Tip redakcie

Ako vyberať víno na svadbu

Ako vyberať víno na svadbu Počet fotiek v galérii: 7

Ak by sa čokoľvek na svadbe pokazilo alebo nevyšlo, tri veci zlyhať jednoducho nemôžu a oplatí sa preto ich výberu venovať viac pozornosti aj času.

Po prvé je to chutné jedlo, po druhé dobrá  hudba, po tretie, to najdôležitejšie – vynikajúce svadobné víno. Práve ono ponechá všetkým komponentom doznieť cez viaceré zmysly a prispeje k tomu, že vaši hostia budú na váš deň „D“ ešte dlho, predlho spomínať...

 

Ako má chutiť?

Podľa vinárov zo Château Rúbaň by bolo veľkou škodou vnímať víno iba ako povinnú jazdu v nápojovej karte. Hneď pretlmočíme prečo. Či sa to niekomu páči alebo nie, výber vína by mal byť a väčšinou teda aj je silne ovplyvnený osobným vkusom snúbencov. Takže zatiaľ čo všemožní odborníci informujú o aktuálnych trendoch, to čo sa bude nachádzať vo vašom pohári je len a len na vás, nebojte sa vsadiť na odrody, z ktorých sa vy a váš snúbenec sami tešíte najviac.

Najlepšie urobíte, ak sa vyberiete za svojimi favoritmi osobne a vyhradíte si jeden príjemne strávený večer na poctivé degustovanie. Ochutnávajte v malých množstvách. Dobrým zvykom je robiť si pri tom poznámky.

Výborným nápadom je prizvať si na degustovanie pomocníkov. Okrem toho, že sa skvelo zabavíte, môžete návštevu pivníc prepojiť s predsvadbovou zoznamkou družičiek a družbov.

 

Akú má mať farbu?

Neraz sa prispôsobuje výber vína akejsi zaužívanej rovnici, že jesenná alebo zimná svadba automaticky znamená červené víno, rovnako ako jarné alebo letné oslavy sú synonymom pre biele víno. V skutočnosti ale nezáleží na tom, aké je ročné obdobie. Záleží len na tom, ako sa to alebo ono vínko hodí k vášmu menu. Či máte radi červené, biele alebo ružové, ak ladí s vybraným jedlom tak vedľa nešliapnete. Pekným príkladom slobodnej voľby je aj vzrastajúca popularita vínka rosé, ktoré vyskočilo z osviežujúceho jarného a letného pitia na celoročnú superstar.

 

Ako ho nalievať a chladiť?

Obyčajne ľudia nemajú problém s výberom svojich obľúbených vín na malé večierky a párty, no väčšia udalosť ako je svadba si už zaslúži zvýšenú pozornosť aj dostatok času. Nováčikovia pri ochutnávaní vína nemusia poznať prívlastky a správne postupy pre podávanie vína pre desiatky, stovku a viac hostí. Od párovania teplôt a menu až po veľmi diskutovanú otázku o tom, koľko fliaš si kúpite, sa prelúskate jedine vďaka odborným radám skutočného vinára a tiež svadobného agenta. Spoľahlivejšie riešenie ako udržať chuť a počet fliaš na svadbe pod kontrolou neexistuje. Navyše, nezabúdajte na to, že vyberáte víno nielen na svadobný stôl ale i do výslužiek! Oplatí sa túto úlohu prenechať odborníkom a skúsenejším vinárom.

 

Zdroj foto: Château Rúbaň

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...