Tip redakcie

Nová česká komédia Ženská pomsta žne úspechy u divákov

Nová česká komédia Ženská pomsta žne úspechy u divákov Počet fotiek v galérii: 1

Najnovšie vyhrala ocenenie Novoměstský hrnec smíchu

Trailer filmu:

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/bpv4Ug-RKZk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

 Nová česká komédia Ženská pomsta je na plátnach kín len niekoľko dní a už žne množstvo pozitívnych diváckych reakcií. Najnovším dôkazom je ocenenie, ktoré film získal na 42. ročníku Festivalu filmovej komédie v susednej Českej republike.

O ocenenie súťažilo 12 filmových komédií, medzi nimi „Posledná aristokratka“, „Chlap na střídačku“, „Ženská na vrchole“ alebo novinky „Štěstí je krásná věc“ a „Ženská pomsta“. 

Dôležitou kategóriou festivalu je divácka súťaž, v ktorej rozhoduje dĺžka času, počas ktorého sa diváci v kine v priebehu filmu smejú. Všetko sa starostlivo meria a zapisuje a film s najdlhším časovým úsekom smiechu získava cenu divákov Novoměstský hrnec smíchu. To, že ide o snáď najdôležitejšiu cenu nie je treba pripomínať, pretože úspešnosť každej komédie sa viac než názorom odbornej poroty, meria práve reakciami a ohlasmi divákov.

S veľkým náskokom v aktuálnom ročníku zabodovala nová komédia režisérsko-producentského tandemu Dušan Rapoš a Petr Šiška a scenáristky Evy Vejmělkovej „Ženská pomsta“, počas ktorej diváci presmiali viac než 27 minút filmu (!).

„Cena divákov je jasným dôkazom, že sa nám podarilo natočiť komédiu, o ktorú je a bude medzi divákmi záujem, komédiu, ktorá v dnešnej neľahkej dobe dokáže ľudí pobaviť a priviezť na iné myšlienky. Na rozdiel od suchárov filmovej kritiky sa ľudia neboja dať najavo, že keď sa im niečo páči, tak sa schuti a od srdca radi zasmejú. Smiech je totiž najlepší liek na všetko a tiež najlepšia pozvánka do kina na „Ženskú pomstu“, okomentoval víťazstvo producent Petr Šiška. Cenu Novoměstský hrnec smíchu si na festivale osobne prevzal režisér Dušan Rapoš: „Je to pre náš tvorivo-realizačný tím potvrdenie, že naša práca mala zmysel. Ako kedysi povedal Chaplin, "Nie je ťažké ľudí v kine rozplakať, ale je veľmi ťažké ľudí rozosmiať", a sme radi, že sa nám to podarilo.’’

 

Nová česká snímka rozpráva príbeh troch žien, ktoré spojí rovnaký osud -  nevera manželov. Film je úsmevným pohľadom na mužskú krízu stredného veku a oslavou ženskej solidarity a priateľstva.

 

U psychoterapeuta doktora Wágnera alias Jakuba Koháka sa náhodou stretnú tri ženy v zrelom veku, ktoré spája rovnaký problém - nevera manželov, ktorým obetovali desiatky rokov života. Rovnaké trápenie ich zblíži a zhodnú sa, že lepšie než drahé sedenie u psychoterapeuta a obaľovanie si nervov čokoládou, bude sladká POMSTA, z ktorej sa navyše nepriberá! Spoja sily a pre svojich neverných manželov pripravia skutočné peklo už na zemi…      

 

Herecký koncert rozohrala trojica hlavných postáv Jana Paulová ako tlmočnícka Karla, Mahulena Bočanová alias novinárka Mona a Eva Vejmělková, ktorá stvárnila právničku Sandru. Tri hlavné role mužských neverníkov si zahrali Miroslav Etzler, ktorý sa predstaví ako podnikateľ, Robert Jašków alias akčný herecký hrdina a Petr Rychlý v úlohe politika. V hereckom obsadení filmu sa ukážu tiež Jakub Kohák, Dana Morávková, Pavel Zedníček, Dominika Myslivcová či Adam Mišík.

 

 

 

 

Snímka je najnovším počinom v bohatej filmografii slovenského režiséra Dušana Rapoša. Legendárny režisér sa zapísal do dejín našej kinematografie réžiou snímok Utekajme už ide! (1987), Rabaka (1989), Fontána pre Zuzanu 1, 2, 3 (1985, 1993, 1999), Cinka Panna (2008) či naposledy rozprávkou Keď draka bolí hlava (2018).

 

Po dlhšej dobe vidíme pred kamerou éterickú Evu Vejmělkovú, hviezdu kultovej snímky „Fontána pre Zuzanu“. Okrem toho, že sa zhostila role jednej z troch hlavných postáv, je tiež spoluautorkou scenára, ktorý napísala spoločne s manželom, režisérom Dušanom Rapošom. 

 

Uvedenie filmu do kín sprevádzajú dve piesne v podaní dvoch legiend českej hudobnej scény. V snímke môžeme počuť skladbu Párkrát, v ktorej hviezdi Petr Kolář a rovnomennú titulnú pieseň filmu Ženská pomsta - tú naspievala Helena Vondráčková, ktorá si vo filme tiež zahrala rolu zdravotnej sestry. 

Záver nakrúcania filmu poznačila pandémia koronavírusu – tvorcovia museli meniť termíny i lokácie nakrúcania. Napokon, však všetko vyriešili a film sa podarilo sfinalizovať. 

Na plátna slovenských kín  priniesla komédiu Ženská pomsta 10. septembra distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia. Film pricestovala 10. septembra do Bratislavy osobne uviesť filmová delegácia v zložení Dušan RapošEva VejmělkováPetr Šiška.Uvedenie snímky na plátna kín prišla na bratislavskú slávnostnú premiéru podporiť plejáda vzácnych hostí –riaditeľka Krištáľového krídla Mária Vaškovičová, herec činohry SND Ľubomír Paulovič, herec Ján Greššo, herečky Danica Jurčová, Eva Sakálová a speváčka Marcella Molnárová či moderátorka Petra Bernasovská a tiež mnohí významní zástupcovia mladšej i staršej generácie slovenských filmových tvorcov.

Podobné články

Tip redakcie

Zdravotné oblečenie nemusí byť nudné. Zdravotnícke oblečenie farebne - stavte na farbu!

Zdroj foto: vlastné /uniformshop.sk

Pred desiatkami rokov boli lekári, sestry a ďalší zdravotníci nútení nosiť uniformy jednoduchého str...

Tip redakcie

Vyjdite a zostaňte vonku

Zdroj: Honor

Švédsky výrobca outdoorového oblečenia a vybavenia Fjällräven a kalifornská značka bicyklov Speciali...