkom, čo so sebou táto zmena prináša, ale aj o snahe zachovať si časť toho detského sveta v sebe,“ vysvetľuje Celeste rozprávkový námet. Ako prezrádza, týždeň premiéry Alice z ríše divokých vyšiel presne na jej 22. narodeniny, nový singel si teda dala ako narodeninový darček.

Jeden singel - traja umelci – tri albumy

Speváčka, ktorá naposledy zaujala na konci roka 2016 pôsobivým videosinglom My Last Song, má pre svojich fanúšikov pripravené na rok 2017 zaujímavé plány. Čaká ju totiž rok plný hudobných spoluprác.

„Nie náhodou začínam tento rok práve spoluprácou s Kalim a Petrom Pannom. Rok 2017, ktorý bude pre mňa rokom duetov, zakončím na jeseň vydaním vlastného nového albumu. Tento album bude spomedzi mojich doterajších CD výnimočný, pretože skladby na ňom budú mixom piesní od rôznych producentov,“ prezrádza Celeste.

„Kali chystá na budúci rok album svojich najväčších hitov prerobených s kapelou a oslovil ma, aby som mu na album niečo naspievala. Takže rok sa nám začne i skončí spoluprácou s Kalim. Koncom tohto roka vydá svoj autorský producentský album aj Peter Pann,“ dodáva Celeste na margo zaujímavej zhody okolností a dopĺňa, že slovenský featuring s Kalim a Petrom Pannom je iba začiatkom. „V najbližších mesiacoch budú nasledovať zahraničné featuringy. Začneme v susednej Českej republike s mladým spevákom Adamom Mišíkom a budeme pokračovať ďalej za hranice Slovenska...“

Celeste Buckingham a jej hudobný návrat k slovenčine

Na úplnom začiatku príbehu singla Alica z ríše divokých stojí práve spomínaný producent Peter Pann.

„Peter sa mi ozval s nápadom, že by sme mohli skúsiť spoluprácu,“ vysvetľuje Celeste.Keďže na jeseň vydám producentský album, náš spoločný singel vyjde práve tam. Alica z ríše divokých má pre mňa špeciálny význam, keďže je prvým singlom, ktorý k tomuto albumu vychádza,“ dopĺňa Peter Pann.

„Keď sa mi Peter ozval, mal už hotový hudobný podklad. Dohodli sme sa, že si k tomu dáme len rýchle stretnutie a uvidíme, či spolupráca vyjde alebo nie. Napokon som hneď na prvom stretnutí skúsila naspievať do Petrovej hudby text, ktorý som mala už dlho odložený v zásuvke a výsledok sa nám obom hneď zapáčil. Keďže Peter je dvorným producentom Kaliho, poslal mu demo a Kali nám do pár dní napísal a narapoval svoje party. Mám z toho veľkú radosť. O to viac, že singel vznikol tak spontánne a neplánovane!“ teší sa Celeste, pre ktorú je Alica z ríše divokých výnimočná tým, že ide o jej prvý slovenský singel, ktorého text napísala sama.

„Fanúšikovia mi písali a pýtali sa ma, kedy naspievam niečo v slovenčine. Preto som mala slovenský singel už dlhšie v pláne. Rozprávkový a metaforický námet o Alici som napísala už dávnejšie. Patrí k mojim prvým slovenským pokusom. Text mi kontrolovali kolegovia a kamaráti Martin Maxo Šrámek i speváčka Katarzia. Pevne verím, že sa bude fanúšikom páčiť!“

„Som veľmi rád, že táto spolupráca vznikla. Celeste mám moc rád a teším sa aj z toho, že vec vznikla vďaka Petrovi Pannovi, s ktorým spolupracujem už 8 rokov. Takže „gud wajb“,“ dodáva na margo featuringu Kali.

Rozprávkový videoklip pre rozprávkovú pesničku

Rozprávková skladba si zaslúži krásny rozprávkový vizuál. O ten sa v prípade Alice z ríše divokých postaral Michal Nemtuda so svojím tímom. Videoklip stihol nakrútiť za jediný deň v Ivanke pri Dunaji. Animované časti klipu následne dotváral v ateliéri.

„Na spoluprácu ma tentokrát oslovil Peter Pann. Keď som prišiel do štúdia a pustili mi pesničku, bol som milo prekvapený, že Celeste spieva po slovensky. Takže pri tom som, samozrejme chcel byť! (smiech) Song ma chytil hneď a okamžite sme našli spoločnú tému i lokáciu. Pozvali sme si detských hercov, čo vizuál veľmi pekne dotvorilo. Časť videoklipu sme naanimovali v ateliéri – chceli sme sa trochu priblížiť Alici a ukázať druhú stránku pesničky a animácie k tomu podľa mňa pekne zafungovali. Ďakujem všetkým za super spoluprácu!“ dodáva Michal Nemtuda.

Videoklip Alica z ríše divokých mal slávnostnú premiéru vo štvrtok 4. mája v rámci WBW (World By Women) párty v bratislavskom klube GREAT.


Viac info: www.celestebuckingham.com | www.facebook.com/CelesteBuckinghamOfficial | www.facebook.com/KALI.OFFICIAL.PAGE | www.facebook.com/PETERPANNofficial

Podobné články

Lifestyle

Kaliforňan: Bratislavské ikonické misky

Zdroj: Kalifornan

S myšlienkou otvoriť si vlastnú prevádzku v gastrobiznise sa Šimon Smrtič pohrával už dlho. Príprava...

Lifestyle

Celulitída je pekná otrava. Otravuje život aj štíhlym ženám

Zdroj: Sarah Sarkozy

Na prípravu našej postavičky do leta stále nie je neskoro. Ak vás trápi škaredá "pomarančová" pokožk...