Tip redakcie

Jana Benková: Plný dovolenkový kufor kníh!

Jana Benková: Plný dovolenkový kufor kníh! Počet fotiek v galérii: 1

Spisovateľku Janu BENKOVÚ čaká veľmi dynamické a pracovné leto! Dva nové knižné tituly jej vychádzajú v Českej republike a u nás práve vyšiel jej nový román so zaujímavým názvom „Osa na bonbóne“.

„Ide o klasický vzťahový román, aké majú moji čitatelia radi. Je to príbeh Terezy, ktorá miluje svoju prácu v personálnej agentúre,“ povedala nám autorka. „Odchodom starého dobrého šéfa a príchodom jeho rozmaznanej dcéry Emílie, ktorá sa v kresle riaditeľky usalaší ako osa na bonbóne, sa však všetko zmení nielen vo firme, ale naruby sa obráti aj Terezin súkromný život. Býva so svojou dobrou kamarátkou, začne si vzťah s príťažlivým Artúrom a je presvedčená, že jej nič nechýba. Avšak iba do chvíle, kým pred ňu osud nepostaví zložité profesionálne, ale aj životné skúšky...“ Aj táto kniha J. Benkovej má pre ňu už typický pozitívny náboj, je plná slnka, nadhľadu, humoru a dynamických dialógov, ale sú v nej ako vždy zaradené aj mnohé aktuálne udalosti. „Sama som vždy zvedavá, čo z aktuálneho diania sa mi do románu napokon podarí zakomponovať,“ smeje sa autorka. „Oceňujú to najmä moji mužskí čitatelia.“ Ako dlho tvorila „Osu na bonbóne“? „Asi tri týždne aj s trojdňovým oddychom,“ hovorí.

Prezradila nám aj čosi zo ženských drobností... Prečo napríklad takmer nikdy nenosí šperky? „Je to pravda, takéto doplnky využívam najmä počas fotení do médií, v súkromí minimálne, obmedzuje ma to, maximálne si dám náušnice. Šperky radšej obdivujem na iných ľuďoch.“ Prirodzenosť uprednostňuje aj v líčení: „Páči sa mi a vyhovuje mi nahé líčenie, jemná úprava tváre, ktorá ani nevyzerá, že som namaľovaná. Úplne jemný mejkap, takže si potom mnohí ani nevšimnú, ak nie som v súkromí nalíčená vôbec – a to sa stáva veľmi často. Líčim sa najmä na pracovné stretnutia a verejné vystúpenia.“

Počas dvojmesačných prázdnin ponúkne čitateľom už po siedmy rok aj dva letné romány v spolupráci so ženským magazínom. Koncom leta, v septembri, si čitatelia budú môcť oddýchnuť pri jej čerstvo dopísanej knižke „Šťastie“ o tom, že šťastie máme neraz na dosah ruky, len to často nevidíme alebo nechceme vidieť.

Jane Benkovej na Slovensku doteraz vyšlo 36 kníh, v Českej republike desať, dve nové jej vyjdú počas tohto leta a chystá sa preklad ďalšieho románu, ktorý uzrie svetlo sveta v Česku v prvej polovici budúceho roka. A pre svojich slovenských čitateľov už začala písať aj úplne novú knižku!

 

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...