Tip redakcie

Ako zmeniť svoj dom na nepoznanie? Pridajte štýlové doplnky!

Ako zmeniť svoj dom na nepoznanie? Pridajte štýlové doplnky! Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj foto: Shutterstock

Možno sa vám stalo, že váš dom alebo byt vám už nepríde taký pekný ako na začiatku. Chceli by ste niečo zmeniť, ale celková rekonštrukcia alebo nový nábytok sú pomerne nákladné, a tak to odkladáte na inokedy. Tento problém sa dá veľmi rýchlo vyriešiť. Stačí popridávať do rôznych miestností pekné doplnky a budete mať pocit, že ste v inom svete.

 

Nízky rozpočet nie je žiadny problém. Krásne a elegantné dekorácie do bytu viete zohnať aj za skvelú cenu. Preto sme dali dokopy zoznam niekoľkých z nich, ktoré vám pomôžu zmeniť celý váš domov.

  1. Pridajte zeleň

Zelené rastliny sa hodia do každej miestnosti, pretože majú nádhernú farbu. Jednak vám budú dodávať kyslík a niektoré z nich nepotrebujú ani toľko starostlivosti. Ak sa predsa obávate mať živú rastlinu, vždy si môžete kúpiť umelú.

  1. Poprehadzujte nábytok

Môže to znieť zvláštne, ale skutočne je to dobrý nápad. Ak máte napríklad v kuchyni štyri hnedé stoličky, v predsieni jednu bielu a v spálni červenú, doneste tie farebné do kuchyne a uvidíte ako celá kuchyňa ožije farbami.

  1. Spravte si nástennú galériu

Ak máte v dome prázdnu stenu, môžete si z nej spraviť spomienkovú galériu plnú rámikov s fotkami vašej rodiny, priateľov, miest, ktoré ste navštívili... Môžete si tiež zostrojiť galériu z obrazov, ktoré vás motivujú.

  1. Veľa vankúšov a pohodlné deky

Zaplňte postele, pohovky či kreslá dekoratívnymi vankúšmi a dekami. Pohovka s vankúšmi bude vyzerať veľmi pohodlne a bude priam volať, aby si na ňu niekto sadol. Vytvoríte si tak priestor na relaxáciu a zároveň to bude pôsobiť veľmi dobrým dojmom. Nezabúdajte ani na jemné doplnky na vašom stolíku v obývačke, kde skvelo vyznejú aj sklenené svietniky, avantgardná váza či prírodná dekorácia podľa aktuálneho ročného obdobia.

  1. Dajte na stenu zrkadlo

Zrkadlo na stene prejasní celú miestnosť a opticky ju zväčší. Má praktický, ale aj estetický účel. Vybrať si môžete aj extravagantnejšie kúsky.

V obchodoch nájdete veľké množstvo krásnych bytových doplnkov, stačí si len vybrať konkrétne z nich a zvoliť farbu, ktorá vám bude ladiť k stenám v izbe či nábytku.

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...