Tip redakcie

Manuál vydareného festivalu

Manuál vydareného festivalu Počet fotiek v galérii: 1

Žánrová paleta letných festivalov je tak široká, že by bola škoda zostať sedieť doma. Nech už vyrazíte na akýkoľvek, najdôležitejšie je, aby ste si ho poriadne užili.

Kým si zbalíte svoj stan a karimatku, prečítajte si pár praktických rád, vďaka ktorým si tento ročník vychutnáte naplno!

Spite

Neľakajte sa, nikto vám neprikazuje prespať udalosť vášho leta. Bavte sa a ponocujte! Nezabudnite však na to, že bez spánku vysoké tempo dlho neustojíte. Vždy sa snažte doplniť svoj deficit, a ak na vás padne únava, nehanbite sa a schrupnite si. Či si zdriemnete večer medzi koncertmi vašich obľúbených interpretov alebo si radšej predĺžite poobedňajšiu siestu, je iba na vás. Zbytočne sa však neprepínajte a pamätajte, že na festival sa idete baviť a nie úplne vyšťaviť.

Jedzte a pite

Vo víre zábavy sa vám ľahko stane, že sa zabudnete najesť či napiť. Vaše telo však energiu nezískava iba zo vzduchu. Dodržujte preto pitný režim a z koncertu si sem tam odskočte na poriadne jedlo. Pozor ale na fastfoody. Hoci sa im pravdepodobne nevyhnete, pamätajte, že jedálniček pozostávajúci z klobás, hranoliek a kebabu zaťaží i ten najodolnejší žalúdok. Neriskujte žlčníkový záchvat a dajte si radšej ľahšie zeleninové jedlá, ktoré vás zasýtia a dodajú vám energiu na ďalšie kolo koncertov. Rovnako tak myslite i na pitný režim. Jeho základom by mala byť čistá voda, ktorej by ste mali piť skutočne veľa, pretože vám pomôže predísť prehriatiu organizmu. Ak sa rozhodnete konzumovať alkohol, pite vody ešte viac.

Buďte aktívny

Preskúmajte okolie a zistite, čo všetko areál festivalu ponúka. Väčšinou je toho omnoho viac ako koncerty hudobných skupín či stánky s jedlom. Ani na festivale sa nemusíte vzdávať pohybu. Ak sa vám nechce posedávať pred stanom, môžete sa zapojiť napríklad do lekcií jógy či iných cvičení. Tie už dnes ponúka väčšina festivalov. Prestávka medzi koncertmi je ideálny čas, kedy môžete vyskúšať niečo nové. Tvorivé workshopy vám pomôžu prebudiť v sebe umelca a vďaka mnohým netradičným atrakciám možno objavíte potešenie z adrenalínových zážitkov či nových športov. Napríklad na festivale Grape budete mať možnosť vyskúšať lezeckú stenu, ktorú pre vás pripravila Rexona. Na jej vrchole sa budete môcť vyfotografovať pomocou obrovskej selfie tyče s panorámou celého areálu za sebou. A navyše, s týmto zážitkom sa budete môcť ihneď pochváliť celému svetu, pretože fotografie možno rovno zdieľať na sociálnych sieťach.

Nezanedbávajte hygienu

Festival nie je módna prehliadka a nikto preto neočakáva, že budete ako zo škatuľky. Pripravte sa, že si sprchu nebudete môcť dopriať tak často, ako doma. S menším preháňaním - budete radi, ak sa vám podarí vyčistiť si aspoň zuby. Neznamená to však, že môžete prepnúť do režimu „zálesák“ a úplne sa opustiť. Zabaľte si preto vhodné hygienické potreby. Balzam na vlasy, či telový peeling nechajte pokojne doma a vsaďte radšej na navlhčené utierky, dezinfekciu na ruky a účinný antiperspirant, ktorý vás spoľahlivo ochráni. Trebárs Rexona Active Shield Fresh disponuje zložením eliminujúcim až 90 % množstva baktérií, a tím ničí nepríjemný zápach, ktorý následne vzniká. Vďaka technológii Montionsense sa na svoj antiperspirant budete môcť spoľahnúť i pri poriadnej záťaži. Čím viac sa totiž budete hýbať, tým viac vône sa uvoľní.

Dohodnite sa

Poznáte to, na festival síce vyrazíte s partiou kamarátov, ale nakoniec polovicu večera trávite tým, že pobehujete po areáli a snažíte sa ich nájsť. Nie je vôbec na škodu pripraviť si aspoň malý „krízový plán“ a dohodnúť si miesto, kde sa vždy vzájomne nájdete. V dobe mobilov sa to môže zdať ako samozrejmosť, avšak nezabudnite, že vybitý mobil, preťažená sieť, či to, že sa nebudete počuť, nie je na festivalu nič neobvyklého. Táto poistka vám ušetrí mnoho času, ktorý môžete venovať zábavnejším aktivitám, ako je hľadanie.

Spoznajte nových umelcov

Keď si poviete, že z festivalu chcete vidieť len to najlepšie a od hlavného pódia sa nepohnete, robíte veľkú chybu. Áno, na hlavnom stagy uvidíte tých najväčších headlinerov, avšak to neznamená, že hudobníci vystupujúci na ďalších pódiách, sú menej kvalitní. Preto nezostávajte iba na jednom mieste a vyberte sa i na koncerty menej známych interpretov. Budete prekvapení, koľko dobrej hudby spoznáte a ako sa dokážete zabaviť aj na pesničky, ktoré ste nikdy nepočuli.

 

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...