Tip redakcie

Ako si vychovať odvážne, samostatné a šťastné deti? Prezradí zaujímavá prednáška autorky knižných bestsellerov

Ako si vychovať odvážne, samostatné a šťastné deti? Prezradí zaujímavá prednáška autorky knižných bestsellerov Počet fotiek v galérii: 1

Vypustiť deti z bubliny a nasmerovať ich k šťastnému detstvu! Mnoho rodičov si uvedomuje, že to by malo byť základom ich výchovy. Pre svojich potomkov si namiesto vysedávania s tabletmi v ruke prajú šantenie na lúke či skákanie do mlák. O tom, ako vychovávať deti v náročnom 21. storočí, ako sa vyvarovať nástrahám digitálneho sveta a ako znovu objaviť detské šťastie bude v pondelok 2. decembra v bratislavskom V Klube prednáška Slávky Kubíkovej – autorky dvoch knižných bestsellerov na tieto témy.

“Ide o to, že generácia dnešných detí je veľmi krehká. Volajú ju aj generáciou snehových vločiek. Tie deti nie sú zlé, ale sú akési smutnejšie, psychicky labilnejšie, nesamostatné, ťažko sa im zdolávajú nároky života. Má to svoje príčiny. Keď ich človek pochopí, vie, akým smerom má výchovu smerovať, aby tomu zabránil. A aby vychoval životaschopné, smelé a samostatné deti. O tom je klub nerozbitných detí,” hovorí Slávka Kubíková, ktorá sa o tému rodičovstva v uponáhľanej dobe začala venovať práve pri výchove vlastných detí.

“Rodič dostáva v dnešnej dobe veľké množstvo rozporuplných rád a výchovných teórii. Potrebovala som sa sama v tom zorientovať, hľadala som to podrobne a do hĺbky – v literatúre, aj u múdrych ľudí – a s výsledkom som sa podelila v knihe,” vysvetľuje knižná autorka, ktorá si myslí, že kým bol kedysi najväčším problémom nedostatok, dnes ním je paradoxne prebytok či neschopnosť nájsť kľúč k tomu, ako zvládať všetky ponúkané materiálne i zážitkové možnosti. “Človek musí sám pre seba hľadať hranicu toho, čo vlastne naozaj potrebuje, a čo ani nie. Ak sa táto hranica nehľadá pri deťoch – inými slovami sa zahŕňajú všetkým možným aj nemožným: vecami, hračkami, oblečením, krúžkami, atrakciami, tabletmi a podnetmi všetkého druhu – strácajú vzácne príležitosti nacvičiť si v detstve podstatné životné zručnosti. A práve z toho pramení krehkosť tejto generácie.” Kubíkovej knižná prvotina Klub nerozbitných detí si hneď získala pozornosť mnohých čitateľov, tento rok k nej pribudol ďalší titul, ktorý sa hlbšie venuje spojeniu detstva digitálnej doby. A aj o tejto oblasti vo výchove bude rozprávať návštevníkom prednášky zo série SmartTalk v Bratislave.

Slávka Kubíková
Pôsobila v biznise, aj v médiách. Vie spraviť finančnú analýzu, no miluje tiež poéziu slov, tónov a farieb. Keď sa stala rodičom, tieto jej dve stránky sa prepojili v písaní o výchovných a rodinných témach. Začala hlbšie študovať otázky detskej psychológie a výchovnú literatúru. O tom, na čo som prišla, najprv publikovala články a neskôr to najdôležitejšie spísala do knihy
Klub nerozbitných detí, ktorá sa stala bestsellerom. Prednedávnom jej vyšla nová kniha Krotitelia displejov.


2. 12. (pondelok)
Štart: 18:00 hod.
Lístky: bit.ly/NerozbitneDeti0212
Event: https://www.facebook.com/events/2592251444168098/

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...