Tip redakcie

Vianočné prázdniny – perfektný čas na hravé učenie!

Vianočné prázdniny – perfektný čas na hravé učenie! Počet fotiek v galérii: 1

Vianoce sú zväčša sviatkami, kedy si odovzdávame v kruhu najbližších lásku, radosť a sem-tam aj nejaký darček. S Vianocami prichádzajú aj voňavé momenty pri pečení a varení, návštevy starých rodičov, ale i prázdniny našich školákov, ktorí opäť nezasadnú do školských lavíc takmer tri týždne. Samozrejme, musia si oddýchnuť, veď predsa doteraz podávali v škole len tie najlepšie výkony. Ako ale predísť po Troch kráľoch krutému návratu do školskej reality? Odpoveď je jednoduchá – darujte dieťaťu pod stromček darček, ktorý ho zamestná na celé prázdniny.

Opakovanie je matka múdrosti

Staré dobré príslovie potvrdzuje, že ak nechce vyjsť dieťa z cviku, musí sa učeniu venovať každý deň aj počas prázdnin. Nemusí to byť písanie diktátov, či ústna odpoveď z biológie. Pamäť ale musí zostať precvičená aj počas dní voľna, najmä čo sa týka mladších školákov.

„Hlavne školáci na prvom stupni nemôžu vyjsť počas prázdnin z cviku,“ hovorí detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková. Treba teda nájsť vhodnú hravú formu, ktorá pozornosť dieťaťa zaujme na toľko, že ani nebude evidovať, že sa s ním vlastne učíte. ,,Deti sa vlastne radi učia a hrajú, najmä keď im umožníme spojiť tieto aktivity s interaktívnou formou. Vtedy ich to baví viac,“ dopĺňa psychologička.

Kniha – najlepšia priateľka človeka

Priznajme si, aj my občas úplne prepadneme pútavému deju obľúbenej knižky a často sa nám stane, že sa nám hodiny čítania zdajú ako minúty. A tadá – víkend je preč. Vždy sa ale tešíme, ako dobre sme si oddýchli a ešte v pondelok ráno v práci premýšľame o tom, čo bolo hlavnou myšlienkou vybraného titulu. Aj naše deti radi čítajú, no nie vždy sa im chce. Preto je čas nechať niekoho iného čítať za nich. Logika nepustí – popri robení novoročného zemiakového šalátu a odzdobovaní stromčeka na to vy nebudete mať čas. Deťom ale určite radi rozpovedia zaujímavé príbehy obľúbení slovenskí herci Kristína Farkašová, Anka Šišková, Boris Farkaš, či Dominika Zeleníková a Vladimír Kobielsky, vďaka ktorým si cez sviatky oddýchnete. Títo herci prepožičali svoj hlas interaktívnym knihám z radu Kúzelného čítania a pomocou interaktívneho elektronického pera pomôžu zodpovedať zvedavé otázky vašich detí. Ako? Jednoducho priložíte pero k obrázku, o ktorom sa chce vaša ratolesť dozvedieť viac a problém vyriešený. Keďže každá kniha obsahuje stovky nahratých zvukov a informácií, a tak možno ani tradičná sánkovačka s kamarátmi nebude dosť dobrým dôvodom na to, aby odtrhlo dieťa oči a uši od Kúzelného čítania. Môžete sa tešiť – od Štedrého dňa do Troch kráľov máte o program pre vášho šintera postarané!

Pre špuntov, ale i pre deti na druhom stupni

V kolekcii kníh Kúzelného čítania si na svoje prídu všetky vekové kategórie. Máte doma deti, ktoré milujú rozprávky a pesničky? Darujte im pod stromček titul Rozprávky na dobrú noc alebo Spievanky. Už viac nebudete musieť sedieť pri dieťati a čakať, kým zaspí. Ak máte doma malú žabku v predškolskom veku, Ježiško jej môže priniesť Anglický obrázkový slovník – titul, ktorý je určený deťom od štyroch rokov. Vďaka ceruzke sa dieťa naučí základnú slovnú zásobu raz-dva. Po anglicky sa rovnako môžu naučiť aj starší – na tých čaká kniha Hravá angličtina, v ktorej nájdu viac ako 2000 zvukov. V knihe je navyše pripravených aj niekoľko kvízov, ktoré preveria novonadobudnuté vedomosti školáka, ktorý končí prvý stupeň. Pre náročnejších ,,čitateľov“ sú určené napríklad tituly Ľudské telo, Cesta okolo sveta, Atlas sveta, Svet zvierat či Slovensko, vďaka ktorým nahliadnu do sveta krás matky prírody, ale dozvedia sa aj zaujímavosti z geografie.

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...