Tip redakcie

Čo nás čaká v interiérovom dizajne v roku 2021?

Čo nás čaká v interiérovom dizajne v roku 2021? Počet fotiek v galérii: 1
ZdroJ. almaje / Shutterstock.com

Interiérový dizajn je ako móda, keďže trendy v ňom sa z roka na rok menia. Čo za novinky prinesie v tomto smere rok 2021?

Ak plánujete zariaďovanie alebo rekonštrukciu vášho domu, bytu či kancelárie, a interiérový dizajn je vám blízky, mali by ste spozornieť. Trendy sa v tomto segmente totiž často menia z roka na rok a zostať in a nadčasový tak nie je vždy také ľahké, ako sa môže zdať.

My sme pre vás pripravili súhrn noviniek a tipov, ktoré nás budú čakať v roku 2021. Už teraz však môžeme prezradiť, že väčšina z nich súvisí s ekologickou výrobou nábytku či nábytkom na mieru z prírodných materiálov.

Prírodné prvky

Rok 2021 a zrejme aj tie ďalšie nasledujúce po ňom v interiérovom dizajne ovplyvní najmä udržateľnosť a ochrana nášho životného prostredia.Obľúbenými budú tak prírodné prvky interiérového dizajnu, ktoré nám majú pripomínať, ako veľmi záleží na našej planéte. Stretnúť sa tak môžete s bambusovým nábytkom či stenami pokrytými machom.

Dotyk s prírodou však môžete dosiahnuť napríklad aj voľbou prírodných materiálov v rámci výroby nábytku na mieru. Takýmto spracovaním navyše využijete naplno voľný priestor v interiéri a dosiahnete jednotný súlad všetkých prvkov v miestnosti.

Industriálny štýl a prírodný materiál

Táto novinka v roku 2021 priamo súvisí s výrobou nábytku. Ten najmodernejší nábytok totiž dnes kombinuje v sebe prírodné materiály, ako drevo s drsným neopracovaným materiálom, ktorý je charakteristický pre industriálny štýl.

Udržateľnosť

Veľkým trendom v interiérovom dizajne v roku 2021 bude v súvislosti s ekologickou krízou aj udržateľnosť vášho nábytku a celkového príbytku.

Skvelým tipom pre vás tak môže byť kúpa nábytku z recyklovaného materiálu. Nielen že tento nábytok vyzerá skutočne zaujímavo, no taktiež svojou troškou prispejete k zníženiu znečistenia našej planéty.

Zvoliť však môžete aj návrh a výrobu nábytku na mieru, kde využijete voľný priestor v maximálnej možnej miere a kvalitný prírodný materiál bude zárukou udržateľnosti.

Slová na záver 

Veríme, že sme vám týmito tipmi aspoň čiastočne priblížili to, ako bude vyzerať rok 2021 z pohľadu interiérového dizajnu.

Trend udržateľnosti a prírodných neopracovaných motívov je však skutočne nadčasový a keď si zariadite svoj byt, dom či kanceláriu presne podľa toho, určite nič nepokazíte.

Máte už teraz konkrétnu predstavu, ako to chcete mať doma zariadené? Nechajte to v rukách odborníkov na interiérový dizajn. Tí vám pripravia návrh a celú premenu aj zrealizujú. Vaše predstavy tak budú do detailov stelesnené do dokonale zladeného celku.

Zdroj obrázka: almaje / Shutterstock.com

Podobné články

Tip redakcie

Váš praktický domov

Zdroj obrázku: RossHelen/Shutterstock.com

Každý túži po domácnosti, ktorá je nielen útulná, ale zároveň aj praktická. Kvalitné zariadenie, čo ...

Tip redakcie

Známy neuropatológ Koukolík priblíži rozdiely medzi pohlaviami

Známy neuropatológ Koukolík priblíži rozdiely medzi pohlaviami

Ženy sú z Venuše a muži z Marsu, zvykne sa hovoriť, keď dochádza k nedorozumeniam medzi pohlaviami. ...