Tip redakcie

Pozrite sa, ktoré štýlové (a funkčné) veci by nemali v detskej izbe chýbať

Pozrite sa, ktoré štýlové (a funkčné) veci by nemali v detskej izbe chýbať Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

Navrhnúť praktický, no zároveň štýlový priestor, v ktorom budú vaše deti tráviť čas a rásť, sa môže zdať ako náročná úloha. Či už začínate s realizáciou od nuly alebo len chcete detskú izbu vylepšiť, prinášame vám prehľad vecí, na ktoré by ste určite nemali zabúdať.

Útulný priestor na spanie

Vhodná posteľ na spanie je samozrejmosťou v každej spálni. Spríjemnite tento priestor množstvom pohodlných vankúšov, mäkkou dekou či plyšovým zvieratkom, ku ktorému sa budú môcť deti pritúliť. Praktický tip: v detskej izbe je vhodné používať napínacie plachty, ktoré budú pevne držať na posteli, aj keď budú deti predvádzať svoje kaskadérske kúsky.

Pracovný kútik

Vytvorenie pracovného priestoru pre deti, kde budú môcť písať domáce úlohy alebo jednoducho len kresliť, je dôležité pre ich rozvoj. Ak nechcete písací stôl alebo stoličku s pribúdajúcim vekom dieťaťa meniť, investujte peniaze do nastaviteľného nábytku. Praktický tip: Zabezpečte deťom do izby nástenné hodiny. Aj keď sú ešte malé na to, aby poznali presný čas, pomôže im to pochopiť a dodržiavať ich denný režim.

Oddychová zóna

Ak to veľkosť detskej izby umožňuje, príjemná oddychová zóna, poskytujúca priestor na hru či relax, by určite nemala chýbať. Môžete sem umiestniť pohodlné tuli sedacie vaky, štýlové indiánske teepee alebo hracie podložky pre deti.

Správne osvetlenie či prekrytie okien

Kľúčovým faktorom v akejkoľvek miestnosti je vhodné osvetlenie. V detskej izbe obzvlášť, nakoľko ide o multifunkčný priestor, v ktorom sa deti hrajú, učia, spia, … Lampy by mali byť zároveň vhodne umiestnené. Čo sa týka denného svetla, na okná by ste mali nainštalovať zatemňovacie rolety alebo závesy.

Farebné prvky

Detská izba by zároveň určite nemala byť ukrátená o farby. Odporúčame používať rôzne tapety s detskými vzormi alebo aspoň nálepky na stenu, ktoré oživia miestnosť a budú pripomienkou toho, že život s deťmi je jednoducho pestrý a farebný.

Urobte z detskej izby dokonalé, funkčné, rozprávkové kráľovstvo, po akom ste kedysi túžili aj vy.

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...