Tip redakcie

Čo nás čaká v interiérovom dizajne v roku 2021?

Čo nás čaká v interiérovom dizajne v roku 2021? Počet fotiek v galérii: 1
ZdroJ. almaje / Shutterstock.com

Interiérový dizajn je ako móda, keďže trendy v ňom sa z roka na rok menia. Čo za novinky prinesie v tomto smere rok 2021?

Ak plánujete zariaďovanie alebo rekonštrukciu vášho domu, bytu či kancelárie, a interiérový dizajn je vám blízky, mali by ste spozornieť. Trendy sa v tomto segmente totiž často menia z roka na rok a zostať in a nadčasový tak nie je vždy také ľahké, ako sa môže zdať.

My sme pre vás pripravili súhrn noviniek a tipov, ktoré nás budú čakať v roku 2021. Už teraz však môžeme prezradiť, že väčšina z nich súvisí s ekologickou výrobou nábytku či nábytkom na mieru z prírodných materiálov.

Prírodné prvky

Rok 2021 a zrejme aj tie ďalšie nasledujúce po ňom v interiérovom dizajne ovplyvní najmä udržateľnosť a ochrana nášho životného prostredia.Obľúbenými budú tak prírodné prvky interiérového dizajnu, ktoré nám majú pripomínať, ako veľmi záleží na našej planéte. Stretnúť sa tak môžete s bambusovým nábytkom či stenami pokrytými machom.

Dotyk s prírodou však môžete dosiahnuť napríklad aj voľbou prírodných materiálov v rámci výroby nábytku na mieru. Takýmto spracovaním navyše využijete naplno voľný priestor v interiéri a dosiahnete jednotný súlad všetkých prvkov v miestnosti.

Industriálny štýl a prírodný materiál

Táto novinka v roku 2021 priamo súvisí s výrobou nábytku. Ten najmodernejší nábytok totiž dnes kombinuje v sebe prírodné materiály, ako drevo s drsným neopracovaným materiálom, ktorý je charakteristický pre industriálny štýl.

Udržateľnosť

Veľkým trendom v interiérovom dizajne v roku 2021 bude v súvislosti s ekologickou krízou aj udržateľnosť vášho nábytku a celkového príbytku.

Skvelým tipom pre vás tak môže byť kúpa nábytku z recyklovaného materiálu. Nielen že tento nábytok vyzerá skutočne zaujímavo, no taktiež svojou troškou prispejete k zníženiu znečistenia našej planéty.

Zvoliť však môžete aj návrh a výrobu nábytku na mieru, kde využijete voľný priestor v maximálnej možnej miere a kvalitný prírodný materiál bude zárukou udržateľnosti.

Slová na záver 

Veríme, že sme vám týmito tipmi aspoň čiastočne priblížili to, ako bude vyzerať rok 2021 z pohľadu interiérového dizajnu.

Trend udržateľnosti a prírodných neopracovaných motívov je však skutočne nadčasový a keď si zariadite svoj byt, dom či kanceláriu presne podľa toho, určite nič nepokazíte.

Máte už teraz konkrétnu predstavu, ako to chcete mať doma zariadené? Nechajte to v rukách odborníkov na interiérový dizajn. Tí vám pripravia návrh a celú premenu aj zrealizujú. Vaše predstavy tak budú do detailov stelesnené do dokonale zladeného celku.

Zdroj obrázka: almaje / Shutterstock.com

Podobné články

Tip redakcie

Kam vyraziť tento rok na dovolenku? Skúste Áziu aj Ameriku

Zdroj foto: Shutterstock

Leto klepe na dvere, a vy stále neviete, kam tento rok vyrazíte k moru? Máme pre vás 3 tipy na aktív...

Tip redakcie

Pohodlie a štýl v jednom? Vyberte si Air Jordan

Zdroj obrázka: Kiselev Andrey Valerevich / Shutterstock.com

Na čo myslíte, keď si obúvate svoje tenisky? Je to komfort pri nášľape, mäkkosť materiálov zvršku a ...