Lifestyle

VeronikaS vydáva debutový album vo veľkom štýle

VeronikaS vydáva debutový album vo veľkom štýle Počet fotiek v galérii: 1


Pokrstili jej ho Majk Spirit, Mária Čírová a Emília Vášáryová

Puzzle je cesta. Moja cesta. Tá, ktorá začala jedným snom jedného dievčatka. Nie je to vykonštruovaná schéma. Nie je to plán, ktorý som do bodky naplnila. Je to obyčajný život, tak ako sa mi prihodil. Nedokonalý, nesúmerný a neuhladený. Tak ako som žila posledné tri roky tak vyzerá táto skladačka. Je to zmes pocitov a myšlienok, zmes nálad a okolností. Budem preto rada ak sa na ňu budete pozerať ako na obraz, ktorý je možné chápať len z perspektívy. Obraz, ktorý sa vytvoril všetkými tými vecami, ktoré sa mi stali, aby vytvorili toho človeka, ktorým práve som... Všetko do seba zapadá. Puzzle... 

VeronikaS

Album dvoch národností

Speváčka VeronikaS vlastným menom Veronika Strapková vydáva tento týždeň debutový sólový album. Kolískou štúdiovej nahrávky sa stali dve krajiny, Slovensko a Veľká Británia, vďaka čomu sa na doske dynamicky strieda slovenčina s angličtinou. „Album vznikal takmer tri roky a počas tej doby som sa niekam posunula a prežila rôzne zmeny, obdobia a prístupy k tvorbe, ktoré sú tam citeľné. Preto verím, že ho aj ľudia príjmu ako moju cestu. Ako vývoj, pretože toto je naozaj iba úplný začiatok,“ hodnotí svoj debut Veronika.
Za mixpultmi sa ako producenti vystriedali za slovenskú stranu Marek Rakovický, Roman Zámožný, Marek Šurin a Emil Esso Smoliga. Britskú produkčnú stranu zastupuje na albume Veronikin dvorný londýnsky producent Cornel Sorian a Louis Souyave.

Debut podporili krstom Majk Spirit, Mária Čírová a Emília Vášáryová

Albumový debut speváčka slávnostne pokrstila vo štvrtok 3. novembra v prítomnosti médií a mnohých hereckých i speváckych kolegov. Ako krstných rodičov si pozvala Majka Spirita a Máriu Čírovú, ktorí album uviedli do života vodou a dobrým slovom. Prekvapením bol i krst na diaľku prostredníctvom videozdravice od herečky Emílie Vášáryovej. „Veľmi som si želala spojiť to, čo ma priviedlo na túto cestu, s tým, čo ma na nej sprevádza a inšpiruje. Spievať som začala až vďaka VšMu. V porote sedela na mojich prijímačkách aj pani Vášáryová. Neskôr som s ňou dokonca niekoľko rokov hrala v jednej hre. Mám ju veľmi rada a obdivujem ju ako človeka, ženu i matku. Je mojím vzorom. Majk Spirit zas bol pri mojom televíznom spievaní, bol pri tom, keď som prvýkrát spievala s kapelou – to bolo práve v Hlase. A stojí pri mne doteraz. Mária Čírová je umelkyňa s neuveriteľnou charizmou. Vnímam ju na našej scéne ako takú staršiu sestru,“ vysvetľuje Veronika výber krstných rodičov svojej albumovej prvotiny.

Shout it Out - titulný singel albumu spojil vo videoklipe celú plejádu osobností

Na slávnostnom krste albumu sa dočkal premiéry tiež videoklip k titulnému singlu Shout it Out. Skladba vznikla pred dvoma rokmi v Londýne a Veronika sa v nej rozhodla spojiť oba elementy svojej tvorby – a tak naspievala slohy v slovenčine a refrénu dala anglické znenie. Ako prezrádza, námet videoklipu vznikal dlhšie. Dlho totiž nevedela, aký vizuál by plnohodnotne vystihoval strhujúcu dynamiku a energiu piesne. Napokon sa rozhodla nakrútiť ho pod taktovkou režiséra Dušana Krajčoviča v Bratislave. Takmer celý dej videoklipu sa odohráva v aute, ktoré šoféruje Veronika a striedajú sa pri nej osobnosti z rôznych sfér verejného života. Fanúšikovia môžu vidieť tanečníka Johnyho Mečocha, hercov Petra Sklára či Zuzanu Tlučkovú, olympijského víťaza Mateja Tótha, spevákov Katarziu, Matěja Vávru, Kristínu Tran či Eusebia, moderátorku Veru Wisterovú a mnohých ďalších.

„V klipe sú známe osobnosti, ale aj ľudia, ktorí sú osobnosti len nie mediálne známe. Hlavne sú tam ale tí, ktorých mám veľmi rada, a chcelo sa im do toho bez váhania. Bolo to ťažké časovo zosúladiť, ale napokon sme to zvládli. Veľmi sa z toho teším. Verím, že sa klip bude páčiť a že bude vidno, ako výborne sme sa pri nakrúcaní zabávali,“ spomína Veronika.

Album PUZZLE vyšiel vo vydavateľstve Spirit Music 2. novembra 2016. Na album sa vošlo 17 trackov a nahrávka je z prevažnej väčšiny sólovým speváckym dielom Veroniky. Do tracklistu zaradila iba dve hudobné spolupráce, skladbu Stále s Majkom Spiritom, ktorý predstavila v lete a duet Vrany so Supom, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta ako singel už čoskoro.


Tracklist / VeronikaS / PUZZLE
1. Kind
2. Shout it Out
3. Let me fall in love
4. V perinách
5. Blues
6. What Can I tell you
7. Fire in my hometown
8. Stále feat. Majk Spirit
9. Bye Bye
10. Buterflies
11. Lietam
12. Blindfolded
13. Príde deň
14. Zmizol
15. Vrany feat. Supa
16. Old House
17. We are

Single VeronikyS

 

What Can I tell you

Blindfolded

Ama be

Zmizol

Old House

Stále


Viac info: www.facebook.com/veronikastrapkovaslovakia

 

Podobné články

Lifestyle

Kaliforňan: Bratislavské ikonické misky

Zdroj: Kalifornan

S myšlienkou otvoriť si vlastnú prevádzku v gastrobiznise sa Šimon Smrtič pohrával už dlho. Príprava...

Lifestyle

Celulitída je pekná otrava. Otravuje život aj štíhlym ženám

Zdroj: Sarah Sarkozy

Na prípravu našej postavičky do leta stále nie je neskoro. Ak vás trápi škaredá "pomarančová" pokožk...