Tip redakcie

Nedajú vám spávať? Najčastejšie chyby, ktoré robíme pri zariaďovaní spálne

Nedajú vám spávať? Najčastejšie chyby, ktoré robíme pri zariaďovaní spálne Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj: shutterstock

Pri zariaďovaní spálne sú konkrétne rozhodnutia dôležité, pretože je to miesto, kde trávime veľa času, odpočívame a naberáme energiu. Niekedy však môžeme robiť chyby, ktoré náš komfort a štýl ovplyvňujú a ohrozujú.

Ktorým krokom sa pri zariaďovaní spálne vyhýbať?

Ignorovanie veľkosti spálne

Jednou z najväčších chýb pri zariaďovaní spálne je ignorovanie jej veľkosti. Nie vždy sa väčšia posteľ vojde do menšej miestnosti. Pred nákupom nábytku si preto premerajte priestor a zvážte, či veľkosť postele, skriniek a ďalšieho nábytku bude adekvátna. V prípade menších spální môže byť vhodná voľba obľúbených čalúnených postelí, ktoré môžu priestor  opticky zväčšiť.

Nedostatok úložného priestoru

Úložný priestor je kľúčovým faktorom v každej spálni. Chyba spočíva v tom, že sa nedostatočne zohľadňuje dostatok úložného priestoru na oblečenie, posteľné prádlo a ďalšie veci. Skrine s originálnymi perforovanými plechmi sú štýlovým a praktickým riešením, ktoré poskytuje dostatok úložného priestoru a zároveň pridáva do miestnosti moderný vzhľad.

Nesprávne osvetlenie

Kľúčovú úlohu pri vytváraní atmosféry v modernej spálni zohráva aj osvetlenie. Veľmi často ale robíme chybu tým, že nezohľadňujeme jeho rôzne typy. Okrem hlavného svetla je dôležité mať aj nočné svetlo alebo stolové lampy, ktoré umožňujú jemnejšie osvetlenie na čítanie a relaxáciu.

Nevhodné farby a štýl

Aj farby a štýl môžu ovplyvniť náladu v spálni. Chyba spočíva v tom, že si vyberieme farby a vzory, ktoré nám nesadnú. Je preto dôležité popremýšľať o tom, akú atmosféru chceme dosiahnuť. Napríklad svetlé farby môžu vytvoriť vzdušný a svieži vzhľad, zatiaľ čo tmavšie farby môžu pridať do miestnosti pocit pohodlia.

Podcenené detaily

Rovnako aj malé detaily môžu urobiť veľký rozdiel v dizajne spálne. Chyba spočíva v tom, že sa nedostatočne venujeme doplnkom, ako sú vankúše, závesy, koberce a umenie na stenách. Tieto detaily môžu pritom pridať miestnosti charakter a osobný dotyk.

Zariaďovanie spálne môže byť zábavným a kreatívnym procesom, je však dôležité vyhnúť sa bežným chybám, ktoré môžu komfort a estetiku miestnosti negatívne ovplyvniť.

Zdroj obrázkov: Ground Picture/Shutterstock.com, Pixel-Shot/Shutterstock.com

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...