Tip redakcie

Zelená má tento rok zelenú

Zelená má tento rok zelenú Počet fotiek v galérii: 1

FZačiatkom roka 2017 sa aktuálnou farbou roka stala hráškovo zelená „Greenery“.  Či už zvolíte v tejto farbe celý outfit alebo iba doplnky, mali by ste vedieť, že pokiaľ ide o líčenie, fantáziu treba držať na uzde. 

Inak by ste, v lepšom prípade, mohli pôsobiť ako rozprávková žabka - princezná. Ak už teda aj vo vašom šatníku pribudli módne zelené kúsky, pri líčení sa môžete inšpirovať dvomi lookmi od značky Dermacol.

Cez deň jemná ...

Pri dennom líčení majte na pamäti, že menej je viac a k farebne výraznému outfitu postačí jemné líčenie. Ak zelená dominuje na oblečení, očné tiene by mali byť v neutrálnych zemitých farbách.

Prím hrá krásna pleť

Dokonale upravená pleť je základom úspechu celého líčenia. Zabudnite však na hrubý nános make-upu, aktuálnym trendom je tzv. nude líčenie, ktoré pôsobí veľmi prirodzene. Zvoľte radšej tekutý zmatňujúci make-up, ktorý farebne zjednotí pleť a vyretušuje nedokonalosti. Výdrž make-upu počas celého dňa zaručí podkladová báza s aktívnym zlatom, ktorá vyplní jemné vrásky, vyhladí pleť a dodá jej jas a vitalitu.
Omladzujúca báza pod make-up so zlatom Gold Anti-Wrinkle Base, Dermacol – 10,29 eur
Zdokonaľujúci tekutý make-up Noblesse Fusion, Dermacol – 14,99 eur
Kozmetická hubka na make-up, Dermacol – 5,69 eur
Tip: Make-up aplikujte pomocou kozmetickej hubky, ktorú pred požitím navlhčite. Hubka nebude absorbovať príliš veľa produktu a zároveň ho rozotrie rovnomerne v tenkej vrstve.

Očiam stačí málo

Výrazný outfit si žiada jednoduché líčenie očí, na ktoré vám postačia dva tiene a linka. Najskôr zvýraznite očný záhyb hnedou a rozotrite dostratena. Pohľad tak získa hĺbku a oči sa opticky zväčšia. Pohyblivé viečko potom vyplňte očným tieňom telovej farby. Popri horných riasach naneste čiernu linku. Bodkou za celým líčením je riasenka, ktorá dodá mihalniciam dramatický objem a predĺženie.

Tip: Pre precíznejšiu a jednoduchšiu aplikáciu linky použite ceruzku na oči s dlhotrvácnym efektom.

Očné tiene Quattro Baked č. 09, Dermacol – 7,69 eur
Automatická ceruzka na oči čierna, 16H Matic Eyeliner, Dermacol – 4,95 eur
Riasenka pre dramatický objem a natočenie rias Mega Lashes Dramatic Look, Dermacol – 9,59 eur 


Namiesto rúžu kontúrka

Pri nude líčení by aj pery mali pôsobiť maximálne prirodzene. Orámované kontúry sa nenosia, preto pomocou dlhotrvácnej kontúrovacej ceruzky staroružovej farby vykreslite celú plochu pier. Tento trik vám zaručí módny matný efekt a farba vydrží na svojom mieste bez rozmazania. Ak by ste počas dňa mali pocit, že pery sú suché, postačí, ak ich pretriete balzamom alebo transparentným leskom.

Kontúrovacia ceruzka na pery č.4, True Colour Lipliner – 3,79 eur

... v noci rebelka

Vyrážate podvečer z kancelárie priamo do mesta či na letnú party s priateľmi? Stačí niekoľko ťahov a jemné denné líčenie zmeníte na „jungle look“.

Zelené „ombré“

Čierna linka naberie na intenzite, ak si pozdĺž nej pomocou ceruzky smaragdovej farby vytvoríte ešte jednu. Nebojte sa experimentovať s jej dĺžkou a hrúbkou. Pomocou penového aplikátora prechody jemne rozmažte do stratena a od vnútorného kútika postupne aplikujte očný tieň svetlo zelenej farby. Čím ďalej pôjdete od kútika, uberajte aj na jeho intenzite. Riasy už len jemne pretrite riasenkou.

Drevená ceruzka na oči True Colour eyeliner, Dermacol – 3,79 eur
Očný tieň BonBon Wet&Dryč. 61, Dermacol – 2,99 eur

Osvieženie ťahom štetca

Farba na líčka a rozjasňovač dokážu divy, najmä po dlhom dni v práci. Lícenku nanášajte na miesta, ktoré potrebujete potlačiť, teda pod lícne kosti a na vrch čela tesne pri vlasy. Rozjasňovač naopak na partie, ktoré chcete zvýrazniť– lícne kosti, stred nosa a srdiečko nad hornou perou.

Farba na líčka s rozjasňovačom Blush&Illuminator č. 2, Dermacol – 9,59 eur

 

 

Pery na celú noc

K výraznému večernému líčeniu očí postačí neutrálnejšia farba rúžu. Aby ste nemuseli každú chvíľu odbiehať kvôli úprave od stola, použite dlhotrvácnu farbu, ktorá perám zároveň dodá lesk a sviežosť. Najprv aplikujte farebnú zložku, ktorú nechajte asi minútu schnúť. Následne použite priesvitnú vrstvu, ktorá dodá perám lesk a zároveň zvýši trvácnosť a odolnosť líčenia.

Dlhotrvácna dvojfázová farba na pery a lesk 16H Lip Colour č. 12, Dermacol – 8,79 eur

Vizáž: Dermacol / Tomáš Vida
Foto: Dermacol / Lenka Imrichová
Priestory: Fach Bratislava

 

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...