Tip redakcie

Zažite revolúciu v kvalite obrazu s televíziou Samsung QLED

Zažite revolúciu v kvalite obrazu s televíziou Samsung QLED Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj foto: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Najnovšia obrazová technológia od spoločnosti Samsung ponúka mimoriadny vizuálny zážitok zo sledovania. Vysoký objem farieb, ich hĺbka a presnosť, lepší kontrast, skvelé farebné prechody a vylepšený jas. Všetky tieto atribúty sa spájajú, aby vytvorili ten najkvalitnejší obraz. Zistite viac o technológii QLED od spoločnosti Samsung. 

Čo je QLED technológia

Od roku 2017 sa môžete pri prémiových televízoroch Samsung stretnúť s Quantum Dot technológiou, ktorá prináša revolučnú kvalitu obrazu. QLED (Quantum Dot Light Emitting Diode) má základ v LCD televízore podsvietenom LED diódami, ktoré sú potrebné na vytvorenie obrazu. Svetlo z podsvietenia prechádza vrstvou kvantových bodiek, malých častíc, ktoré okamžite po dopade svetla začnú vyžarovať čisté a živé farby, a to aj v oblastiach s maximálnym jasom.

 To je dôležité, pretože jas je signifikantný aspekt, ktorý ovplyvňuje kvalitu obrazu. Kontrastný pomer, teda rozdiel medzi svetlými a tmavými oblasťami, ktorý vedie k ostrejšiemu a detailnejšiemu obrazu, je lepší pri vyššom jase. 

Konzistentná farba a kvalita 

QLED modely ponúkajú jas v rozmedzí 1 500 až 2000 cd/m2, tzn. tieto Samsung televízory zobrazujú každý detail s výnimočnou úrovňou kontrastu, a to bez ohľadu na svetelné podmienky v miestnosti (bez nutnosti zatemňovania). Farebný výkon a jas je konzistentný zo všetkých pozorovacích uhlov, čo sa nedá povedať o bežných konvenčných televízoroch. 

Ďalší vývoj televízorov Samsung

V roku 2021 prišla spoločnosť Samsung s ďalším vylepšením tejto technológie Neo QLED. Základný princíp týchto obrazoviek je rovnaký – vrstva kvantových bodov na LED panely. LED diódy však boli nahradené mini LED, ktoré dokážu presnejšie zobraziť každý detail obrazu. Okrem toho prinášajú lepšie odstupňovanie od svetlej po tmavú farbu a menšie prepúšťanie svetla. Táto technológia tiež umožňuje výrobu dokonale tenkých obrazoviek televízora. 

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...