Lifestyle

H16 vydáva album SILA

H16 vydáva album SILA Počet fotiek v galérii: 1

Legendárna crew vracia svoju hudbu uliciam, v ktorých sa zrodila SILU predstavila fanúšikom na tajnej release párty v nedostavanom petržalskom metre

Ťahajú to spolu na scéne už viac ako dekádu. Vydali tri spoločné albumy a nekonečný zoznam hitov. Nie nadarmo si formácia H16 na svojej ceste nesie prezývku „legendárna crew“ – aj keď majú na konte tiež sólové albumy, nakoniec sa vždy stretnú spoločne v štúdiu – formácia H16 v zložení Majk Spirit, Otis, Cigo, Grimaso a Abe dnes vydáva svoj štvrtý štúdiový album SILA.

Cover albumu SILA / Release Day albumu: 6. december 2016

Tajná release party v tuneli petržalského metra

Slovenský hip-hop a klubová scéna by bez nich neboli tým, čím sú. Za roky na scéne sa H16-tka stala najznámejším hiphopovým exportom bratislavskej petržalky. Práve na svoje sídlisko sa skupina vrátila s veľkým hudobným prekvapením v piatok 2. decembra. V rámci podujatia Spots odpálila koncert v tuneli nedostavaného metra uprostred Petržalky. V hĺbke 160 metrov predstavila v exkluzívnej predpremiére skladby z albumu SILA v prítomnosti svojich fanúšikov, ktorých pozvala na tajnú release party len 4 dni pred jej štartom.

Tracklist albumu SILA prináša symbolicky 16 skladieb

Po trojročnej albumovej pauze (album Rýmy, hudba a boh vyšiel v r. 2013) uviedol prípravy nového albumu SILA júnový videoklip Každý deň – na trip do zákulisia života H16tky vzal fanúšikov prostredníctvom kamery MiniBOJ KILLA.

Nasledoval októbrový vizuál k tracku Počítaj s nami z dielne A-Teamu pod vedením Michala Nemtudu. 17. novembra H16tka oficiálne spustila predpredaj albumu SILA a odvtedy stihla predstaviť už päť trackov (Triumf, Dokonalý, Ľuďom stále /pokračovanie tracku Ľuďom stále *ebe/, Jetpack) a tiež singel Prvý krát, ktorý zaznel v závere novembra v rádiopremiére v éteri Rádia Europa 2.


Album SILA vznikal vo VTR štúdiu Romana Zámožného, mastering a mix zastrešil Marek Šurin a o kreatívu coveru albumu sa postaral Lousy Auber a RHB Design.
O produkciu albumu sa už tradične postarali Grimaso a Abe. Ako hosťujúci producenti sa na albume predstavujú Homiebeats, Maiky Beatz, DJ Wich, Gonzi a Domeno. Na album sa vošli aj tri featuringy – medzi nimi jeden spevácky hosť (Maxo v tracku Vychilluj) a dva rapové featy (DMS v Nebojím sa nikoho a Pil C v tracku Jetpack).

„SILA je náš najlepší album. Dúfame, že urobí medzi ľuďmi taký humbuk, ako keď sme vydali náš debut Kvalitný materiál,“ hovoria o albume chalani z H16tky. Na otázku, kde sa podľa nich aktuálne nachádza ich formácia v porovnaní so svojou predošlou tvorbou, sa v odpovediach zhodujú - všetky sólové albumy, ktoré v posledných rokoch samostatne nahrali, im vraj pomohli, aby mohla byť ďalšia tvorba H16tky ešte lepšia: „Sme profesionálnejší, sofistikovanejší a silnejší ako pred tým. Máme viac skúseností aj vďaka sólovým albumom. Teraz sme v životnej forme.“

Album SILA vychádza vo vydavateľstve Spirit Music 6. decembra a je v predaji na: www.shop.rukahore.sk/h16

Tracklist albumu SILA:
1/ Každý deň
2/ Počítaj s nami
3/ Triumf
4/ Dokonalý
5/ Nebojím sa nikoho
6/ Problém
7/ Jetpack
8/ MKZ
9/ Ľuďom stále
10/ Národ holubičí
11/ Dali
12/ Sofistikovaný
13/ Pusy
14/ Vychilluj
15/ Prvý krát
16/ Sila

 

Diskografia H16:
Kvalitný materiál (2006)
Čísla nepustia (2008)
Rýmy, hudba a boh (2013)
Sila (2016)

 

Viac info:
www.facebook.com/H16.sk
www.instagram.com/h16crew
www.twitter.com/H16official

Podobné články

Lifestyle

Kaliforňan: Bratislavské ikonické misky

Zdroj: Kalifornan

S myšlienkou otvoriť si vlastnú prevádzku v gastrobiznise sa Šimon Smrtič pohrával už dlho. Príprava...

Lifestyle

Celulitída je pekná otrava. Otravuje život aj štíhlym ženám

Zdroj: Sarah Sarkozy

Na prípravu našej postavičky do leta stále nie je neskoro. Ak vás trápi škaredá "pomarančová" pokožk...