Tip redakcie

5 tipov pre dokonalú kuchynskú linku

5 tipov pre dokonalú kuchynskú linku Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj obrázku: Archi_Viz / Shutterstock.com

Staviate nový dom alebo sa chystáte vylepšiť vašu kuchyňu novou kuchynskou linkou? Rok 2021 sa nesie v znamení funkčnosti a maximálneho pohodlia, a to nielen v kuchyni.

Možno hľadáte nový kuchynský ostrovček alebo trendy farbu kuchynskej linky alebo len jednoducho neviete ako vzhľad vašej kuchyne vylepšiť. Pre každý prípad vám prinášame 5 tipov na nové trendy pre najlepšie kuchynské linky v roku 2021, s ktorými si môžete zariadiť svoj domov bez akýchkoľvek obmedzení.

Priestorový maximalizmus

Kuchyne sa aj v roku 2021 budú niesť v duchu vrstvenia odkladacích priestorov. Čím viac skladovacích priestorov do kuchyne zmestíte, tým viac trendy budete. O to viac platí toto pravidlo pre malé kuchynské priestory, kde je potrebné využiť každý možný centimeter. Ak teda zvažujete kúpu novej kuchynskej linky, pokojne si k bežnej zostave prikúpte potravinové skrine či závesné skrinky naviac.

Tmavé a kontrastné povrchy

Hoci lesklá biela, ktorá dominovala roku 2020 ešte stále zostáva, na popredné miesta sa predierajú tmavšie povrchy, ako je tmavohnedá, matná modrá či čierna. Dokonalou verziou kuchyne nového milénia je kombinácia tmavých a bledých prvkov v kuchynskej linke. Nemusí ísť iba o klasickú čierno-bielu kombináciu. Veľmi pôsobivý dojem zanecháva aj kombinácia tmavých vrchných skriniek s dreveným dizajnom spodných skriniek či naopak.

Keď matná, tak modrá

Tmavá modrá je farba kráľovská. Možno práve preto je matná modrá kuchynská linka trendovou novinkou roku 2021. Trocha tak vytláča celočierne zostavy, ktoré sa pretransformovali do už spomínaných obľúbených čierno-drevených kombinácií.

Lesklé sú stále IN

Pokiaľ máte radi dokonalú čistotu, lesklý vzhľad kuchyne je pre vás to pravé. Kuchyne s lesklým povrchom priam žiaria. Lesklá biela kuchyne presvetlí aj menšie priestory a zaujme svojimi dokonalými líniami.

Multifunkčné ostrovčeky

Ak máte dostatok priestoru, ostrovček môže pôsobiť nielen ako odkladací priestor pri varení, ale tiež na príjemné posedenie pri kávičke či dokonca ako skladovací priestor, pokiaľ ho vybavíte policami alebo skrinkami. Neumiestňujte ho však ďaleko od kuchynskej linky, pretože sa pri jeho využívaní veľa nachodíte.

 

Kuchyňa je kráľovnou bytu, a to najmä vtedy, ak je spojená s obývacou miestnosťou. Vhodne zvolená kuchynská linka dokáže nielen potešiť vaše oči, ale tiež dopriať potrebný komfort pri varení. Už ste si vybrali ten pravý typ pre vás? Ak nie, inšpiráciu nájdete na Okay.sk.

Podobné články

Tip redakcie

Kam vyraziť tento rok na dovolenku? Skúste Áziu aj Ameriku

Zdroj foto: Shutterstock

Leto klepe na dvere, a vy stále neviete, kam tento rok vyrazíte k moru? Máme pre vás 3 tipy na aktív...

Tip redakcie

Pohodlie a štýl v jednom? Vyberte si Air Jordan

Zdroj obrázka: Kiselev Andrey Valerevich / Shutterstock.com

Na čo myslíte, keď si obúvate svoje tenisky? Je to komfort pri nášľape, mäkkosť materiálov zvršku a ...