Lifestyle

Petr Bende zažil útek do divočiny

Petr Bende zažil útek do divočiny Počet fotiek v galérii: 1

V novom klipe k piesni Utonout

Spevák a skladateľ Petr Bende vydáva singel z aktuálneho albumu ReSTART. K baladickej piesni Utonout, ktorá je podľa autora o túžbe, hľadaní a nachádzaní, vznikol i videoklip podľa scenára a v réžii Michala Kunesa Kováča.

,,V našom videoklipe divoká horská príroda pomyselne predstavuje nezlomnú lásku k niekomu veľmi blízkemu. Je to snová cesta krajinou duše a mysle, v ktorej človek blúdi, keď hľadá odpovede na nevyslovené otázky. Je to v podstate existenčne-poetický klip, kde sa hlavný protagonista po vzore Londonových hrdinov vydáva do divočiny, aby tam našiel sám seba, odpútal sa od všetkého zbytočného a neutopil sa vo všednosti," uviedol Michal Kunes Kováč.

 


Klip vznikol v spolupráci s kameramanom Tomášem Šťastným. Natáčalo sa v panenskej prírode v chránenej prírodnej rezervácii Branisko na severe Slovenska v Prešovskom kraji, pri hraniciach s Poľskom. Realizačný tím mal zázemie v zrube Smrekovica, ktorý sa nachádza vo výške 926 metrov nad morom. Do týchto miest nie je bežný prístup a je potreba spolupracovať aj s horskou službou. V priebehu dvojdenného natáčania nachodili tvorcovia klipu desiatky kilometrov, aby dosiahli miesta, kde vznikli najlepšie zábery. Zachytiť ranné svetlo znamenalo vyraziť na cestu už o štvrtej hodine ráno. Bolo taktiež nutné obozretne obísť značky s varovaním pred medveďmi.

,,Melódiu piesne Utonout som v sebe nosil veľmi dlho. Predstavuje pre mňa túžbu po voľnosti a slobode. Preto som bol nápadom režiséra Kunesa nadšený a s radosťou som sa do divokej, čistej prírody vydal a poklonil som sa tomu, čo z nej vyžaruje," dodal Petr Bende.

„Restart v názve albumu znamená novú silu pre niečo vznikajúce, zmenu v mojom prístupe k skladaniu, súčasný zvuk, ale tiež nový producent a nové hudobné vydavateľstvo, s ktorými som započal spoluprácu. Je to vykročenie novým smerom, impulz, na ktorý som čakal, a nádej, ktorú každý potrebuje k životu,“ hovorí Petr Bende o albume Restart, ktorého pilotným singlom bola rovnomenná úvodná skladba Restart.

Album Restart vyšiel v Supraphone 4. novembra 2016 a slávnostne pokrstený bol v Prahe 2. novembra v predajni SUPRAPHON Musicpoint na Jungmannově náměstí 17.

ZDROJ : SUPRAPHON / SOUL FOR SHOW 2017

Podobné články

Lifestyle

Kaliforňan: Bratislavské ikonické misky

Zdroj: Kalifornan

S myšlienkou otvoriť si vlastnú prevádzku v gastrobiznise sa Šimon Smrtič pohrával už dlho. Príprava...

Lifestyle

Celulitída je pekná otrava. Otravuje život aj štíhlym ženám

Zdroj: Sarah Sarkozy

Na prípravu našej postavičky do leta stále nie je neskoro. Ak vás trápi škaredá "pomarančová" pokožk...