Tip redakcie

Kam utiecť pred šibačkou?

Kam utiecť pred šibačkou? Počet fotiek v galérii: 1

Najlepšie niekam ďaleko do bezpečia

Prútené korbáče, studená voda, šialené naháňačky či niekedy aj skutočne stresujúce a siahodlhé prípravy slávnostného menu. Nie každému sa chce tráviť vzácnych pár dní voľna práve tradičným občakávaním šibačov a polievačov. Najmä teda ženskému pokoleniu isto nie. Čo takto zbaliť seba alebo aj celú rodinu a zaletieť si niekam, kde vás tradície nedobehnú? 

Prinášame niekoľko tipov na príjemné strávenie veľkonočných sviatkov s možnosťou vidieť aj aspoň malý kúsok vzdialenejšieho sveta.

Mesto na siedmich kopcoch

Nádherné výhľady a množstvo pamätihodností ponúka Lisabon, zaujímavé pre svoju pozíciu rozrastajúceho sa mesta na siedmich kopcoch. Krásne pohľady poskytujú hradby hradu Castelo do Sao Jorge, čo je jedna z najvyššie položených pamiatok v meste.
„Pokiaľ hľadáte spojenie starosvetského s tým moderným, rozhodne je pre vás tou správnou voľbou práve Lisabon. Objavíte v ňom krásy krivolakých uličiek, malých zapadnutých tržníc, stredovekých hradov či postarších roztomilých domčekov v podhradí, no nájdete v ňom aj komfort plne fungujúceho moderného európskeho mesta,“ uvádza Miroslava Zelenáková, Country Manager Slovakia portálu superletuska.sk. Rozhodne stojí tiež za navštívenie najdlhší most v celej Európe a najväčšie oceanárium, nachádzajúce sa v Lisabone.

Ranné espresso namiesto vody

Namiesto kvanta vody za krky v pondelok hneď ráno a poriadneho vyšibania korbáčom si radšej doprajte originál talianske espresso niekde na verande vašej hotelovej izby či priamo v meste v utiahnutej kaviarničke na rohu neapolských ulíc. Skvelou jarnou destináciu, kde si naozaj užijete veľkonočné sviatky je totiž toto juhotalianske mesto, ležiace na pobreží Tyrrhenského mora. „Mesto, ktoré sa na nič nehrá a nie je nastrojené. Neapol nevnímajte ako celok, zahryznite sa doňho postupne a vychutnávajte si jeho jedinečnú atmosféru,“ radí Miroslava Zelenáková.
Či sa do Neapolu vyberiete ochutnávať talianske jedlo (určite skúste aj známu neapolskú pizzu) alebo sa chcete len tak túlať mestom, kde je viac ako 400 kostolov, jeho návštevu určite podľa nej neoľutujete. Každopádne sa vám ponúka aj výlet na Pompeje, budete tam z mesta do cca 30 minút.

Dostupné aj z Bratislavy

Obľúbenou destináciou Slovákov býva už klasicky grécka metropola Atény, najmä vďaka pamiatkam a skvelej dostupnosti z Bratislavy aj Viedne. „Predlžený víkend je priam stvorený na túto cestu. Dominantu a srdce mesta, posvätnú Akropolu si zamilujete a v malebných uličkách s frappé v ruke strávite určite aj pol dňa. K moru sa dostanete metrom, ale ja osobne odporúčam prenajať si na deň auto a potúlať sa po pobreží v okolí,“ hovorí Country Manager Slovakia portálu superletuska.sk.
Ceny leteniek do uvedených európskych destinácií sa pohybujú od 165 eur až po 239 eur.

Cesta za Veľkým jablkom

No nielen Európa môže byť priestorom pre tých, ktorú chcú „utiecť“ pred šibačkou. Aspoň raz v živote by sa snáď každý chcel pozrieť do New Yorku, tiež nazývaného „Big Apple“ (Veľké jablko). „Vidieť most spájajúci Manhattan a Brooklyn na živo je zážitok, ktorý by ste si nemali nechať ujsť,“ uvádza Miroslava Zelenáková. Nezabudnite tiež na výhľad z Empire State Building či z člnu, ktorý dokáže mesto oboplávať. „V New Yorku máte tiež jedinečnú možnosť získať zážitky z veľkého množstva kultúr. Ochutnáte jedlo zo všetkých kútov sveta. Aby ste sa však v metropole nestratili, zaobstarajte si mapu mesta a dôkladne naštudujte plán metra,“ dodáva odborníčka. Letenky do New Yorku sa momentálne dajú zohnať už za zhruba 400 eur.

 

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...