Tip redakcie

Tipy na zariadenie obývačky, ktorá bude vyzerať, ako keby stála milióny

Tipy na zariadenie obývačky, ktorá bude vyzerať, ako keby stála milióny Počet fotiek v galérii: 1
Lifestyle Travel Photo/Shutterstock.com

Každý z nás sníva o obývačke, ktorá odráža luxusný štýl a pohodlie, no nie vždy máme k dispozícii na takéto „kúzlenie“ potrebný rozpočet. Dobrou správou je, že aj s minimálnymi financiami môžete dosiahnuť moderný a luxusný vzhľad, dôležité je využiť tie správne kroky.

Tu je niekoľko tipov, ako si zariadiť luxusnú obývačku bez toho, aby ste vyčerpali všetky svoje zdroje.

Výber správnych farieb

Farby majú obrovský vplyv na atmosféru miestnosti. Pri zariaďovaní moderných luxusných obývačiek sa často používajú neutrálny tóny ako sivá, béžová, alebo tmavá hnedá, pretože  vytvárajú sofistikovaný a elegantný vzhľad, ktorý je pre luxusné interiéry charakteristický.

Minimalizujte

Menej je niekedy viac. Minimalistický interiérový dizajn je preto v moderných obývačkách trendom, ktorý pomáha vytvoriť pocit priestoru a elegancie. Dobrou správou je, že na aplikáciu tohto riešenia do praxe nemusíte byť architekt ani odborník, pretože stačí uprednostniť základné kusy nábytku a vhodného príslušenstva tak, aby ste sa vyhli preplneniu priestoru.

Kvalitný nábytok

Akékoľvek kusy nábytku, ktoré si vyberiete, by mali byť kvalitné. Aj keď sú drahšie, vydržia vám dlhšie a dodajú miestnosti luxusný vzhľad. Ak predsa len nemáte na nový nábytok potrebný rozpočet, zvážte možnosti, ako je renovácia starého nábytku alebo nákup kvalitných použitých kusov. Zariadenie štýlovej modernej obývačky nie je vždy iba o financiách, ale aj praktických riešeniach.

Dôraz na detaily

Aj malé detaily môžu mať veľký vplyv na vytvorenie atmosféry luxusu. V praxi to znamená, že vám stačí nakúpiť pár originálnych vankúšov, špeciálne osvetlenie a doplniť to celé o vzácne umenie. Nič viac a nič nemej. Tieto detaily môžu oživiť miestnosť a pridať jej luxusný dotyk bez ďalších zbytočných príkras.

Použite zrkadlá

Zrkadlá majú schopnosť opticky zväčšiť priestor a odrážať svetlo. Veľké zrkadlá môžu byť v obývačke skvelým prídavkom, ktorý jej pridáva luxus a eleganciu.

S týmito tipmi si môžete zariadiť modernú luxusnú obývačku, ktorá bude odrážať váš vkus a štýl, aj keď máte obmedzený rozpočet. Nezabudnite tiež na to, že pri zariadení akejkoľvek miestnosti ide predovšetkým o to, aby ste sa v priestore cítili pohodlne a šťastne.

Zdroj obrázkov: rodho/Shutterstock.com, Lifestyle Travel Photo/Shutterstock.com

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...