Tip redakcie

Sako pristane každej žene: chce to len nájsť to pravé

Sako pristane každej žene: chce to len nájsť to pravé Počet fotiek v galérii: 1

Tiež patríte medzi ženy, ktoré si myslia, že im sako nepristane? Tento rok mu rozhodne dajte šancu. Nie je síce ľahké nájsť ten správny strih, ale ak sa to podarí, sako vám bude sedieť a budete sa cítiť príjemne. Ako si z nich správne vybrať ?

Rozmerné pozadie alebo veľké prsia?

Každej postave pristane trošku iný strih – stačí dodržiavať pár pravidiel a sako vás premení na sexi bohyňu. Patríte medzi dámy s maličkým vrškom a priestorovo výrazným pozadím? Potom práve hore musíte pridať. Vyberajte saká, ktoré majú vypasovaný strih, výrazné ramená a sú trošku širšie. Saká by mala byť skôr dlhšie – vaša postava sa tak vyrovná a pozadie opticky zmenší.

Ak máte problém opačný, tzn. veľký vršok a úzky spodok, zvoľte si prebrané, zoštíhľujúce saká s výstrihom do V, s rovným jednoradovým zapínaním, pomôžte si pokojne aj zvislými prúžkami.

Postava v tvare X a drobné ženy

Ak sa pýšite plnými krivkami a máte postavu v tvare X, sakom vaše prednosti ľahko zvýrazníte – vyberte si vypasované sako, prepásané v páse, ktoré končí na bokoch. Aj pre ženy drobného vzrastu sa hodí vypasované sako s opaskom, ale musí byť krátke, aby vám opticky pridalo pár centimetrov. Na dlhé oversized saká zabudnite.

Obdĺžniková postava

Pokiaľ máte rovnú, chlapčenskú postavu v tvare obdĺžnika, vyberte si také sako, ktoré vám pomôže vyčarovať krivky. Strihom by malo byť vypasované, s vypchatými ramenami a výrazným opaskom v páse. Postavu tým rozčleníte a vyčarujete tak zaujímavú ženskú siluetu. Vaše sako nesmie byť rovné a dlhé, v tom sa priam "utopíte".

Akú farbu zvoliť?

Každá žena by mala mať vo svojom šatníku sako v tmavej farbe - čierne či tmavo modré – pôsobí to elegantne a dá sa zladiť prakticky s čímkoľvek, s džínsami aj s kostýmom. Ak ste si saká obľúbili a chcete niečo špeciálne, nebojte sa ani farieb. Napríklad také červené sako k denimu je pekelne sexi. Ale pozor – výrazné saká sa horšie kombinujú a vyžadujú poriadnu dávku odvahy.

Ďalším variantom sú vzorované saká, medzi ktorými nechýbajú populárne pepito vzory, kocky a prúžky. Tieto kúsky nikdy nevyjdú z módy, a hoci predtým patrili medzi saká typicky kostýmové, dnes sa nosia aj v kombinácii s denimom.

Čo pod sako?

Keď návrhár Yves Saint Laurent prišiel s nápadom obliecť dáme sako iba cez podprsenku, vytvoril horúci trend, ktorého sa chytili najmä celebrity, modelky a významné osobnosti. Máloktorá žena si dokáže predstaviť, že by do kancelárie vyrazila iba takto naľahko – napriek tomu odporúčame sa tejto metódy návrhára Laurenta držať a vziať si pod sako výrazne vykrojené tričko s veľkým dekoltom, ktoré nebude takmer vidieť. Efekt bude rovnako sexi.

Už viete, ako bude vyzerať vaše sako?

foto zdroj: otto.sk

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...