Tip redakcie

Triky, ktoré sa oplatí vyskúšať, ak chcete svoj interiér jednoducho a rýchlo upratať

Triky, ktoré sa oplatí vyskúšať, ak chcete svoj interiér jednoducho a rýchlo upratať Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj: majster-regal.sk

Aj vy si každý jeden deň sľubujete, že v blízkej budúcnosti už s neporiadkom v byte alebo dome konečne "zatočíte"? Je vhodný čas prejsť od teórie k praxi a dlho odkladané upratovanie zrealizovať. Tajomstvá a zásady správneho, rýchleho a jednoduchého čistenia domu predsa nie sú vôbec zložité.

Tak si ich poďme spoločne pripomenúť a harmónia krásneho i čistého domova bude tou najlepšou odmenou. Stačí si k tomu pustiť nejaký druh dynamickej hudby a všetko vám pôjde oveľa ľahšie, nastaví sa optimálne tempo a navodí príjemná nálada, ktorá pri riešení zložitých úloh veľmi dobre a vždy pomáha.

Kúpeľňu si nechajte až na záver

Neporiadok, to sú často škodlivé baktérie a vírusy. Na množstvo tejto špiny a prachu bude preto potrebné aj rovnako veľké množstvo vody a čistiacich prostriedkov, ktoré nájdete práve v kúpeľni. Táto miestnosť bude pre ich neustálu potrebu pri upratovaní pravidelne zaťažovaná nielen pohybom, ale aj spomínaným prachom a špinou. Jej dezinfekcia a upratovanie by sa preto mala riešiť až na samotný záver a nie naopak.

Vytvorte si dokonalý organizačný systém

Nie vždy je neporiadok len o nečistotách, plesni a baktériách. Pocit neporiadku a chaos často vytvárajú v miestnosti aj rozptýlené veci, ktoré nemajú svoje miesto.

Pre lepší pocit, organizáciu a využitie priestoru na konkrétny účel je preto lepšie ich vhodne zoskupiť, s čím vám veľmi dobre pomôžu aj najlepšie regály do pivnice a domácnosti.

Nešetrite na úložných systémoch

Jednou z vecí, na ktorej by ste nemali šetriť, je technológia, vďaka ktorej je upratovanie, organizácia a využitie priestoru potešením. Nie je to však len o čistiacich prostriedkoch a moderných spotrebičoch. Takýmito šikovnými pomocníkmi môžu byť aj spomínané regále. Z odolného a ľahkého kovu, ktorý sa jednoducho udržiava v čistote a znesie aj tú najväčšiu záťaž.

Nezabudnite vyvetrať

Vytvorenie dobrého dojmu a sviežosti nie je závislé len od dokonalého usporiadania a moderných nábytkových zostáv, úložných systémov a použitých materiálov. Veľmi veľa robí aj kvalita vzduchu.

Po dokončení upratovania preto nezabudnite miestnosť vyvetrať. Za týmto účelom nechajte okno a dvere otvorené pol hodiny. Tento čas bude stačiť na vyvetranie miestnosti od cudzích aróm a pachov. Ak sú pachy silnejšie, mali by ste vetraniu miestnosti venovať viac času. V lepšej sviežosti vám môžu pomôcť aj otvorené police spomínaných kovových regálov.

Čistota a poriadok v každej miestnosti bytového priestoru je v prvom rade zárukou zdravia, rodinnej pohody a veselej nálady! Snažte sa preto k tejto činnosti pristupovať zodpovednejšie, aby vo vašom domove vždy vládla príjemná atmosféra. Pevne veríme, že naše rady vám v plnení týchto cieľov pomôžu.

Zdroj obrázka: majster-regal.sk

Podobné články

Tip redakcie

Kam vyraziť tento rok na dovolenku? Skúste Áziu aj Ameriku

Zdroj foto: Shutterstock

Leto klepe na dvere, a vy stále neviete, kam tento rok vyrazíte k moru? Máme pre vás 3 tipy na aktív...

Tip redakcie

Pohodlie a štýl v jednom? Vyberte si Air Jordan

Zdroj obrázka: Kiselev Andrey Valerevich / Shutterstock.com

Na čo myslíte, keď si obúvate svoje tenisky? Je to komfort pri nášľape, mäkkosť materiálov zvršku a ...