Lifestyle / Kuchyňa

A opäť je tu zimná sezóna, ktorej kraľuje biela

A opäť je tu zimná sezóna, ktorej kraľuje biela Počet fotiek v galérii: 1

Nie, nehovoríme o šatách, ani inom oblečení, ale o miešaných nápojoch, ktorých farba symbolizuje čistotu a svojou jednoduchosťou sú skrátka štýlové. Navyše, je tu čas zahriať sa.

Snehovo-biele drinky, v ktorých nájdete typické ingrediencie spájajúce sa s Vianocami sú však vhodné aj na oslavu príchodu nového roka. Vanilka, jablká či vaječné bielky nepatria len do koláčov, presvedčte sa o tom na vlastnej koži, či skôr chuťových bunkách.

VANILKOVÝ COINTREAU FIZZ

50 ml Cointreau
15 ml čerstvej citrónovej šťavy
5 ml vanilkového sirupu (1 lyžička)
70 ml sódy

Naplňte pohár ľadom. Pridajte Cointreau, čerstvú citrónovú šťavu a dolejte vanilkový sirup. Drink dozdobte polovicou vanilkového struku.

COINTREAU FIZZ: HORÚCA VANILKA & JABLKO

50 ml Cointreau
15 ml čerstvej citrónovej šťavy
5 ml vanilkového sirupu (1 lyžička)
30 ml čerstvo lisovanej jablkovej šťavy
40 ml sódy

Naplňte pohár ľadom. Pridajte Cointreau, čerstvú citrónovú šťavu, vanilkový sirup a dolejte čerstvo lisovanou jablkovou šťavou a sódou. Drink ozdobte polovicou vanilkového struku a plátkom jablka.


WHITE LADY

Možno by sa vám mohlo zdať, že táto dnes už klasika (vytvorená legendárnym barmanom Harrym Mac Elbonom v Londýne v roku 1919) je pitím pre dámy. Opak je pravdou. A to vďaka kombinácii ginu a jedinečného silného pomarančového likéru Cointreau, ktorý má až 40 % alkoholu.

4 cl ginu
2 cl Cointreau
2 cl citrónovej šťavy
vaječný bielok

Do šejkra dáme do ¾ ľad, prilejeme gin, likér, citrónovú šťavu a dôkladne pretrepeme. Nalejeme cez barové sitko do ľadového pohára na koktail. Nápoj môžeme ozdobiť citrónovou kôrou.

 

Podobné články

Lifestyle / Kuchyňa

Precestujte Áziu z pohodlia svojej kuchyne

Precestujte Áziu z pohodlia svojej kuchyne

Ázijská kuchyňa – nazvať ju čínskou by bolo urážkou jej rozmanitosti. Pod pojem ázijská totiž môžeme...