Tip redakcie

Vyberáte si novú podlahu? Tu sú hlavné výhody laminátovej podlahy

Vyberáte si novú podlahu? Tu sú hlavné výhody laminátovej podlahy Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj foto: Shutterstock

Maličkosti, ktoré sú dôležité. Aj tak by sa dala opísať podlaha. Hoci tvorí podstatnú časť každej miestnosti, málokedy si všimneme a ešte menej často si uvedomujeme, aké je dôležité mať správnu podlahu. Existuje niekoľko typov podláh, medzi ktorými si môžete vybrať. Podľa nás však jedna podlaha oproti ostatným vyniká svojimi dobrými vlastnosťami. Ktorá to je?

Reč je o laminátovej podlahe. My sa vám ju pokúsime priblížiť tým, že vám predstavíme jej najväčšie výhody.

Trvácnosť - vydrží veľmi dlho

Asi najväčšou výhodou laminátovej podlahy je, že je skutočne trvácna. Je to vďaka tomu, že má niekoľko vrstiev, z ktorých každá plní svoju funkciu. Dokopy tvoria jeden skvelý celok, ktorý sa len tak ľahko nezničí. Ak máte doma deti či domácich miláčikov, pochopíte, aký rozdiel vie spraviť správna podlaha.

Čistenie je jednoduché

Povrch laminátovej podlahy je hladký a veľmi ľahko čistiteľný. Nemusíte si kupovať žiadny špeciálny podlahový čistič, stačí vám voda s obyčajným čistiacim prostriedkom.

Tým, že je podlaha hladká, tak neponúka priestor pre zachytenie prachu. Z tohto dôvodu je vhodná aj pre všetkých alergikov.

Najväčšou výhodou je cena

O tom, že sú laminátové podlahy dostupné, niet pochýb. Stretáva sa tu dobrý pomer kvality a ceny, ktorý poteší ľudí aj s menším rozpočtom. Samozrejme existujú na trhu lacnejšie aj drahšie laminátové podlahy, od toho potom závisí aj ich životnosť. To koľko ste sa rozhodli investovať do podlahy je už len na vás.

Niekoľko štýlov na výber

Mnohé laminátové podlahy síce vyzerajú ako drevo, kameň alebo mramor, nájdete však aj také, ktoré obsahujú väčšinu z farebného spektra. Laminátové podlahy vo vyššej cenovej relácií pôsobia veľmi luxusným dojmom. Ak máte radi v živote minimalizmus, vyberte si jednoduchú podlahu, ktorá jemne doladí váš interiér.

Pri zariaďovaní interiéru však nezabudnite, že hlavné prvky, ako podlahy, dvere, okná by mali so sebou ladiť, prípadne líšiť sa od seba o jeden odtieň. To, či zvolíte do každej miestnosti iný typ podlahy je na vás, všeobecne sa dnes už preferuje rovnaká podlaha do celého domu. Ak je však vaším zámerom oddeliť priestor, použite radšej štýlové posuvné dvere, ktoré sú dnes moderné a používajú sa na predelenie miestnosti, než by ste mali zvoliť do každej časti priestoru inú podlahu, ktorá bude biť do očí. Ak chcete priestor opticky zväčšiť, používajte svetlé odtiene podlahy.

Pri zariaďovaní interiéru sa riaďte základnými pravidlami, ktoré odporúčajú bytoví dizajnéri. Pri výbere podlahy dbajte na textúru, vhodný odtieň, záťaž a predovšetkým životnosť.

Zdroj obrázku: rawmn / Shutterstock.com

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...