Tip redakcie

Chcete byť v práci vždy dokonale oblečená? Tieto kúsky vám nesmú chýbať

Chcete byť v práci vždy dokonale oblečená? Tieto kúsky vám nesmú chýbať Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj obrázka: golubovy / Shutterstock.com

Aj keď sa stále nájdu pracovné pozície, na ktorých je vyžadovaný určitý dress code, pre veľkú časť z nás sú prísne pravidlá obliekania do práce prežitkom. To však neznamená, že by ste mali brať svoje pracovné outfity na ľahkú váhu. Dobrý dojem v práci totižto vytvárame aj tým ako sa obliekame.

Kúsky, ktoré sa skvelo kombinujú

Nemajte obavy, nie je potrebné za oblečenie do práce utratiť horibilné sumy. Stačí vedieť, ktoré základné kúsky si kúpiť. Ešte predtým, než sa k nim dostaneme, však nesmieme opomenúť farby.

 

Začnite s neutrálnymi farbami, napríklad čiernou, či krémovou a držte sa jednej farebnej palety naprieč všetkými druhmi oblečenia a taktiež pri kabelkách, kvalitných peňaženkách, či rôznych doplnkoch. Samozrejme, neskôr budete môcť rozšíriť svoj pracovný šatník aj o ďalšie farby, ale takto si ľahko a rýchlo vytvoríte skvelý základ.

 

Prejdime však už ku konkrétnym veciam. Začneme nevyhnutnosťou každého šatníka, bielou blúzkou, ktorá sa skvelo kombinuje. Dokonalú dvojicu s ňou vytvorí napríklad štýlový blejzer. Keď opäť príde chladnejšie počasie, ďalšou vrstvou môže byť aj rolák. A zabudnúť nesmieme ani na trenčkot, ktorý sa postará o to, aby ste vyzerali skvelo už počas cesty do práce (a samozrejme aj počas cesty z nej).

 

Prejdime k vašim nohám. Nohavice s jednoduchým rovným strihom sú vskutku univerzálne, takže by vám nemali chýbať. Ako alternatívu k nim môžete mať džínsy úzkeho strihu. No a ešte tu máme ceruzkovú sukňu, ktorá je v rámci pracovných outfitov hotovou klasikou.

Akú obuv, či doplnky?

Chýbať by vám nemali ani šaty. Dôležité sú dva druhy. Prvým sú puzdrové šaty, kľudne aj s výstrihom do V ak nebude príliš hlboký. Chcete predsa v práci zaujať svojimi výkonmi a nie objemom hrudníka. A tie druhé šaty? No predsa povinná výbava každej ženy, takzvané malé čierne.

 

A čo obuv? Existuje jeden základný univerzálny druh obuvi do práce? Samozrejme, sú ním lodičky v telovej farbe. Okrem toho, že sa takéto lodičky hodia prakticky ku akémukoľvek outfitu, ak ste nižšieho vzrastu, vďaka telovej farbe vám aj opticky predĺžia postavu.

 

Neoddeliteľnou súčasťou vašich pracovných dní má byť aj kvalitná kabelka. Jej veľkosť prispôsobte tomu, čo všetko v nej budete nosiť. No a čo doplnky? Rozhodne odporúčame si pár kvalitných univerzálnych kúskov zaobstarať aj ak ich náhodou považujete za zbytočnosť, či niečo druhoradé. Skvelo totiž doplnia váš outfit.

 

Zdroj obrázka: golubovy / Shutterstock.com

 

Podobné články

Tip redakcie

HONOR a fotograf Rankin spolupracujú a prinášajú inšpiráciu, aby sa podelili o svoju jedinečnosť s dokonalými fotografickými portrétmi

HONOR a fotograf Rankin spolupracujú a prinášajú inšpiráciu, aby sa podelili o svoju jedinečnosť s dokonalými fotografickými portrétmi

HONOR, najrýchlejšie rastúca značka smartfónov v Európe, zverejnila ďalšie podrobnosti o svojej spol...

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...