Tip redakcie

S deťmi na nákupe nových slnečných okuliarov

S deťmi na nákupe nových slnečných okuliarov Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj foto: Shutterstock

Tak ako je to pri všetkých „nemilých“ povinnostiach, dieťa na ne učíme odmalička. Len tak ich budú považovať za prirodzené a s radosťou sa v nich budú zdokonaľovať. Ďalším faktom je, že dieťa vo všetkom napodobňuje svojich rodičov. Preto ak aj vy zodpovedne nosíte slnečné okuliare, nebudú sa im štítiť ani ony. Čo však neznamená, že začiatky pôjdu ľahko.

Prevencia proti slnečnému žiareniu je základ v každom veku

Prečo potom tak málo detí vidieť za slnečných dní s vhodnou ochranou očí? Zatiaľ čo sa jedni vyhovárajú na odporúčané nosenie slnečných okuliarov až od 3 rokov, iní im v tom neumožnia privykať ani vo vyššom veku. Za všetkým hľadáme len výhovorky a skreslené informácie.

Nastavme pravde zrkadlo a zlepšime sa vo svojich rodičovských povinnostiach. Aj tým najmenším patria detské slnečné okuliare, ktorých tvar rámu musí dokonale sadnúť. Ak v tom pochybíte, dieťaťu nebudú pohodlné a odmietne ich. Preto si na výber slnečných okuliarov pre drobca vyčleňte dosť času. Skutočne nečakajte až do ich predškolského a neskoršieho veku.

Na účinky škodlivého UVA/UVB žiarenia sú najcitlivejší tí najmenší. U batoliat neraz dochádza k prepúšťaniu až 90 % žiarenia. Povieme si, deti sú húževnaté a odolnejšie! Problémy so zrakom sa však môžu prejaviť v tínedžerskom veku alebo v dospelosti.

My už nakupujeme a vy?

Pre dieťa veľmi lákavé, pre rodiča finančne náročné a niekedy až stresujúce. Ale mamy vedia, ako to otočiť v zábavu a radosť z nového darčeka. Svoju pozornosť upriamia na sortiment, kde si vyberie každý.

Zastávajú funkciu sparring partnera, dieťaťu sú oporou a v podstate sa ocitajú v rovnako zložitej situácii. Tú hravo zvládnu s aktuálnou ponukou slnečných okuliarov Ray-Ban ako hotového kráľovstva pre deti, ich mamičky a ockov. Dokazujú, že okuliare nie sú nudné, ale živé v príjemných pastelových, tlmenejších aj v priehľadných odtieňoch.

Pri deťoch sa nezabúda ani na komfortnejší nosník, resp. na nosné opierky. Buď sú súčasťou, alebo ich dokúpite najlepšie v penovom materiáli. Výhodou pre deti je jednoduchá aplikácia naliepaním, nenápadný a veľmi mäkký dizajn. Taktiež sa prihliada na ergonomické tvarovanie po stranách, aby drobcov nevyrušovalo ustavičné posúvanie a upravovanie. Ako bonus pre ne, požiadajte o rozprávkové balenie a pomôcky pre vždy čisté a žiarivé slnečné okuliare.

Zdroj obrázku: Rohappy / Shutterstock.com

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...