Tip redakcie

Ako sa vyznať medzi pánskymi košeľami? Poradíme vám ako na to

Ako sa vyznať medzi pánskymi košeľami? Poradíme vám ako na to Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj foto: Shutterstock

Celé roky mali košele len jeden strih a nikto sa nesťažoval. Bolo by však zvláštne, keby s príchodom nových technológií, štýlov a trendov, nevznikli aj nové typy košieľ. Niektorí by mohli povedať, že ich je na trhu príliš veľa a najmä tí starší sa nevyznajú v anglických názvoch, ktoré jednotlivé typy označujú. Ako sa medzi nimi vyznať?

Hoci sú pánske košele s dlhým rukávom veľmi obľúbené a predávané v tisícoch, nájdu sa takí, ktorí si kúpia prvú košeľu, ktorú v obchode nájdu. Jednak sa nevedia vyznať v rôznych názvoch alebo oblečenie príliš neriešia. Avšak, dobre sediaca košeľa dokáže zaujať na prvý pohľad.

Aké typy košieľ poznáme?

„Business“ košele

Už z názvu vyplýva, že tento typ košieľ na nosí najmä na rôzne pracovné stretnutia alebo pohovory. Kúpite ich v rôznych farbách, najčastejšie v bledých odtieňoch ako je biela alebo svetlomodrá.

„fit“ košele
  • komfort fit

Ide o pohodlné košele, ktoré majú rovný nezúžený strih, sú teda širšie. Ocenia ich najmä páni s plnoštíhlou postavou. Na svoje si tiež prídu muži, ktorí dávajú prednosť voľnejším košeliam. Ak však chcete v košeli vyniknúť, komfort fit košeľa nie je najlepšia voľba.

  • modern fit

Tieto košele majú mierne zúžený strih. Zúžený strih je nielen v oblasti pása ale aj rukávy sú užšie.

  • slim fit

Slim fit košele sú najvhodnejší pre tých, ktorý majú štíhlu postavu. Ide totiž o úzky strih, ktorý by pre plnoštíhle postavy nebol vôbec pohodlný. Zúžená je oblasť hrudi a pásu, rovnako úzke sú aj rukávy. Práve tento typ košieľ patrí v posledných rokoch medzi najnosenejšie.

Formálne košele

Tento typ košele predstavuje známy štandard pánskych košieľ – biele a bez vrecka. Hodí sa k saku a využijete ju najmä pri rôznych spoločenských udalostiach.

Či už potrebujete košeľu do práce alebo na nejakú udalosť, myslite na to, že kvalitné košele vám nielen dlho vydržia, zároveň sa vám farba tak rýchlo nevyperie. Investovať do kvalitnej košele sa určite oplatí.

Zdroj obrázku:

Viorel Sima / Shutterstock.com

Podobné články

Tip redakcie

Zdravotné oblečenie nemusí byť nudné. Zdravotnícke oblečenie farebne - stavte na farbu!

Zdroj foto: vlastné /uniformshop.sk

Pred desiatkami rokov boli lekári, sestry a ďalší zdravotníci nútení nosiť uniformy jednoduchého str...

Tip redakcie

Vyjdite a zostaňte vonku

Zdroj: Honor

Švédsky výrobca outdoorového oblečenia a vybavenia Fjällräven a kalifornská značka bicyklov Speciali...