Tip redakcie

Váš praktický domov

Váš praktický domov Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj obrázku: RossHelen/Shutterstock.com

Každý túži po domácnosti, ktorá je nielen útulná, ale zároveň aj praktická. Kvalitné zariadenie, čo ponúka efektívne využitie, miesto, kde rýchlo nájdete všetko, čo potrebujete a tiež bude vmoderný dizajn je to, čo by si vysnívaný domov zaslúžil. Je vo vašej domácnosti vybavenie, ktoré spĺňa všetky tieto podmienky? Ak nie, máte príležitosť to zmeniť.

V domácnosti je dôležité mať úložný priestor. To sa môže zdať ako jednoduchá misia pre mladých ľudí v prvom vlastnom bývaní, keď si interiér ešte len zariaďujú. Avšak, s pribúdajúcim vekom a zbieraním materiálnych vecí,  aj keď často nevedomým, to už môže byť poriadnou výzvou. Preto je úložný priestor v domácnosti veľmi dôležitou podmienkou na to, aby ste mohli nazývať svoj domov praktickým. Kde všade môžete ukladať veci?

Pohovka s multifunkčným využitím

S tým vám môže pomôcť rozkladacia pohovka s úložným priestorom, ktorá tak plní hneď tri rôzne funkcie. Kvalitná rozkladacia pohovka tak nielen zastáva svoju primárnu úlohu pohodlného sedenia, ale zároveň ju môžete kedykoľvek využiť ako ďalšie lôžko pre občasnú návštevu a keď je navyše vybavená aj úložným priestorom, máte vyhraté! Všetky sezónne kusy oblečenia, prikrývky či iné veci, ktoré nevyužívate na dennej báze, sa sem zmestia.

Je skvelé, ak je sedačka vo vašej obývačke miestom, kde radi trávite čas a cítite sa pohodlne. Vyberajte preto model s pohodlnou výplňou, ktorý si ideálne pred realizáciou platby vyskúšate osobne. Mali by ste otestovať viacero druhov rozkladacích pohoviek, aby ste vybrali tú správnu do vášho interiéru. Čo sa týka čalúnenia sedačiek, musíte sa rozhodnúť dopredu, či chcete pohovku umiestniť k stene a nevadil by vám odlišný materiál v zadnej časti, alebo ju chcete mať v priestore, čím by ste potrebovali celočalúnený model. Výber pohovky je náročným procesom, takže nerobte unáhlené rozhodnutia, presvedčte sa, že daná sedačka má všetko, čo od nej vyžadujete a nechajte si dostatok času na rozhodnutie.

 

Nenápadné, ale užitočné

Keď hovoríme o praktickom domove, existujú malé, nenápadné, ale veľmi užitočné veci, ktoré by sa vám možno hodili. Je u vás doma zarážka na dvere nevyhnutnosťou alebo ju ešte nepoužívate? Tie sú najčastejšie využívané pri dverách, ktoré samostatne nedržia otvorené a neustále sa zatvárajú. Niekedy jednoducho potrebujete mať otvorené dvere a práve praktická zarážka vám ich udrží vo zvolenej polohe. Samozrejme, na trhu sú bežné neutrálne zarážky do dverí, ale ak chcete, môžete zvoliť aj niečo modernejšie a v dekoratívnejšom štýle.

Na detské dvere môžete pokojne vybrať zarážku vo forme obľúbených zvieratiek alebo farebných abstraktných vzorov. Do spálne či obývačky, kde chcete udržať elegantný štýl, potom zvoľte nejakú nenápadnú zarážku, ktorá splní svoju praktickú úlohu.

Príjemné spanie v krásnych obliečkach

Pri praktickom domove, a to konkrétne v spálňach či detských izbách, musíte dbať aj na kvalitné obliečky, ktoré ochránia váš paplón a doplnia interiér na základe vzorov, aké si vyberiete. Krásne obliečky priam lákajú večer ľahnúť si do postele a prikryť sa nimi. Ale aj obliečky vás môžu sklamať, ak nevyberiete tie správne. Niektoré materiály nie sú vhodné pre každého, napríklad pre alergikov. Z toho dôvodu si pred kúpou obliečok dôkladne naštudujte, z akých materiálov sú vyrobené.

Majte vždy minimálne jednu sadu obliečok v zálohe, aby ste si ich mohli pravidelne vymieňať, a to kvôli hygiene. Rovnako tak je skvelé mať viacero obliečok v rôznych vzoroch, ktoré striedate podľa aktuálnej sezóny. Napríklad, pre deti je zaujímavé mať vianočný motív na obliečkach či nejaké vzory obľúbených rozprávkových postavičiek. Do spálne môžete zvoliť geometrické tvary či niečo elegantné. Pred kúpou krásnych obliečok sa však presvedčte, že máte v nákupnom košíku správny rozmer na váš paplón.

Zdroj obrázku: World Wide/Shutterstock.com

Podobné články

Tip redakcie

Ako zmeniť svoj dom na nepoznanie? Pridajte štýlové doplnky!

Zdroj foto: Shutterstock

Možno sa vám stalo, že váš dom alebo byt vám už nepríde taký pekný ako na začiatku. Chceli by ste ni...

Tip redakcie

RAKOVICKY predstavuje singlovú novinku Pills

Zdroj: Soul for show

Druhú skladbu v spolupráci s D-Flyom V závere minulého roka predstavil projekt RAKOVICKY singel Fal...