Tip redakcie

Vylaďte si svoj štýl: tieto kúsky by vo vašom šatníku nemali chýbať

Vylaďte si svoj štýl: tieto kúsky by vo vašom šatníku nemali chýbať Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj: Dean Drobot / Shutterstock.com

Máte vo svojom šatníku základ, na ktorom sa dá stavať? Viete, čo všetko by mala žena vlastniť okrem malých čiernych šiat a bielej košele? Zostavili sme pre vás zoznam položiek, ktoré by mala vlastniť každá žena.

Malé čierne šaty

Malé čierne šaty (čiže little black dress) sú základom šatníka žien už od čias Coco Chanel. Sú pomerne viacúčelové, lebo si ich môžete vziať ako na večierok, tak na bežné nosenie. Samozrejme, ak ich správne skombinujete. A ako také malé čierne šaty vyzerajú? Majú jednoduchý strih a kratšiu dĺžku. Ich história siaha do 20. rokov 20. storočia. A ich príchod znamenal pre ženy väčšiu slobodu. Dovtedy sa nosili ťažké dlhé šaty, ktoré zakrývali všetko od krku dole. Malé čierne šaty boli takou módnou revolúciou pre všetky ženy, ktoré sa konečne nemuseli schovávať pod kilami látky.

Hodinky do spoločnosti aj na šport

Keď už sme pri šatách do spoločnosti, rozhodne by ste k nim mali mať aj vhodné doplnky. A nielen k nim. Ďalším pilierom dámskeho šatníka sú hodinky. A dávno sú preč doby, keď sme si vystačili iba s jednými. Dámske hodinky sú v dnešnej dobe základom ženského šatníka. Do spoločnosti sa hodia nejaké malé, elegantné v zlatej, striebornej či rose gold farbe. Ak radi športujete, oplatí sa vám investovať do inteligentných hodiniek, ktoré vám namerajú počas behu každý kilometer aj každú spálenú kalóriu. A potom si kúpte ešte jedny na bežné nosenie.

 

Zdroj obrázka: somemeans / Shutterstock.com

Kabelka zladená s hodinkami

Kabelku vlastní hádam každá z nás, ale s čím ju zladiť? Buď s topánkami, alebo s hodinkami. Ak sa obliekate viacej športovo a častejšie nosíte batoh, sú situácie, keď sa jednoducho viac hodí kabelka spoločne s elegantnými hodinkami. Napríklad módny návrhár Michael Kors vie, že kabelky sú pre ženy ako druhá ruka. A keďže na to šiel šikovne, začal navrhovať aj vlastný rad hodiniek. Ak teda milujete luxusné kabelky, kúpte si kabelku a hodinky Michael Kors. V čom spočíva výhoda tejto kombinácie? Budú vám predsa skvele ladiť.

 

Smart hodinky

Máte už doma inteligentné smart hodinky? Okrem toho, že ukazujú čas, vedia tiež merať tep a počet krokov, počítať spálené kalórie a dajú sa prepojiť skoro s každým telefónom. Ukazujú, keď vám niekto volá, píše a tiež si na nich môžete skontrolovať predpoveď počasia. Ak vás zaujíma, ako kvalitný je váš spánok, tieto hodinky vám to povedia. Stali sa skrátka nepostrádateľnými parťákmi každej modernej ženy 21. storočia.

 

Vďaka šikovným hodinkám nezmeškáte žiadnu schôdzku ani rande. Ako? Jednoducho si všetky schôdzky zapíšete do aplikácie a hodinky vám ich s predstihom pripomenú. V poslednom rade sú smart hodinky ideálnym spoločníkom aj pre tie z vás, ktoré často hľadajú telefón. Vďaka tomu, že sú telefón a hodinky prepojené, je ľahké mobilný telefón vyhľadať, kedykoľvek sa vám stratí z dohľadu.

Biela košeľa

Vlastníte nejaké košele? Možno ich nemáte v láske, ale vedeli ste, že sú ohromne praktické? Biela bavlnená košeľa sa dá zladiť s čímkoľvek. Vezmite si k nej nohavice do spoločnosti, sukňu alebo džínsy - a stále budete za hviezdu. Pri jej výbere ale dbajte na to, aby bola nepriehľadná a vy ste sa v nej cítili skvele a pohodlne.

 

Džínsy

Už pri bielej košeli sme spomenuli, že sa dá zladiť s džínsami. Takže dámy, máte v šatníku nejaké? Väčšina z nás počas home office prešla na legíny a tepláky, ale džínsy by sa mali v šatníku tiež objaviť. A ako by perfektné džínsy mali vyzerať? Tak po prvé mali by vám sedieť. Všade. A mali by ste sa v nich cítiť pohodlne. Rozhodne by nemali mať diery a zaplátané kolená, síce je to trendy, ale do základu šatníka sa s takými rozpáranými džínsami nedá počítať. Keď stavíte na kvalitu a kúpite si nejaké značkové, máte istotu, že vám vydržia dlhšie ako jednu sezónu.

Z koľkých percent váš šatník spĺňa uvedené podmienky moderného základu šatníka každej ženy? Ak to nie je na 100 % a láka vás zaobstarať si nejaké nové kúsky, choďte do toho! Pokiaľ pri nákupoch chcete nejaké to euro ušetriť, pozrite sa ešte pred kúpou aj na zľavové kódy.

Podobné články

Tip redakcie

Triky, ktoré sa oplatí vyskúšať, ak chcete svoj interiér jednoducho a rýchlo upratať

Zdroj: majster-regal.sk

Aj vy si každý jeden deň sľubujete, že v blízkej budúcnosti už s neporiadkom v byte alebo dome koneč...

Tip redakcie

Lukáš Adamec predstavil nový videoklip k piesni Život Je Boj. Bude z nej nová hokejová hymna?

Zdroj: Janka Marczellova

Svetlo sveta uzrela nová pieseň Život Je Boj od Lukáša Adamca. Energická novinka je zároveň úvodnou ...